Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

Fakti.lv
  Publicēts: 2014-12-01  15:31:00 /
 
 Ziņot redakcijai  

   

No šodienas ir slēgta Valsts SIA „Bērnu klīniskā universitātes slimnīca” Rehabilitācijas nodaļa Ogrē.

Turpinājumā – daudzu Ogres apkārtnes vecāku parakstīta vēstule Veselības ministrijai. Vēstules kopijas nosūtītas LR Ministru Kabinetam, LR Saeimas Sociālo un darba lietu komisijai, LR Labklājības ministrijai, Ogres novada pašvaldībai, Lielvārdes novada pašvaldībai, Ķeguma novada pašvaldībai, Ikšķiles novada pašvaldībai un SIA „Ogres rajona slimnīca”.

Mēs, zemāk parakstījušies, 1005 iedzīvotāji, esam patiesi satraukti par Valsts SIA „Bērnu klīniskā universitātes slimnīca” pieņemto lēmumu šogad slēgt Rehabilitācijas nodaļu Ogrē, kā dēļ ievērojami samazināsies dažāda veida rehabilitācijas pakalpojumu pieejamība Ogres, Lielvārdes, Ikšķiles un Ķeguma novadu bērniem. 2013.gadā rehabilitācijas pakalpojums VSIA „Bērnu klīniskā universitātes slimnīca” Rehabilitācijas nodaļā Ogrē sniegts 870 bērniem, bet 2014.gada astoņos mēnešos - 647 bērniem.

Iebilstam pret VSIA „Bērnu klīniskā universitātes slimnīca” Rehabilitācijas nodaļā Ogrē rehabilitācijas pakalpojumu pārcelšanu uz ārstniecības iestādi Rīgā, Gaiļezerā, Juglas ielā 20. Zūdot iespējai tos saņemt tuvu savai dzīvesvietai, daudziem bērniem tie kļūs faktiski nepieejami, lēmumu pieņēmējiem tieši un apzināti veicinot mūsu reģiona bērnu kopējā veselības stāvokļa pasliktināšanos. 

Pašlaik Rehabilitācijas nodaļā bērniem tiek piedāvātas pediatra, rehabilitologa konsultācijas, kā arī nodrošinātas fizikālās procedūras, ārstnieciskā vingrošana un masāža. Lai bērns saņemtu ģimenes ārsta nozīmēto rehabilitācijas kursu, viņam nereti jāgaida rindā sākot no 3 līdz 6 mēnešiem, kas liecina par lielu pieprasījumu pēc šiem pakalpojumiem. Apgrūtinot rehabilitācijas pakalpojumu saņemšanas iespējas, pieprasījums pēc tiem tikai palielināsies ielaistu slimību - novēlotas ārstēšanas dēļ. Klīniskie pētījumi pierādījuši, ka operatīvi nesaņemot atbilstošu ārstēšanu, daudzas slimības, piemēram, bronhiālā astma un alerģiskais rinīts, progresē.

Alternatīva – vest savus bērnus uz ārstniecības iestādi Rīgā - daudziem strādājošiem vecākiem nebūs pieejama, gan ņemot vērā ambulatorām rehabilitācijas procedūrām nepieciešamā laika patēriņu (parasti ģimenes ārsta tradicionāli nozīmētais procedūru kurss ilgst vairākas stundas dienā 2 nedēļu garumā), gan privātā transporta izdevumus (saaukstēšanās slimību sezonas laikā bērniem nav vēlams uzturēties sabiedriskajā transportā) un ceļā patērēto laiku.

Vienlaikus apzināmies Rehabilitācijas nodaļas ēkas Ogrē, Gaismas prospektā 2/6 neapmierinošo tehnisko stāvokli, kas neatbilst bērnu rehabilitācijas iestādes vajadzībām. Ja to šobrīd nav iespējams uzlabot un tas ir objektīvs šķērslis nodaļas turpmākai darbībai, aicinām tai paredzētos finanšu līdzekļus (kvotas) turpmāk piesaistīt kādai citai vietējai veselības aprūpes iestādei - piemēram, SIA „Ogres rajona slimnīca”, kuras rīcībā ir rehabilitācijas pakalpojumu sniegšanai atbilstošas telpas.

Rodot iespēju Rehabilitācijas pakalpojumus arī turpmāk sniegt Ogrē, te darbu varētu turpināt arī 26 nodaļas darbinieki, no kuriem četri ir ārsti, astoņi - fizioterapeiti un masieri, septiņas – medicīnas māsas, māsu palīgi un septiņas saimniecības personas. Mūsuprāt, viņiem piedāvātās darba iespējas ārstniecības iestādēs Rīgā, ņemot vērā ceļam nepieciešamo laiku un izdevumus, nav ekonomiski pamatotas.

Bērni ienāk pasaulē ar tiesībām būt laimīgiem, izaugt lieliem un būt derīgiem savai valstij. Veselības ministrija 2014.gadu pasludinājusi par Ģimenes veselības gadu, lai veicinātu savlaicīgu pacientu aprūpi un slimību diagnostiku primārās veselības aprūpes posmā. Saskaņā ar Slimību profilakses un kontroles centra pētījumu datiem par bērnu veselību Latvijā, elpošanas sistēmas slimības, galvenokārt akūtas respiratoras augšējo elpceļu infekcijas, ir galvenais gan ambulatorās, gan stacionārās palīdzības izmantošanas iemesls bērniem vecumā līdz 17 gadiem.

Lūdzam Veselības ministriju ar vietējo pašvaldību atbalstu nodrošināt bērniem kvalitatīvas veselības aprūpes pakalpojumu un saglabāt rehabilitācijas pieejamību Ogres, Lielvārdes, Ikšķiles un Ķeguma novadu bērniem, kuru turpmākais veselības stāvoklis ir tieši atkarīgs no Jūsu pieņemtā lēmuma! 

Seko 1005 iedzīvotāju paraksti.

 Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

te arī 
2014-12-02  09:38:06
http://www.delfi.lv/news/national/politics/ogre-sledz-bernu-slimnicas-rehabilitacijas-nodalu-iedzivotaji-proteste.d?id=45287428&com=1&no=0&s=1&r=4772#c60398762

mauglīte 
2014-12-01  20:20:17
Jā, cik vienkārši ir pieņemt lēmumu: slēgt, reorganizēt, atlaist - nedomājot par sekām un neizskaidrojot un nesniedzot saviem iedzīvotājiem garantijas turpmākajā dzīvē un sadzīvē, pakalpojumu pieejamībā. Kā to lai nosauc??????!!!!!!!

Mauglis 
2014-12-01  16:11:12
Ogrē viss iet uz leju!

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības