Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

Ogres novada domes Sabiedrisko attiecību nodaļa
  Publicēts: 2014-12-19  14:59:00 /
 
 Ziņot redakcijai  

   

24.novembrī Ogrē, Brīvības ielā 15, pie Ogres kultūras centra, tika uzstādīta elektromobiļu uzlādes stacija, kas ir pirmā ātrās uzlādes stacija Latvijā. Šajā uzlādes stacijā elektromobili var uzlādēt nepilnu 30 minūšu laikā.

Pašvaldība jau informēja, ka 2014. gada 30. jūnijā Ogres novada pašvaldība, SIA “Vides investīciju fonds” un Latvijas Republikas Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija parakstīja līgumu par projektu “Elektromobiļu iegāde Ogres novada vidi saudzējošai infrastruktūrai” (Nr.KPFI-16/73) un “Elektromobiļu uzlādes infrastruktūras ieviešana Ogres pilsētā” (Nr.KPFI-16/74) īstenošanu.

Novembra beigās elektromobiļu lietotāju ērtībai Ogrē, Brīvības ielā 15 (piebraukšana no Upes prospekta puses) tika ierīkota brīvi pieejama ātrās uzlādes stacija. Līdz šim Latvijā publiski ir pieejamas astoņas uzlādes stacijas Rīgā (7 bezmaksas, 1 maksas), pa vienai bezmaksas uzlādes stacijai Jelgavā un Jūrmalā, bet Ogrē uzstādītā stacija ir pirmā tāda veida stacija Latvijā, jo auto uzlādi šeit iespējams veikt nepilnu 30 minūšu laikā.  

Ņemot vērā, ka uzlādes stacija atrodas pilsētas centrā, tad laikā, kamēr tiek veikta automašīnas uzlāde, autovadītājiem ir iespējams iegriezties tuvējā lielveikalā vai kafejnīcās, kas atrodas mazāk kā 100 m attālumā no uzlādes stacijas.

Uzlādes stacijas lietošana ir maksas pakalpojums. 18.12.2014. Ogres novada dome apstiprināja tarifu – EUR 5 par vienu uzlādes reizi (ieskaitot PVN). Pagaidām maksa par uzlādi netiek iekasēta, tarifs tiks piemērots janvārī, kad pašvaldība nokārtos nepieciešamās formalitātes ar Swedbanku. Jāpiebilst, ka Ogres novada pašvaldība ienākumus no stacijas lietošanas negūs, visi ieņēmumi no izlietotās elektroenerģijas automobiļu uzlādei tiks izmantoti, lai segtu ikmēneša elektroenerģijas un stacijas uzturēšanas izdevumus.

Uzlādes stacijas ierīkošanas izmaksas ir EUR 36 872, no kuriem attiecināmās izmaksas ir EUR 33 250 un KPFI finansējums –  EUR 16 625. Projekta neattiecināmās izmaksas ir EUR 3 621 (elektromobiļu uzlādes stacijas pieslēguma izmaksas). Pašvaldības līdzfinansējums ir EUR 20 246.

Uzlādes staciju ierīkoja un turpmāk uzturēs SIA  "MMX Energy".

Projekta “Elektromobiļu iegāde Ogres novada vidi saudzējošai infrastruktūrai” ietvaros pašvaldība iegādājās un šī gada augusta beigās saņēma trīs jaunus, rūpnieciski ražotus elektromobiļus, kuru nobraukums starp pilnas uzlādes reizēm ir vismaz 100 kilometri, savukārt ātrums, ko tie spēj maksimāli sasniegt, ir vismaz 90 kilometri stundā. Šo trīs auto iegāde izmaksāja EUR 79 520, no kuriem KPFI finansējums ir EUR 55 500, bet atlikušie EUR 24 020 ir pašvaldības līdzfinansējums.

Vienu elektromobili izmanto Ogres novada Sociālais dienests, lai spētu operatīvi nodrošināt sociālo palīdzību Ogres novada iedzīvotājiem. Elektromobilis nav paredzēts saimnieciskās darbības veikšanai, bet gan sociālo darbinieku ikdienas pienākumu veikšanai - maznodrošināto un trūcīgo klientu sadzīves apstākļu apsekošanai, nogādāšanai uz ārstniecības iestādēm, pusdienu piegādei krīzes centram „Laipas”, kā arī administrācijas vajadzībām, apsekojot dienas centrus un sociālos centrus pagastos. Abus pārējos elektromobiļus izmanto Ogres novada pašvaldības administrācijas darbinieki, lai nodrošinātu dokumentu operatīvu piegādi pašvaldības un valsts iestādēm, arī pašvaldības vadības nokļūšanai uz dažādām valsts iestādēm, darbinieku nokļūšanai uz sanāksmēm, kursiem un tml..

Projekta mērķis ir mazināt Latvijas transporta sistēmas atkarību no fosilās degvielas, uzlabot tās efektivitāti, kā arī veicināt inovatīvu tehnoloģiju radīšanu un izmantošanu Latvijas transporta nozarē. Attīstot elektromobiļu attīstību un tiem nepieciešamo infrastruktūru, ievērojami samazinātos kopējā siltumnīcefekta gāzu emisijas (SEG), jo elektromobiļa SEG emisija ir 0 g/km.

   
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          


© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības