Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

Ogres novada domes Sabiedrisko attiecību nodaļa
  Publicēts: 2015-05-18  09:59:00 /
 
 Ziņot redakcijai  

   

Tā jau ir izveidojusies par tradīciju – maija otrajā piektdienā Ogrē pulcējas bijušā Ogres rajona izglītības iestāžu pensionētie pedagogi.

Šo tradīciju pirms 20 gadiem iedibināja Latvijas izglītības darbinieku arodbiedrības Ogres starpnovadu arodbiedrības priekšsēdētāja Airisa Lepere un Ogres rajona Izglītības pārvaldes vadītāja Ruta Krūkle. Kā atminas A.Lepere, toreiz pasākums notika Ogres tautas namā.

“Šī ir jau divdesmitā reize, kad pensionētie pedagogi no visa bijušā Ogres rajona sanāk kopā. Es jūtu, ka viņi gaida šo pasākumu. Tiekoties pārrunā dzīvi un notikumus. Viņiem šos svētkus radīt izjūtu kā svētu pienākumu. Paldies visām četrām pašvaldībām par atbalstu, šogad palīdzēja arī “Fazer”, dāvinot pedagogiem konfektes, un SIA “Baltic Restaurants”, kuri dāvināja gardus kliņģerus. Paldies arī “Policijas Akadēmija’98”,” ir pateicīga A.Lepere. Šogad uz pasākumu viņa pensionētajiem pedagogiem izsūtījusi 350 ielūgumus, pasākumā ieradušies ap 200.

Uzrunājot klātesošo, A.Lepere pateicās visiem, kuri ir ieradušies, jo pasākums tiek organizēts tieši katram no pedagogiem, un vēlēja veselību un veiksmi.

Pensionētos pedagogus sveica arī Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētāja vietniece Ineta Tamane, kura atgādināja, ka reizē ar šiem svētkiem daudzviet, tostarp Ogres skolās, notiek pēdējā zvana pasākums, kurā piedalījusies arī I.Tamane. “Arī es šodien nesu jums, jūsu darbam savas cieņas un mīlestības apliecinājumu. Pēdējā zvana pasākumā skolēni šodien bija izgatavojuši buru laivas, dāvināja tās savām skolotājām un arī man. Skatoties uz šo laivu, man nāca prātā vārdi, ko savulaik sarakstījis Guntars Račs: “Es piedzimis tepat pie jūras, un man pie viņas jāpieturas, jo citiem varbūt spārni ir, bet man ir buras.” Šie vārdi raksturo mūsu kopējo darbu un kopējo virzību. Ja ir buras - jābūt vējam, ja ir vējš un buras, ir mērķis. Lai cik gadi arī cilvēkam būtu, galvenais, lai ir buras, jūra, vējš un mērķis,” vēlēja I.Tamane un pateicās pedagogiem par paveikto darbu, kā arī A.Leperei par pasākuma organizēšanu un visu pedagogu vienošanu.

Muzikālu sveicienu pedagogiem sarūpēja dziedātāja Santa Zapacka.

Pasākumā piedalījās ogrēniete Nora Kaimiņa, kura 32 darba gadus veltījusi Ogres 1. vidusskolas skolēniem, pasniedzot matemātiku. Darba gaitas N.Kaimiņa pārtraukusi 2007. gadā. “Šo pasākumu apmeklēju regulāri, jo man patīk, kā Airisa to organizē, ļoti kvalitatīvi. Prieks satikt savus kolēģus,” atzīst skolotāja. Aizejot pensijā, viņa garlaicību nepazīst – jau piecus gadus regulāri nūjo, peld, ziemā slēpo, bet vasarā brauc ar velosipēdu. “Kolēģiem vēlētu – lai viņi būtu smaidīgi, apmierināti, vienmēr atcerētos, ka pedagoga darbs ir ļoti nozīmīgs. Lai veicas! Lai mīl bērnus un savu mācību priekšmetu, lai aug darba kvalitāte no gada gadā!” vēl N.Kaimiņa.

Savukārt skolotāja Palmīra Smalkā līdz pat 1995. gadam Lēdmanes pamatskolā vadījusi fizkultūras nodarbības, bijusi sākumskolas skolotāja un tautisko deju pulciņa vadītāja. “Man šobrīd nemaz nav garlaicīgi! Nodarbojos ar daudzām lietām – divas reizes nedēļā eju uz deju nodarbībām, piedalos dāmu deju kolektīvā, šobrīd gatavojamies festivālam, kas notiks Lubānā jūlija beigās. Darbojos arī Lēdmanes pensionāru klubiņā “Mārtiņrozes” un baznīcas padomē,” saka aktīvā skolotāja. “Šo pasākumu apmeklēju katru gadu, jo man patīk satikties ar saviem bijušajiem kolēģiem, diemžēl daudzi manas paaudzes kolēģi jau aizgājuši mūžībā. Šis ir ļoti skaists pasākums, par ko liels paldies Airisai! Man šķiet, ka citur Latvijas novados šāds pasākums nemaz nenotiek,” pārdomās dalās P.Smalkā, kolēģiem vēlot labu veselību un saglabāt dzīves prieku, neskatoties uz savu gadu skaitli.

Pasākumu apmeklēja pedagogi no Krapes skolas, Lielvārdes vidusskolas un Lielvārdes pamatskolas, Ogres 1. vidusskolas, Ogres vakara vidusskolas, sporta centra, Ogres Valsts ģimnāzijas, PII “Strautiņš”, PII “Zvaniņš”, PII “Cīrulītis”, PII “Zelta sietiņš”, PII “Saulīte”, Jaunogres vidusskolas, Meņģeles, Madlienas vidusskolas, PII “Taurenītis”, Taurupes vidusskolas, Kaibalas pamatskolas, Jumpravas speciālās skolas, Jumpravas vidusskolas, PII “Urdaviņa”, PII “Sprīdītis”, PII “Ābelīte”, PII “Sprīdītis”, Birzgales pamatskolas, PII “Birztaliņa”, PII “Gaismiņa”, Ķeguma Komercnovirziena vidusskolas, Suntažu internātpamatskolas – rehabilitācijas centra, Lēdmanes pamatskolas, Ogres tehnikuma un Ogres sākumskolas.

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

 
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31


© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības