Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

Inga Blumfelde, Lielvārdes pamatskolas Award programmas vadītāja
  Publicēts: 2015-08-26  09:59:00 /
 
 Ziņot redakcijai  

 

Tieši vasaras brīvlaika vidū jūlijā, Lielvārdes pamatskolas Award programmas vadītājai un pieciem dalībniekiem, bija iespēja piedalīties desmit dienu Erasmus+ apmaiņas programmas projektā Lietuvā. Erasmus+ ir Eiropas Komisijas jaunā Eiropas Savienības izglītības, mācības, jaunatnes un sporta programma, kura sākusi darboties 2014.gadā. Erasmus+ apvieno vienā programmā vairākas līdz tam esošās ES atbalsta programmas - Comenius, Leonardo da Vinci, Erasmus, mācību braucienu apakšprogrammas, Erasmus Mundus, Tempus u.c.

Projektu „Quality in outdoors” organizēja Starptautiskās Edinburgas hercoga jauniešu pašizaugsmes programmas Award nacionālais operators Lietuvā, ciešā sadarbībā ar Award nacionālo operatoru Latvijā un Čehijā.. Projekta mērķis - izglītot programmas Award piedzīvojumu ceļojumu uzraugus un novērtētājus un sniegt iespēju jauniešiem īstenot starptautisku sudraba līmeņa piedzīvojumu ceļojumu. Ekspedīcija ir viena no programmas svarīgākajām sadaļām, lai sasniegtu savas pašizaugsmes līmeņus. Kad ir izpildīta individuālā programma atbilstoši visiem kritērijiem, jaunietis saņem pasaulē atzītu un nozīmīgu apbalvojumu – starptautisku «AWARD» sertifikātu un nozīmīti, kas ir vērā ņemams papildinājums jaunieša CV.

Projekta aktivitātes notika trīs posmos. 1.posms notika šī gada martā Lietuvā, Bebrūsai, kad 12 programmas Award vadītāji satikās piedzīvojumu ceļojumu uzraugu un novērtētāju apmācībās. Apmācību mērķis - izglītot Award vadītājus, lai viņi turpmāk varētu palīdzēt jauniešiem sagatavoties veiksmīgai piedzīvojumu ceļojuma īstenošanai un lai viņi varētu novērtēt jauniešu grupas veikumu atbilstoši starptautiski pieņemtajiem kritērijiem. 

Otrajā projekta posmā jūnijā, Award vadītāji un jauniešu grupas, kuri gatavojās Lietuvā iziet sudraba līmeņa piedzīvojumu ceļojumu, pārstāvji piedalījās iepriekšējās plānošanas vizītē. Vizītes laikā tika apspriestas ar piedzīvojumu ceļojuma īstenošanu saistītās lietas.

No 1.līdz 10.jūlijam Lietuvā norisinājās projekta trešais projekta posms, kura laikā jauniešiem no Latvijas, Lietuvas un Čehijas, bija iespēja realizēt savu sudraba līmeņa piedzīvojumu ceļojumu, bet sertificētajiem Award vadītājam tā bija reize, kad varēja pārbaudīt piedzīvojumu ceļojuma uzrauga un novērtētāja iemaņas.

Visu nometnes laiku projekta dalībnieki mitinājās viesu mājā „Bebrusu dvaras” - skaistā vietā, pie eze­­­ra. Nacionālajā vakarā jaunieši prezentēja savas valstis – bija iespēja skatīties filmas, klausīties stāstus, baudīt tradicionālos ēdienus un mācīties tautiskās dejas un rotaļas.

Projekta laikā jaunieši piedalījās komandas saliedēšanas spēlēs un uzdevumos, tika piedāvāta iespēja uzlabot savas zināšanas navigācijā, pārgājiena maršruta sastādīšanā, pirmajā palīdzībā, kā arī uzspodrināt savas angļu valodas prasmes. Pēc apmācībām tika rīkots trīs dienu pārgājiens Labanoras nacionālajā parkā – mežiem, ezeriem un upēm bagātākā apvidū. Pārgājiena laikā bija jāizpilda uzdevumi un jāsasniedz uzstādītais mērķis. Šī ekspedīcija bija izaicinājums arī Award vadītājiem, jo pārgājienā visu valstu jaunieši devās trīs grupās un pieaugušo palīdzība bija liegta, ar visu bija jātiek galā pašiem – pēc kartes jāatrod pareizais ceļš, jārēķina iešanas ātrums, jāiekur ugunskurs un jāpagatavo maltīte, jāpārvar dažādi šķēršļi, jāiekārto naktsmītne, jādarbojas draudzīgā un saskanīgā komandā. Tā bija lieliska iespēja pavadīt laiku dabā, bez moderno tehnoloģiju klātbūtnes, gūstot jaunus iespaidus un zināšanas. Mūsu bērni, smagām pārgājienu somām plecos, triju dienu laikā pieveica 60 km.

Atgriežoties nometnes vietā, jaunieši analizēja un sagatavoja stāstījumu par piedzīvojumu celojumu. Tuvākās pilsētas Moletai bērnu namā, nometnes dalībnieki šī nama audzēkņiem pastāstīja par programmu Award un pārgājienā piedzīvoto un sasniegto.

Projekta noslēgumā apmeklējām Trakai pili un devāmies ekskursijā uz Viļņu, kur pavadījām pēdējo nakti. Šis bija neaizmirstams vasaras piedzīvojums. Paldies AWARDiešu vecākiem, Lielvārdes pamatskolas direktoram Andim Pētersonam un Lielvārdes novada pašvaldībai.

Award ir starptautiska jauniešu pašizaugsmes programma, kuru 1956.gadā dibināja Edinburgas hercogs princis Filips, lords Hants un vācu pedagogs Kurts Hāns. Programma mūsdienās darbojas 140 pasaules valstīs, no 2006.gada Latvijā programmu Award īsteno Valsts izglītības satura centrs. Programma pieejama daudzās Latvijas skolās un jauniešu centros, tajā ir iesaistījušies vairāk nekā 1000 jaunieši. Programmas trīs līmeņos - bronzas, sudraba un zelta - jaunieši noteiktu laika periodu veic pašu izvēlētas aktivitātes četrās programmas Award jomās - apgūst jaunas prasmes, veic brīvprātīgo darbu, uzlabo savu fizisko sagatavotību un dodas piedzīvojumu ceļojumā. Ik gadu jaunieši, kuri sasnieguši pašu izvirzītos jomu mērķus, tiek aicināti uz svinīgo Apbalvošanas pasākumu, kura laikā viņi saņem attiecīgā līmeņa Award apbalvojumu.
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības