Noderīgas saites:

Edmunds Čirksta
  Publicēts: 2015-09-07  16:50:00 /

Ziņot redakcijai

Pagājušajā nedēļas nogalē FK Ogre savā laukumā bez vairākiem pamatsastāva aizsargiem, un arī bez komandas pirmā vārtsarga Ritvara Cinīša, ar rezultātu 0:1 piekāpās AFA Olaine komandai, pret kuru arī turnīra pirmajā aplī izbraukumā tika piedzīvots zaudējums.

Komandu sākumsastāvi:

FK Ogre: Andrejs Kondratjevs, Juris Skābardis, Aigars Počs, Jose Luiz Fraga da Silva Junior, Krists Kalniņš(56.min Ģirts Tumans), Staņislavs Kumpiņš, Alexssandro Leopoldo Junior, Jānis Latkovskis(62.min Mihails Makarovs), Arturs Cildermanis, Lucas Diniz Medeiros(81.min Deniss Ostrovskis),Viesturs Dudelis.

AFA Olaine: Marks Bogdanovs, Konstantīns Budilovs, Mihails Semjonovs, Vladislavs Ždaņko, Felipe Gabriel Dos Santos Xavier, Normunds Kaļķis, Vladislavs Pavļučenko, Aleksandrs Kļimovs, Jaroslavs Zoricovs, Rodrigo Pereira Marques Da Silva(10.min Filips Abolkalns), Atsem Davidovich(75.min Lohan Munhoz de Oliveira).

Kā jau ievadā tika minēts, tad FK Ogre spēlē pret Olaines komandu nācās iztikt bez vairākiem pamatsastāva aizsargiem, un arī bez komandas pamatvārtsarga Ritvara Cinīša. Tam šoreiz bija vairāki iemesli. Ritvars Cinītis ir ticis iekļauts Latvijas pludmales futbola izlases sastāva, tāpēc viņa vietā šoreiz vārtos nācās stāties 1999.gadā dzimušajam, nu jau par komandas otro vārtsargu kļuvušajam Artūram Cildermanim, kurš līdž šim pārstāvēja Ogres jauniešu komandas. Vēl viens FK Ogre jaunais spēlētājs Aleksejs Sanatovs ir ticis izsaukts uz Latvijas U17 puišu izlases treniņnometni, kuras ietvaros ir paredzētas trīs draudzības spēles ar Ukrainas jaunajiem futbolistiem. Savukārt vēl divi pamatsastāva aizsargi - Raivis Rubīns un braziliešu leģionārs Matheus Sonaro Rodriques ir iedzīvojušies traumās.

Spēle iesākās ar nelielu FK Ogre pārsvaru, un jau spēles 2.minūtē Viesturam Dudelim bija iespēja izvirzīt vadībā FK Ogre komandu, taču viņa sitiens vārtu rāmī no diezgan labas pozīcijas izrādijās nesekmīgs. Lai gan pēc Viestura sitiena bumba nonāca pie Andreja Kondratjeva, tomēr arī viņa sitiens vārtu rāmī izrādijās nesekmīgs – bumbu ar kājām atsita Olaines komandas vārtsargs Marks Bogdanovs, kuram ir arī Virslīgas pieredze.

Lai gan, apmēram, spēles pirmajās piecās minūtēs bumbu vairāk kontrolēja FK Ogre, tomēr turpinājumā bumbas kontrole jau pārgāja AFA Olaine pusē, un 8.minūtē pēc rupjas Jāņa Latkovska kļūdas aizsardzībā lieliska iespēja izvirzīties vadībā radās Olaines komandai, taču Olaines leģionāra izsgājiens vienam pret Artūra Cildermani beidzās tikai ar bumbas trāpijumu pa vārtu tālo stabu. Bumba pēc atsitiena nonāca pie olainieša, taču viņs nespēja bumbu no diezgan labas pozīcijas raidīt jau praktiski tukšos vārtos.

Vēl viena laba iespēja Olaines komandai izvirzīties vadībā radās spēles 16.minūtē, kad nevisai veiksmīgi atsisto Artūra Cildermaņa bumbu no labas pozīcijas nespēja vārtos raidīt Olaines spēlētājs.

Lieliska iespēja izvirzīt vadībā FK Ogre spēles 21.minūtē radās Jurim Skabārdim, kura sitiens bija spēcīgs, taču nedaudz gar vārtu tālo stabu.

Spēles 38.minūtē AFA Olaine savu pārsvaru laukumā pārvērta arī vārtu guvuma. Pēc tālas bumbas piespēles pa gaisu uz FK Ogre komandas vārtu pusi, kļūdu aizsardzībā pieļāva Ogres komandas līdz šim stabili spēlējošais aizsargs Staņislavs Kumpiņš. Bumba nonāca pie Olaines komandas spēlētāja Atsema Davidovicha, kurš izmantoja izgājienu viens pret vienu ar Artūru Cildermani, un raidīja bumbu vārtos – 1:0 AFA Olaine labā.

Pirmā puslaika pašā izskaņā iespēja reabilitēties par kļūdu aizsardzībā radās Staņislavam Kumpiņam, taču viņa raidītā bumba ar galvu, pēc stūra sitiena trāpija pa vārtu pārlikni. Drīz vien sekoja arī tiesneša svilpe par pirmā puslaika beigām, kurā labāku sniegumu tomēr rādija AFA Olaine komanda, un arī pelnīti atradās vadībā ar 1:0.

Arī otrais puslaiks vairāk pagāja AFA Olaine zīmē, taču FK Ogre savu sniegumu, sķietami, arī uzlaboja.

Laba iespēja panākt 2:0 Olaines komandai radās spēles 54.minūtē, taču Artūrs Cildermanis, lai gan nevisai veikli, tomēr bumbu tvēra pēc Olaines komandas spēlētāja bumbas raidījuma ar galvu no pašas vārtu priekšas.

Arī turpinājuma AFA Olaine bija vairākas iespējas panākt 2:0, taču tās visas palika neizmantotas. Vislabākā iespēja panākt jau divu vārtu pārsvaru Olaines komandai radās spēles 76.minūtē, kad pēc stūra sitiena ar galvu, bumbu no vārtu līnijas izsita Ogres komandas kapteinis Juris Skabārdis.

Spēles 79.minūtē Olaines spēlētājs jau trešo reizi spēlē nonāca viens pret vienu ar Artūru Cildermani, taču šoreiz Ogres jaunais vārtsargs izrādijās veiksmīgāks – bumbus raidījums augsti pāri vārtiem. Arī FK Ogre 85.minūtē radās lieliska iespēja izlīdzināt rezultātu, tāču Mihails Makarovs no labas pozīcijas bumbu sita tieši vārtsargam rokās.

Spēles 86.minūtē Olaines komanda palika mazākumā, kad par rupjību pret Ogres spēlētāju Aigaru Poču no laukuma tika noraidīts Olaines komandas spēlētajs Kristaps Žodziņš. Lai gan Aigars vīrišķīgi pabeidza spēli, tomēr pēc tās beigām ar traumu viņam nācās doties uz slimnīcu. Atlikušajā laikā jau dominēja FK Ogre radot sev iespējas tomēr izlīdzināt rezultātu.

Vispirms spēles 88.minutē lieliska iespēja panākt 1:1 radās Mihailam Makarovam, taču viņš diezgan nesaprotama iemesla dēļ tomēr izvēlējās sitienu ar galvu. Sitiens sanāca ļoti viegls un tieši vārtsargam rokās. Tūlīt pēc tam laba iespēja izlīdzināt rezultātu radās arī Andrejam Kondratjevam, taču arī viņa bumbas sitienu ar galvu atvairīja Olaines Virslīgā pieredzi guvušais vārtsargs. Drīz pēc tam jau trešais, īsā laikā, sitiens ar galvu izrādijās nesekmīgs. Šoreiz iespēja bija Jurim Skabārdim.

Otrā puslaika kompensācijas laikā panākt 2:0 radās Olaines komandai, taču pēc stūra sitiena Ogres komandu no otro vārtu zaudējuma glāba komandas jaunais vārtsargs Artūrs Cildermanis. Tūlīt pēc tam sarkano kartiņu par rupjību saņēma arī FK Ogre aizsargs Staņislavs Kumpiņš – viņam vismaz nākamā spēle būs jāizlaiž. Atlikušajā spēles laikā iespējas gūt vārtus nevienai komandai neradās, un skanot tiesneša finālsvilpei par spēles beigām AFA Olaine komanda varēja priecāties par atkārtotu uzvaru pār FK Ogre, šoreiz izbraukumā.

Pēc šīs spēles FK Ogre turnīra tabulā, veljoprojām, saglabā 12.vietu, savukārt AFA Olaine pakāpās uz 9.vietu par diviem punktiem apsteidzot FK Jēkabpils/JSC komandu, kurai gan ir viena spēle rezervē.

Nākamo spēli FK Ogre aizvadīs 12.septembrī, kad izbraukumā tiksies ar Preiļu BJSS komandu, kura turnīra tabulā šobrīd ieņem pēdējo vietu, un ar kuru Ogrē tika fiksēts 2:2 neizšķirts. Savukārt nākamo mājas spēli FK Ogre aizvadīs 19.septembrī Ogres stadionā spēkojoties ar vienu no Komanda.lv Pirmās līgas līdervienibām RFS, ar kuru izbraukumā šosezon tika piedzīvota smaga sagrāve ar rezultātu 0:8.