Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

Ogres novada domes Sabiedrisko attiecību nodaļa
  Publicēts: 2015-07-03  10:51:00 /
 
 Ziņot redakcijai  

Ogres novada Bērnu un jauniešu centra vadītāja Irēna Ošiņa informē, ka šogad svētkos lielākais dalībnieku skaits būs tieši no Ogres novada - 41 kolektīvs ar 868 dalībniekiem.

No Ogres novada svētkos piedalīsies: Ogres Mūzikas skolas un Ogres novada Bērnu un jauniešu centra apvienotais pūtēju orķestris (52 dalībnieki); Ogres 1. vidusskolas jauktais koris “Anima”, Suntažu vidusskolas 5. – 9.klašu koris un Ogres 1. vidusskolas 5. – 8.klašu koris (130 dalībnieki); Ogres Mūzikas skolas vokālais ansamblis (7 dalībnieki); Ogres sākumskolas deju kolektīvs “Karameles”, Ogres IK “JV clubs” deju grupa un 1. grupa (40 dalībnieki); profesionālās izglītības kompetences centra “Ogres tehnikums” radošās darbnīcas, vokāli instrumentālais ansamblis, vokālais ansamblis, paredzēti arī tērpu demonstrējumi (61 dalībnieks); Madlienas Kultūras nama TDK “Lienīte” un TDK “Daina”, Ogresgala Kultūras nama TDK “Ābolēni”, Ogres Kultūras centra TDK “Pīlādzītis”, Ogres sākumskolas TDK “Dzītariņš”, Ogresgala Tautas nama TDK “Ābolēni”, Ķeipenes Kultūras nama TDK “Zeltupīte”, Ogres 1. vidusskolas TDK “Musturiņi”, Suntažu vidusskolas TDK, Lauberes Kultūras nama TDK “Bitītes”, Ogres tehnikuma TDK “Solis”, Suntažu Kultūras nama TDK “Spāre”, Lauberes Kultūras nama TDK “Spiets” (572 dalībnieki); 6 vizuāli plastiskās mākslas pulciņu dalībnieki - Suntažu vidusskolas Lauberes filiāles “Čaklie pirkstiņi” un Ogres Valsts ģimnāzijas “Dzīves vide”.

XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki norisināsies no 6. līdz 12.  jūlijam, kad Rīgā no Latvijas malu malām sabrauks aptuveni 37400 bērnu un jauniešu, kā arī kolektīvi no latviešu diasporām, kas izteikuši vēlmi piedalīties svētkos. Nedēļas laikā paredzēta plaša programma (svētku programmu var skatīt šeit) ar vairāk nekā piecdesmit dažādiem pasākumiem, tostarp saglabājot nezūdošas tradīcijas kā Svētku gājiens, tautas deju lielkoncerts Daugavas stadionā, Noslēguma koncerts Mežaparka Lielajā estrādē, pūtēju orķestru koncerts, Svētki Vērmanes dārzā, folkloras kopu koncerti, kā arī Atklāšanas pasākums 11. Novembra krastmalā un garīgās mūzikas koncerts. Programmā ir arī vairāki jauninājumi – pirmoreiz notiks mūsdienu deju lielkoncerts un kokļu mūzikas koncerts.

Šogad svētku gaisotni paspilgtinās saturiskais ietvars - BURT(u)BURVĪBA, kad kopējiem spēkiem tiks iedzīvinātas 33 Latvijas vērtības, un tāpēc svētku dalībnieku, skatītāju un sabiedrības izvēlētie vārdi tiks izdziedāti, izdejoti, atskaņoti un radoši parādīti visdažādākajos veidos. Svētku sauklis ir „Pats skani, līdzi skani”.

Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku tradīcija aizsākās 1960. gadā, kad 23. jūnijā Rīgā no 178 Latvijas skolām sapulcējās vairāk nekā 8,5 tūkstoši jauniešu. Tolaik repertuāra pamatā bija dziesmas krievu valodā, bet dziesmu latviešu valodā bija maz. Turpmākajos gados dalībnieku skaits skolēnu dziesmu svētkos pakāpeniski pieauga, kā arī repertuārs latviešu valodā pakāpeniski pilnveidojās, un jau VI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkos bērnu koris diriģenta Leonīda Vīgnera pavadībā izpildīja mūsu valsts himnu Baumaņu Kārļa „Dievs, svētī Latviju”. Laiks pēc neatkarības atjaunošanas skolēnu dziesmu svētkiem saistās ar Svētku programmas un dziesmu repertuāra bagātināšanos tās visdažādākajās izpausmēs. Kopš 2003. gada svētki ir iekļauti UNESCO Cilvēces mutvārdu un nemateriālā kultūras mantojuma meistardabu klasē.

Vairāk par svētkiem var lasīt šeit: http://dziedundejo.lv/
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        


© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības