Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

Indra Viktorova, Ogres novada Sociāla dienesta Sociālā darbiniece
  Publicēts: 2014-11-13  17:54:00 /
 
 Ziņot redakcijai  

Oktobra nogalē Somijā, Helsinkos, ar ES atbalstu norisinājās starptautisks seminārs „What is Your NEET?” („Kas ir tavs NEET?”), kurā satikās ar jaunatnes jomu saistīti eksperti  no 20 ES valstīm. Pētnieku, politikas veidotāju, ieslodzījuma vietu darbinieku, pedagogu, ārstniecības iestāžu speciālistu, darba devēju, projektu vadītāju, sociālo darbinieku un jaunatnes darbinieku vidū seminārā bija iespēja piedalīties arī Ogres novada Sociālā dienesta Sociālajam darbiniekam Indrai Viktorovai.  

Semināra centrā bija NEET jaunieši – jaunieši, kas dažādu iemeslu dēļ nav iesaistījušies nedz darba tirgū, nedz izglītības procesā vai apmācībās. Nākamos 5 gadus ES programmas „Erasmus+” programmas ietvaros tieši šī būs viena no iedzīvotāju grupām, kuras dzīves kvalitātes uzlabošana un iesaistīšana sabiedrībā tiks īpaši atbalstīta. 
 
Semināra ietvaros tika diskutēts, kas īsti ir NEET jaunietis – jauna māte ar bērnu, jaunietis ar veselības problēmām, kas liedz pilnvērtīgi iesaistīties darba tirgū vai izglītībā, jaunietis, kura laiku aizpilda kāds hobijs, jaunietis ar atkarības problēmām, antisociālu uzvedību, jaunietis, kurš paņēmis pārtraukumu starp studijām u.c. Secinājums, šīs grupas jauniešu spektrs var būt ļoti daudzšķautņains un katrā valstī redzam šos jauniešus mazliet citādi. 
 
Daloties labās prakses piemēros, bija iespēja uzzināt, kā dažādās ES valstīs jau šobrīd notiek darbs ar NEET grupas jauniešiem. Semināra dalībnieki tika iepazīstināti ar jauniešu centru un jauniešu māju darbību un darba metodēm, sociālo uzņēmumu darbību, slimnīcu pacientu ar garīgās attīstības un psihiskiem traucējumiem iesaistīšanu darba tirgū, mākslas, mūzikas, personības attīstības  un starptautiskā brīvprātīgā darba projektiem, kas vērsti uz nodarbinātības veicināšanu, kā arī tika nodibināti kontakti ar iespējamiem partneriem kopīgu projektu izstrādei nākotnē. 
 
Semināra noslēgumā tika piedāvāts ieskats resursu klāstā – Jaunatnes resursu centra Salto Inclusion izglītojošie materiāli, metožu datu bāze, ES fondi un programmas, kuru ietvaros jauniešiem un jaunatnes darbiniekiem ilgākā laika periodā būs iespējams saņemt finansiālu atbalstu savu ideju realizēšanai.
 
Ar Eiropas Sociālā fonda atbalstu šobrīd Latvijā tiek uzsākts projekts „Darbs ar NEET grupas jauniešiem”, kas paredz atbalstu darbam ar šiem jauniešiem vairāku gadu garumā un  kura mērķis ir motivēt, profilēt un aktivizēt NEET jauniešus, sekmēt šo jauniešu atgriešanos izglītības sistēmā, iesaistīšanos darba tirgū, NVO vai jauniešu centra darbībā vai amata apmācībā. Šis projekts paredz individuālu pieeju katram jaunietim, kā arī ciešu sadarbību valsts un pašvaldības institūciju, nevalstisko un citu organizāciju starpā. 
 
Ja rodas jautājumi, ierosinājumi, komentāri – indra.viktorova@ogresnovads.lv, tālr. 65035128, 28807936Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31


© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības