Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

Maiga Livčāne
  Publicēts: 2014-10-09  15:46:00 /
 
 Ziņot redakcijai  

Izsludinātajā Ogres novada pašvaldības projektu konkursā “Veidojam vidi ap mums Ogres novadā”, divas Lauberes iedzīvotāju grupas uzrakstīja projektus un guva finansiālu atbalstu.

Abi projekti vērsti uz vienu mērķi – uzlabot dzīves vides kvalitāti Lauberē, balstoties uz iedzīvotāju iniciatīvu.
 
Iedzīvotāju grupa “ Mēs – Lauberei”,  projekta koordinators Aigars Čikulis ar komandu, ir pārkrāsojuši autobusu pieturu, uzklājuši autobusu pieturai jaunu jumta segumu, jo iepriekšējais lietus laikā  stipri tecēja.  Ir ierīkota sabiedriskā tualete, iekārtots bruģēts celiņš un veikta apzaļumošana. Jumta seguma nomaiņai 30 m2 izlietoti  EUR 151.55, pieturas pārkrāsošanai (soliņš, stabi, fasādes, griestu dēļi) 40m2 x 2 reizes izlietoti EUR 144.51, tualetes grodu un bruģa stiprināšanai izlietots cements par EUR 13.62. Tualeti iegādājāmies par EUR 405.00, nopirkām groda vāku par EUR 34.09,tualetes uzstadīšanai uz bedres. Iestādīti 29 košumkrūmi, izlietoti EUR 87.95, bruģētā celiņa izveidei izlietoti EUR 162.30. Kopējās projekta izmaksas EUR 998.97, finansētājs - Ogres novada pašvaldība. Darbos čakli un apzinīgi iesaistījās komunālās saimniecības darbinieki Gints Kalniņš un Aivars Zvejnieks. Lielāko darba smagumu uzņēmās Aigars Čikulis ar palīgiem, kurš pavadīja darbā  daudzas stundas, lai projektu īstenotu..
 
Iedzīvotāju grupa “Rūķīši”, projekta koodinatore Daina Pavarde ir apzaļumojuši pārvaldes un kultūras nama ēku. Ir iestādīti 132 gb par EUR 787.15 dekoratīvie krāšņumaugi (vasaras rododendri,  skarainās hortenzijas, neīstie jasmīni, heiheras vizuļu, klinšrozītes un citi augi). Pārvaldes priekšā novietoti četri gb  dekoratīvie puķu podi par EUR 100.84, uz dobēm uzklāta mulča par EUR 109.20. Projekta kopējās izmaksas sastāda EUR 997.19, finansētājs Ogres novada pašvaldība.
 
Daina saka paldies par kūtsmēsliem – G.Goldovam, par kūdru – K. Kalniņai, par melnzemi- SIA“ Tilbe”. Paldies čaklajiem palīgiem, kuri veidoja dobes, raka zemi, stādīja augus – Anitai Kūriņai, Mairitai Apenītei, Mairim Valainim, Jānim Kļaviņam, Rolandam Zvejniekam un bērnunama audzēkņiem. Paldies arī Lauberes pagasta pārvaldes vadītājam A. Misteram, kurš sniedza atbalstu dažādu jautājumu risināšanā abos projektos. Visi darbi abos projektos veikti sabiedriskā kārtā, nesaņemot par to papildus darba samaksu
 
Padarītais sabiedriskais darbs, kas balstīts uz iedzīvotāju iniciatīvu, dod gandarījumu un prieku pašiem darba veicējiem, pagasta iedzīvotājiem, viesiem un caurbraucējiem. Dzīves vides kvalitātes uzlabošana ir jāturpina arī nākošā gadā, jo neviens cits no malas to mūsu vietā nedarīs. Ziema ir laiks pārdomām, nāciet ar savām idejām, rakstīsim projektus un veidosim savu pagastu sakoptu un krāšņu. Būsim sava pagasta , savas dzīves vietas patrioti un ar savu darbu iesaistīsimies tā sakopšanā arī turpmāk.Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības