Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

Ogres novada domes Sabiedrisko attiecību nodaļa
  Publicēts: 2014-06-10  08:39:00 /
 
 Ziņot redakcijai  

   

Ikšķiles un Ogres dienas centra "Saime" draudzīgās sadarbības rezultātā centru klientiem rasta iespēja piedalīties aizraujošā divu dienu nometnē “Iespēja”.

Šodien “Turbās” tika atklāta nometne “Iespēja”. Tās svinīgajā atklāšanā piedalījās Ogres novada domes priekšsēdētājs Artūrs Mangulis, Ikšķiles novada domes priekšsēdētājs Indulis Trapiņš, “Saime” vadītājs Jurijs Lanavojs un Ikšķiles dienas centra vadītāja Zanda Vītola, Ogres sociālā dienesta vadītājas vietniece Ilona Reinholde, kā arī brīvprātīgie jaunieši un atbalstītāji.
 
Atklājot pasākumu, A.Mangulis pauda prieku, ka šis ir vēl viens no veiksmīgajiem sadarbības projektiem, kas īstenots kopā ar kaimiņu novadu, un atgādināja, ka vienmēr tur, kur ir mūzika un sports, valda dzīvesprieks un labs garastāvoklis. “Esmu jūs redzējis muzicējot un dziedot, un man nekad nav bijušas šaubas par to, ka jums aizdot dzīvesprieku nav vajadzējis nevienā mirklī, drīzāk to varētu ņemt no jums. Caru, ka tas pats attiecināms uz sportu. Vēlu jums baudīt šo skaisto mirkli. Lai jums izdodas!” vēlēja A.Mangulis.
 
Par sadarbību starp abām pašvaldībām gandarījumu izteica arī I. Trapiņš, turklāt norādīja, ka šis pasākums “Iespēja” ir vērtīgs vairāku iemeslu dēļ – prieku gūst dienas centru klienti, īstenojot kopīgu projektu, tiek stiprināta sadarbība abu pašvaldību starpā, turklāt tiek veicināta arī starpvalstu sadraudzība, jo Ikšķiles dienas centrs šajā pasākumā aicinājis piedalīties arī kolēģus no Ikšķiles sadraudzības pilsētas Stoļinas (Baltkrievijas Republika), kuri nodarbojas ar atbalsta sniegšanu invalīdiem. “Starpvalstu sadraudzība ir bagātinoša, redzam, kādas problēmas ir mūsu kaimiņiem un varam sadarboties. Prieks, ka mums ir šāda vieta kā “Turbas”, atsaucīgi uzņēmēji Ogrē un Ikšķilē, ka mums ir telpa, kur kopā atpūsties un draudzēties,” pateicās I.Trapiņš.
 
J.Lanavojs skaidro, ka Ikšķiles dienas centru un centru „Saime” vieno īpaši cilvēki, kuru vajadzības neatšķiras no jebkura cilvēka vajadzībām, taču viņu atšķirība ir spējā vai nespējā šīs vajadzības apmierināt. Dienas centros šie cilvēki nodarbojas ar sportu, mūziku, mākslu, rokdarbiem un daudzām citām aizraujošām lietām. Sadarbības rezultātā starp šiem centriem radusies iecere organizēt kopīgu divu dienu nometni “Iespēja”, kurā notiek komandu un individuālas sportiskas, gan radošas aktivitātes (deju, mūzikas, dekupāžas, jogas, losjē darbnīcas) un kopīgs sadraudzības vakars ar “Saimenieku” un grupas “The Sixites” uzstāšanos.
 
"Šāds pasākums notiek pirmo gadu, un es domāju, ka tas izveidosies kā tradīcija,” ir pārliecināts J.Lanavojs. “Pasākuma organizēšanā ir iesaistīti brīvprātīgie jaunieši no Ikšķiles un Ogres, biedrības “Lux Viridia”.”
 
Ikšķiles dienas centra vadītāja Z.Vītola atklāj, ka pagājušā gada martā noslēdzies Eiropas projekts, kas nodrošināja mobilās brigādes darbu. Projekta laikā apzināti novada cilvēki ar īpašām vajadzīgām un vēlāk aicināti sanākt kopā dienas centrā. Sākumā retāk, bet nu divas reizes nedēļā kopskaitā ap 12 cilvēkiem aktīvi darbojas Ikšķiles dienas centrā. Tik liela mēroga pasākums tiek organizēts pirmo reizi, bet iepriekš centra dalībnieki piedalījušies Ikšķiles Mākslas dienā. Z.Vītola atklāj, ka, domājot par šī pasākuma logo un nosaukumu, radies vārds “iespēja”: “Tas sadalīts ie-spēja, jo mēs dodam šiem cilvēkiem iespēju parādīt, ko viņi spēj, un viņi spēj ļoti daudz.” Nometnei noslēdzoties, tās organizatori plāno doties kopīgā ekskursijā uz Ozolkalna piedzīvojumu parku Amatas novadā, lai vienotos kopīgai izklaidei, turklāt parka saimnieki šo izklaidi uzņēmušies atbalstīt, neprasot maksu.
 
Nometnes organizatoru vidū ir Elīna Šnepste, kura ikdienā kā fizioterapeite strādā ar Ikšķiles dienas centra klientiem. “Šī patiešām ir lieliska iespēja centra cilvēkiem tikties ar sev līdzīgiem cilvēkiem, komunicēt savā starpā, kustēties, jo diendienā viņi atrodas savās mājās. Kopā ar Ikšķiles dienas centra cilvēkiem dodamies uz teātri, apmeklējam kino, bet tas nav vienkārši, jo ir nepieciešams speciāls transports. Šādu pasākumu dienas centrs rīko pirmo reizi,” atklāj E.Šnepste.
 
Nometnē piedalās Līga Taukule. Līga esot piedalījusies dažādās nometnēs un pati kādreiz dienas centrā Ogrē strādājusi kā brīvprātīga. “Šis ir jauks pasākums – iespēja būt kopā, iepazīties, iegūt jaunus draugus, piedzīvot jaunu pieredzi, iespēja piedalīties, pārvarēt sevi. Ikdienā es divas reizes nedēļā apmeklēju Ikšķiles dienas centra nodarbības, šogad esmu pabeigusi Jūrmalas vakara vidusskolas 12.klasi, svētdien būs izlaidums. Tālāk domāju mācības turpināt Sociālās integrācijas valsts aģentūrā, gribu mācīties grāmatvedību. Vasarā ar savu draudzi no Jūrmalas grasos doties uz Somiju. Vasarā plānu daudz, par to es tikai priecājos, jo esmu aktīvs cilvēks – gribu, eju un daru, pēc iespējas vairāk visur iesaistos,” savās pārdomās dalās L.Taukule.
 
Projektu “Iespēja” atbalstījuši: Ogres novada pašvaldība, Ikšķiles novada pašvaldība, atpūtas komplekss „Turbas”, SIA „Līčezers AT”, biedrība „Jāzepa Fonds”, Ogres Rotari klubs, Konsultatīvā sabiedrība „Conventus” SIA, SIA „Pakoline”, SIA „Fazer Latvija”, SIA „ Egmont Latvija” un BTA.

   

   

   

   

   

   

   

 
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    

© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības