Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

lielvarde.lv
  Publicēts: 2015-07-23  14:09:00 /
 
 Ziņot redakcijai  

   

Edgara Kauliņa Lielvārdes vidusskolas 5.-8.klašu skolēni turpina pagājušajā vasarā uzsākto darbu pie Lielvārdes novada bērnu un jauniešu izglītošanas vides jautājumos. Ir svarīgi prast izvērtēt kādi apstākļu traucē atpūsties pie Daugavas, doties nelielā pastaigā gar upi, sākot no Uldevena parka līcīša līdz pat kapu līcītim.

Tā 21.jūlijā – 7 skolēni kopā ar vides pulciņa vadītāju Veltu Gobiņu, vecāku pārstāvi Kristīni, Lielvārdes novada pašvaldības policijas priekšnieku Uvi Briedi, policistu Didzi Kukuli un būvinspektoru Maigoni Kuzmanu devās apsekot upes posmu no Dievukalna līdz kapu līcītim. Apsekošanas laikā tika konstatēti pārkāpumi. Policijas darbinieki tikās ar māju īpašniekiem un veica pārrunas par situācijas uzlabošanu. Kopumā var secināt, ka rūpējoties par tauvas joslas ievērošanu tiek aizskartas daudzu māju īpašnieku intereses, nebūs viegli tikt galā ar šo problēmu. Iepriecina tas, ka ir atsākta šī jautājuma risināšana. Nākamgad apsekošanu turpināsim Ķeguma virzienā, visas pilsētas teritorijā.

Jaunie vides pētnieki uzskata, ka Daugava nevar būt privātīpašums. Pastaigāties vai makšķerēt gar Daugavas malu ir tiesības ikvienam pilsētas iedzīvotājam un ekskursantam.

Lai gan pagājušajā gadā Daugavas krastu apsekošanas rezultāti tika prezentēti Lielvārdes novada domes deputātiem (videomateriāls) un projekts tika atzīts par labāko radošo darbu konkursā "Mana Daugava", iegūstot pirmo vietu starp Daugavas krastos esošo novadu 7. – 12. klašu skolēnu komandām, (lasīt vairāk), nometnes vadītāja Velta Gobiņa ar nožēlu saka, ka pērn apsekotajā teritorijā nekas būtiski nav mainījies.

Šoreiz, domājams, būs sagaidāmi arī kādi rezultāti, jo Daugavai piegulošās zemes īpašnieki, jaunnedēļ ir aicināti uz pārrunām Lielvārdes novada domē.

Zvejniecības likums nosaka, ka iekšējos ūdeņos tauvas joslas platums gar privāto ūdeņu krastiem ir 4 metri, gar pārējo ūdeņu krastiem 10 metru no vietas kur sākas normālā ūdenslīnija vai no krasta nogāžu augšmalas. Tauvas joslā aizliegts būvēt un izvietot jebkādas ēkas un būves, tai skaitā nožogojumus.

Tauvas joslas izveidošanas mērķis ir stingri noteikts un tauvas joslas bezmaksas lietošana bez iepriekšējas saskaņošanas ar zemes īpašnieku ir paredzēta:

1) kājāmgājējiem,

2) zivju resursu un ūdeņu uzraudzībai un izpētei,

3) robežapsardzībai,

4) vides aizsardzības, ugunsdrošības un glābšanas pasākumu veikšanai.

Pēc saskaņošanas ar zemes īpašnieku tauvas joslā ir atļauta:

1) laivu un kuģu piestāšana (izņemot zvejas uzraudzības dienesta laivas un kuģus, ja tie izmantoti, pildot dienesta pienākumus), to izkraušana un pagaidu uzglabāšana,

2) laivu un kuģu pārziemošana, būve un remonts,

3) zvejnieku apmetņu ierīkošana, atpūta, zvejas rīku žāvēšana un citas ar zveju saistītas darbības,

4) ūdenstūristu apmetņu ierīkošana.

Sekojiet līdzi jaunumiem nometnes "Mana, Tava - mūsu Daugava" mājaslapā.

Informāciju sagatavoja nometnes vadītāja Velta Gobiņa un Anita Saka

Lauras Viļumsones, Maigoņa Kuzmana un Anitas Sakas fotogrāfijas

   

   

   

   

   

   

   

   

   

 
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    

© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības