Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

PPP biedrība Zied zeme
  Publicēts: 2015-08-31  11:59:00 /
 
 Ziņot redakcijai  

Piektdien, 28.augustā, Ogres Mākslas skolā aizvadīta PPP biedrības Zied zeme izzinoša un radoša konference.

Linda Cīrule, atklājot konferenci sacīja, ka Ogres Mākslas skola kā vieta nav izvēlēta nejauši, tā ir radoša vide – radošiem cilvēkiem. 

Linda biedrību vada jau septiņus gadus, un viņas ikdienas darbs ir saistīts ar finansēm un lietvedību, kas gan nav pārāk radošs, tāpēc savā ikdienā viņa atrodu laiku, lai saskatītu un izceltu tieši radošumu. 

Šogad ir tapusi grāmata, kurā no 208 īstenotajiem projektiem, apkopoti iedvesmas stāsti. L.Cīrule uzsvēra: "Stāsts ir par cilvēkiem - spilgtākās Zied zeme teritorijas personības: radošākie, drosmīgākie ar iniciatīvu apvētītie un neatlaidīgie. Paldies ikvienam par ieguldījumu teritorijas attīstības stratēģijas īstenošanā!"

Lai grāmata turpinātu dzīvot ir tapusi arī portretu izstāde – kā grāmatas pievienotā vērtība. Izstāde ceļos pa Zied zeme teritoriju visu nākamo gadu.

Konferences pirmajā daļā pētījuma centra SKDS pārstāve Nita Jirgensona informēja par pētījumu, kura ietvaros veikta situācijas analīze posmā no 2009. – 2015.gadam par LEADER pieejas īstenošanu, 10 padziļinātas ekspertu intervijas par biedrības darbību un apzinātas nākotnes vajadzības, organizējot iedzīvotāju forumus un ekspertu darba grupu, kuras ietvaros definēta biedrības pamatlietas - misija, vīzija un vērtības.

Pētījumā identificēti sekojoši biedrības uzdevumi: uzņēmējdarbības un nodarbinātības attīstība; iedzīvotāju iesaiste sabiedriskajās aktivitātēs; pilsoniskās atbildības veicināšana; lauku teritoriju attīstība; pakalpojumu nodrošināšana pēc iespējas tuvāk dzīvesvietai; demogrāfijas uzlabošana un mūžizglītības attīstība.

Tā kā sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģija jaunajam plānošanas periodam vēl ir izstrādes procesā, jo ministru kabineta noteikumi projektu konkursiem vēl nav apstiprināti, Ilze Staģīte, papildinot informāciju no pētījuma, vispārīgi iezīmēja 3 attīstības virzienus teritorijas attīstībai nākotnē, t.i. – uzņēmējdarbība, sabiedriskā vide un aktivitātes, un sadarbība. 

Savukārt Māris Cīrulis prezentēja projektu – kolektīvā ieguldījuma platformas Projektu banka stāstu (vairāk: www.projektubanka.lv), sniedzot ieskatu pasaules mēroga kopfinansēšanas platformu datos un piemērus Latvijā, kā arī projektu piemērus, kuri pretendē vai jau ir saņēmuši pietiekošu atbalstu, lai projektus īstenotu, un aicināja ikvienu atbalstīt dalīšanās ekonomiku, atgādinot, ka šobrīd ir aktuāls PPP biedrības Zied zeme līdzfinansējuma konkurss ideju realizācijām Baldones, Ikšķiles, Ķeguma, Lielvārdes un Ogres novados (vairāk: http://ziedzeme.lv/lv/jaunumi/article.php?id=14370)

Protams, kā jau Mākslas skolā piedienas, arī konferences dalībnieki, kā projektu īstenotāji, rada lietas teritorijas attīstībai – šoreiz gan nedaudz citādi, ar akrila krāsām uz planšetēm tika radīti darbi kā dalībnieki redz Baldones, Ikšķile, Ķeguma, Lielvārdes un Ogres teritorijas attīstību līdz 2020.gadam.

Ar šo aktivitāti atklājot konferences otro daļu – PPP biedrības Zied zeme iedvesmas stātu grāmatas un izstādes prezentāciju. 

Grāmatas autors Osvalds Zebris savā uzrunā atklāja, ka interviju laikā apceļojot novadus un tiekoties ar projektu īstenotajiem, ir izkļuvis ārpus Rīgas mūriem un guvis pozitīvu lādiņu, jo visur, kur braucis, viss notiek un attīstās. Rakstnieks saka, ka, lai cik pārsteidzoši tas nebūtu, kopumā aktīvākie ir vidējā vecuma iedzīvotāji. Par visspilgtāk atmiņā palikušo stāstu Osvalds min Viju un Hariju Jaunzemus, senioru pāri no Ķeguma novada, kurus raksturo liela griba un atbildība par savu zemi. Savā uzrunā arī aicinot konferences dalībniekus aplaudēt par gadu Jaunzemu pārim par viņu pašaizliedzību un nesavtīgo ieguldījumu. 

Pēc grāmatas prezentācijas, nepiespiestā atmosfērā bija iespēja aplūkot izstādi un apmainīties ar jaunām idejām.

Līdz 12.spetembrim portretu izstāde ir apskatāma Ogres Mākslas skolas 2.stāvā un nākamais pieturas punkts būs Ikšķiles Dienas centrs.
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības