Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

Ogres novada domes Sabiedrisko attiecību nodaļa
  Publicēts: 2015-07-03  10:59:00 /
 
 Ziņot redakcijai  

   

Ogresgala pagasta teritorijā atrodas apdzīvota vieta “Mežvidi”. Ceļš uz “Mežvidiem” 4 km garumā ved caur mežu (atrodas uz Ogre – Turkalne ceļa netālu no jaunuzbūvētās Tīnūži – Koknese ceļa) un pieder trīs juridiskām personām – Ogres novada pašvaldībai, Ikšķiles novada pašvaldībai un VAS “Latvijas valsts mežiem”. Vairāku gadu garumā nav atrasts risinājums un panākta vienošanās visu trīs iesaistīto juridisko personu starpā, lai šo ceļu sakārtotu.

Lai panāktu šī jautājuma virzību, 2. jūlijā Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētāja vietnieks Egils Helmanis organizēja sanāksmi, kurā piedalījās Ikšķiles novada domes priekšsēdētājs Indulis Trapiņš, Ogres novada pašvaldības izpilddirektors Pēteris Dimants, Ogres novada pašvaldības Attīstības departamenta vadītājs Kaspars Klucis un p/a “Ogres namsaimnieks” Ceļu un pilsētas vides nodaļas vadītājs Pēteris Bužers.

Sapulces laikā P.Bužers informēja par to, ka lielākā daļa ceļa pieder Ogres novada pašvaldībai un VAS “Latvijas valsts ceļi”, apmēram 300 m ceļa pieder Ikšķiles novada pašvaldībai. P.Bužers atgādināja, ka šī gada pavasarī pašvaldībā ir vērsušies “Mežvidos” dzīvojošie iedzīvotāji ar lūgumu ceļu sakārtot, jo pa to pēc sniega nokušanas ar vieglo automašīnu vairs nebija iespējams pārvietoties, šāda problēma parādās arī vēlā rudenī, kad ir daudz nokrišņu un ūdens no ceļa nenotek un nežūst, jo to aizsedz koki. Sarunās ar VAS “Latvijas valsts meži” risinājums nav panākts, bet sarunas turpināsies, šobrīd notiek paredzamo ceļa sakārtošanas darbu izmaksu aprēķināšana.

I.Trapiņš informēja, ka viņam šī problēma ir zināma un ka jau pirms 2 gadiem Ikšķiles pašvaldībā vērsušies iedzīvotāji ar lūgumu palīdzēt un ceļu sakārtot. “No savas puses varu solīt, ka līdz rudenim Ikšķiles pašvaldībai piederošais ceļš uz “Mežvidiem” tiks sakārtots, mums ir resursi, lai to varētu izdarīt,” solīja I.Trapiņš. “Līdz 2009. gadam mums bija līdzīga situācija kā Ogres novadā, karjeri bija izsaimniekoti. Esam mērķtiecīgi strādājuši, lai tos atgūtu un šobrīd grantēto ceļu atjaunošanai izmantojam savus materiālus, kas ir daudz ekonomiskām. Ja iepriekš varējām sakārtot vienu grants ceļa kilometru, tad tagad ar tādiem pašiem izdevumiem varam sakārtot trīs kilometrus.”

Lai izvērtētu situāciju, sanāksmes dalībnieki devās uz “Mežvidiem”.

Pēc ceļa sakārtošanai nepieciešamo līdzekļu aprēķinu veikšanas Ogres novada pašvaldības vadība pieņems lēmumu, kādā veidā sakārtot sev piederošo ceļa posmu uz “Mežvidiem”.

“No Ikšķiles pašvaldības mēs varam ņemt pozitīvu piemēru, ka daudz ko var izdarīt saimnieciskā kārtā, svarīgi saimnieciski rīkoties. Ikšķiles pašvaldība saimnieko savos karjeros un pēdējo gadu laikā ir sakārtojusi vairākus savus ceļus ar grants segumu. Mēs arī plānojam pārņemt savus karjerus un sākt saimniekot efektīvi, ar daudz mazākiem līdzekļiem pamazām atjaunojot savus grants ceļus,” skaidro E.Helmanis.

Ogres novada pašvaldības izpilddirektors Pēteris Dimants informē, ka šobrīd notiek mērķtiecīgas darbības (derīgo izrakteņu atradnes pases atjaunošana un licences saņemšana uz 25 gadiem), lai pašvaldība varētu sākt izmantot smilts-grants un smilts iegūšanas karjeru Suntažos, tas varētu prasīt divus mēnešus. “Šobrīd 1 tonna grants mums izmaksā 12 līdz 14 eiro. Ja mēs Ogrē izmantosim materiālu, kas iegūts Suntažu karjerā, tas mums izmaksās 6 eiro. Izmaksas veido iekraušana drupinātājā, drupināšana un transporta pakalpojumi. Plānojam iegādāties vēl vienu traktoru, ar kuru varēs granti izlīdzināt un ceļam izveidot vajadzīgo reljefu, lai neveidotos vannas efekts, kāds uz grants ceļiem, tostarp “Mežvidu” ceļam, ir šobrīd, kad notiek tikai ceļu greiderēšana, bet ne grants seguma atjaunošana,” skaidro P.Dimants. “Minēto aprēķinu starpība ir liela! Jāpiebilst, ka viens no iemesliem, kāpēc no amata tika atbrīvots Suntažu pagasta pārvaldes vadītājs A.Ronis, bija tieši saistīts ar šo nesaimniecisko rīcību Suntažu karjerā, kas pašvaldībai radījusi lielus zaudējumus.” P.Dimants uzdevis novada pagastu pārvalžu vadītājiem apzināt iespējamās karjeru ierīkošanas vietas savos pagastos, lai pašvaldība nākotnē varētu veikt efektīvu un ekonomisku savu grantēto ceļu sakārtošanu.

   

   
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        


© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības