Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

Ogres novada domes Sabiedrisko attiecību nodaļa/Fakti.lv
  Publicēts: 2015-04-17  09:34:00 /
 
 Ziņot redakcijai  

Ogres novada pašvaldības domes Tautsaimniecības komitejas sēdē 16. aprīlī tika lemts par Suntažu pagasta pārvaldes vadītāja Andra Roņa atbrīvošanu no darba.

Ogres novada pašvaldības izpilddirektora 2.vietnieks Aleksandrs Dementjevs deputātiem ziņoja par to, ka šā gada 24.martā ar novada pašvaldības domes priekšsēdētāja rīkojumu tika izveidota komisija, lai izvērtētu Suntažu pagasta pārvaldes vadītāja A.Roņa rīcību, iespējamu amata pienākumu pārkāpumu un atbildību.

Komisija ir konstatējusi vairākus būtiskus pārkāpumus A.Roņa darbībā, organizējot iepirkumu ceļu remontdarbiem 2014.gadā. Konstatēts, ka, pretēji Publisko iepirkumu likuma prasībām, iepirkums ceļu remontam par kopējo summu EUR 19 337,01 bez PVN, veikts, sadalot to 8 atsevišķās daļās vienam un tam pašam uzņēmumam – SIA „Uceni”.

Komisija konstatējusi, ka A.Ronis ne tikai ir pārkāpis Publisko iepirkumu likumā noteiktās prasības, bet arī ir pārsniedzis līgumā noteikto līgumcenu.

Bez iepirkuma procedūras A.Ronis šā gada 20.februārī noslēdzis pakalpojumu līgumu ar SIA “UCENI” par rakšanas darbiem pagasta nekustamajā īpašumā „Dzirnavu dīķis” par kopējo summu EUR 13 900 bez PVN. Pēc komisijas pieprasījuma paskaidrot, kāpēc pakalpojuma līgums noslēgts, nepiemērojot iepirkuma procedūru, šā gada martā novada pašvaldībā saņemts A.Roņa paskaidrojums, kam pievienots pakalpojuma līgums par kopējo summu EUR 3990 bez PVN, kas neatbilda iepriekšējam līgumam. Komisija, pārbaudot Suntažu pagasta pārvaldes līgumu reģistrāciju, konstatējusi, ka līgumi tiek reģistrēti datorā Word formātā, nevis dokumentu informācijas sistēmā vai caurauklotā žurnālā, tādējādi radot bažas par līguma reģistra ierakstu izmaiņu veikšanu. Ierakstu par iepriekšējā līguma anulēšanu un jauna līguma noslēgšanu reģistrācijas žurnālā komisija neatrada.

Komisija secinājusi, ka A.Ronim nebija tiesību slēgt pakalpojuma līgumu par minēto summu bez iepirkuma procedūras organizēšanas, un uzskata, ka faktam, ka viena līguma vietā ievietots identisks līgums, tikai izmainot kopējo pakalpojuma summu, ir krāpnieciskas iezīmes.

Savukārt A.Ronis skaidro, ka pakalpojuma līgumu ar SIA „Uceni” par summu 13 900 EUR noslēdzis nepareizi, tāpēc iepriekšējo līgumu anulējis.

Ziņojot par pārkāpumiem A.Roņa darbā, A.Dementjevs informēja, ka šā gada 30.martā Ogres novada pašvaldības vadības sanāksmē, kurā piedalījās arī A.Ronis, tika analizēti Suntažu pagasta pārvaldes audita rezultāti. Audita ziņojumā par Suntažu pagasta pārvaldes saimnieciski finansiālās darbības atbilstību normatīvo aktu prasībām ir norādīti konstatētie pārkāpumi gan pagasta pārvaldē, gan tās padotībā esošajās iestādēs – saistībā ar iepirkumu organizēšanu, līgumu slēgšanu, maksas iekasēšanu par transporta pakalpojumiem un biļešu tirdzniecību kultūras nama pasākumos bez novada pašvaldības domes apstiprināta cenrāža. Atsevišķi trūkumi un neatbilstības tika konstatētas arī kases operāciju uzskaitē. Auditā konstatēts, ka arī Suntažu pagastā privatizētajām daudzdzīvokļu dzīvojamām mājām, kas atrodas Suntažu pagasta pārvaldībā, pretēji likumā „Par valsts un pašvaldību dzīvojamo māju privatizāciju” noteiktajam, netiek nodrošināta to pārvaldīšana un apsaimniekošana līdz pārvaldīšanas tiesību nodošanai dzīvokļu īpašnieku sabiedrībai vai ar dzīvokļu īpašnieku savstarpēju līgumu pilnvarotai personai.

A.Dementjevs informēja deputātus, ka komisija ir konstatējusi A.Roņa darbā prettiesisku rīcību, ka pārkāpumiem ir regulārs raksturs uzsverot, ka ar Suntažu pagasta pārvaldes vadītāju A.Roni ir noslēgts darba līgums, kurā ir svarīga un būtiska darba devēja uzticība, ka tiks ievērotas likumu prasības. Diemžēl pārkāpumi ir regulāri, kļūdas darbā netiek analizētas un novērstas (piemēram, ar kases operāciju uzskaiti), un pārkāpumu raksturs ir tāds, kas ir pamats darba devēja uzticības zaudēšanai.

Pēc diskusijām, jautājumiem un atbildēm izskatāmā jautājuma sakarā, ar Tautsaimniecības komitejas deputātu balsu vairākumu tika akceptēts un izskatīšanai domes sēdē virzīts komitejai iesniegtais lēmumprojekts: Suntažu pagasta pārvaldes vadītāju A.Roni atbrīvot no darba saskaņā ar Darba likuma 101. panta pirmās daļas 2.punktu – darbinieks, veicot darbu, rīkojies prettiesiski un tādēļ zaudējis darba devēja uzticību.

Galīgo lēmumu par A.Roņa atbrīvošanu paredzēts pieņemt domes sēdē 23.aprīlī.
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    

© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības