Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

Ogres novada domes Sabiedrisko attiecību nodaļa
  Publicēts: 2015-08-31  09:30:00 /
 
 Ziņot redakcijai  

Rīt jaunais mācību gads sāksies visās skolās, arī Madlienas vidusskolas Krapes filiālē, kur Zinību dienas pasākumā skolēni pulcēsies 1.septembrī plkst. 10. 

Dažas dienas pirms jaunā darba cēliena Krapes filiāles skolēnu vecāki un skolotāji tikās, lai vienotos par mācību procesa organizēšanu 2015./2016. mācību gadā.

Jau vēstīts par sanāksmi, kas Krapes filiālē notika 21. augustā, kad ar skolēnu vecākiem un skolotājiem tikās Ogres novada domes priekšsēdētāja vietnieks Egils Helmanis, Izglītības un sporta pārvaldes vadītāja Sandra Grunte, pašvaldības izpilddirektora otrais vietnieks Aleksandrs Dementjevs, Madlienas vidusskolas direktors Edgars Viņķis un direktora vietniece izglītības jomā Vanda Kalniņa. Sanāksmē visi vienojās, ka atkārtota sanāksme notiks 28.augusta vakarā, lai mācību procesa organizēšanai Madlienas vidusskolas Krapes filiālē izvēlētos galīgo variantu.

Galvenais vecāku satraukuma iemesls saistīts ar mācību procesa organizēšanu Krapes filiāles 5. (viens skolēns) , 6. (5 skolēni) un 7.klasē (2 skolēni). Pašreizējā situācijā variantu izvēle nav liela – vai nu šo klašu bērniem ik dienu doties uz mācībām bāzes skolā Madlienā, vai arī apvienotā klasē mācīties uz vietas Krapē.

Krapes filiāles vadītāja Rita Sandore tikšanās sākumā iepazīstināja ar izstrādāto mācību procesa organizēšanas modeli 2015./2016. gadā – viss ir rūpīgi saplānots, lai nodrošinātu mācību procesu: visos mācību priekšmetos būs pedagogi ar atbilstošu kvalifikāciju; nodrošināta mācību kabinetu pieejamība Madlienas vidusskolā; saplānoti skolēnu autobusu maršruti; skolēniem nodrošināta ēdināšana Krapes filiālē. Šo modeli gan vecāki, gan skolotāji un Madlienas vidusskolas vadība atzina par pieņemamu. Par optimālu to atzīst arī Izglītības un sporta pārvaldes vadītāja S. Grunte, atgādinot, ka faktiski precīzs skolēnu skaits katrā skolā būs zināms tikai pēc 1. septembra, kad Izglītības un zinātnes ministrijas vienotajā datu bāzē būs ievadīta informācija par katru skolēnu – tad arī varēs precizēt finansējuma apjomu katrā izglītības iestādē, jo, kā zināms, valsts mērķdotācijas tiek piešķirtas, ievērojot principu “Nauda seko skolēnam”. 

Madlienas vidusskolas direktors E. Viņķis, skaidrojot par šķietami vienkāršo modeli mācību procesa organizēšanai, uzsvēra, ka ikdienas dzīvē šis process tomēr ir gana sarežģīts, jo ietver gan skolēnu autobusu maršrutu plānošanu Madlienas un Krapes pagastā, gan skolotāju nokļūšanu uz stundām filiālē, gan skolēnu vešanu uz stundām vairākos mācību priekšmetos bāzes skolā Madlienā. Novada pašvaldība tam visam nodrošina nepieciešamo finansējumu. “Mēģināsim pēc šī modeļa visi kopā strādāt. Ja neizdosies, kopīgi domāsim, ko varam mainīt,” sacīja E.Viņķis.

“Situācija ir tāda, kāda tā ir, arī ar esošo skolēnu skaitu mācību process ir jānodrošina. Jau iepriekš tiekoties vienojāmies, ka izvēle ir pašu skolēnu vecāku ziņā. Izstrādātais modelis liecina, ka vecāku viedoklis ir ņemts vērā,” uzsvēra domes priekšsēdētāja vietnieks E.Helmanis, atgādinot, ka pašvaldības atbildība ir mazās lauku skolas pasargāt no likvidēšanas. E.Helmanis pateicās Madlienas vidusskolas direktoram E.Viņķim par iedziļināšanos skolēnu vecāku viedokļos, par vēlmi sadarboties, kā arī pateicās vecākiem par aktīvu savu bērnu interešu aizstāvēšanu un centieniem saglabāt skolu savā pagastā.
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības