Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

Fakti.lv
  Publicēts: 2014-06-08  08:58:00 / Ķegums
 
 Ziņot redakcijai  

   

Foto: Fakti.lv, Zane Zemniece, Krīstīne Andža, Diāna Tiunčika.

Sestdien Ķeguma novada svētku vakara koncerts „Uzplaukst krāsas” pulcēja gan pilsētas viesus, gan novadniekus – ķegumiešus, tomēniešus, birzgaliešus un rembatiešus.

Svētku dalībniekus uzrunāja Ķeguma novada domes priekšsēdētājs Roberts Ozols, bet koncerta gaitā sveikti tie novada iedzīvotāji, kuri ieguvuši titulus „Mans draugs, mans kolēģis”, „Mans drošības sargs” un „Labais gariņš”. Sveikti arī foto visas nedēļas garumā aizvadītā foto orientēšanās konkursa uzvarētāji.

Nominācijai „Labais gariņš” pieteikti 3 kandidāti. Kā pirmā sveikta Anna Čūdare - cilvēks ar patiesi labestīgu, atsaucīgu, laipnu, pretimnākošu un smaidošu sirdi. Viņa ilgus gadus strādājusi Birzgales ambulancē par feldšeri, bet šobrīd strādā skolā par medmāsiņu. Viņa ir cilvēks, pie kura var griezties kaut vai nakts vidū, ja ir radušās problēmas ar veselību. Viņas hobiji ir rokdarbi un dziedāšana. No kora „Pērles„ pirmās dibināšanas dienas viņa ir tā dalībniece. Birzgales tautas namā viņa jau divas sezonas pasniedz adīšanas pulciņu un Birzgalē tagad ir par astoņām sievietēm vairāk, kuras prot adīt. Birzgalieši saka paldies par viņas sirsnību un visiem darbiņiem, ko viņa ir veikusi pagasta iedzīvotāju labā.

Par „Labo gariņu” atzīta arī Birzgales pirmsskolas izglītības iestādes ''Birztaliņa" vadītāja Anita Skosa, kura jau 22.gadu viņa rūpējas par Birzgales pirmsskolas izglītības iestādi "Birztaliņa". Kad bērnudārzam bija grūti laiki, viņa mācēja iestādi pasargāt no slēgšanas. Brīžiem, pat šķietami bezcerīgās situācijās, viņa nepadevās un uzvarēja. Tagad "Birztaliņa" ir uzplaukusi, kā krāsaina puķe, ir siltums, saulainas, gaišas iekštelpas. Pagalmā būs brīnišķīgs rotaļu laukums, sabrukušā baseina vietā- strūklaka, smaidoši bērni un laimīgi darbinieki. "Birztaliņā" tas ir iespējams, tikai tāpēc, ka tai ir savs "labais gariņš."

Savukārt „labais gariņš” Marija Tarvida „Labi darbi vairo labus vārdus. Cilvēka paveiktais ir jānovērtē.  Bieži vien par šīs profesijas pārstāvi mēs iedomājamies tikai tad, ja paslīdam uz slidenas ietves, brienam pa pāraugušu zāli vai sniegainā ziemas rītā dzirdam gar logu lāpstu skrapstam – tur strādā sētnieks.  Karsti vai auksti, līst vai snieg - viņa vienmēr dodas darbā. Skolas ielai 4 ir paveicies, jo visos četros gadalaikos mājas apkārtne ir sakopta un tīra. Tik cītīgs, rūpīgs un apzinīgs darbs veido sakoptas pilsētas seju,” šādus apsveikuma vārdus vakar uzklausīja M.Tarvida.

Nominācijā „Mans draugs, mans kolēģis” sumināta pašvaldības sabiedrisko atiecību speciāliste Zane Zemniece - ārkārtīgi atsaucīgs, zinošs un nenogurdināms labdaris. Viņas mazajā, bet mīlīgajā kabinetā vienmēr jūtama radoša un darbīga gaisotne. Ja ir nepieciešams padoms viņa vienmēr palīdz, kaut arī pašai darba pilnas rokas. Viņa neskaita darba stundas, jo viņas darbs aizņem visu viņas laiku. Pieteikuma autors raksta: „Šo kolēģi es neatdošu nevienam citam, jo viņa ir pati labākā, smaidīgākā, jaukākā un foršākā kolēģīte!”.

Nominācijā „Mans drošības sargs” pieteikti 3 kandidāti, kuri pieteikuma vēstulēs saņēmuši pateicības un labestības piepildītus vārdus. Par godprātīgu darbu, aizturot zagli un palīdzot atgūt īpašniecei nozagtās mantas, paldies sacīts Ķeguma novada policijas iecirkņa inspektoram Romualdam Jurkevičam. Savukārt Birzgales pamatskolas skolēns Raivis Gudraisims atradis 

kāda pazaudēta naudas maciņa īpašnieku un atdevis nozaudēto mantu pareizajās rokās. Šīs godīgās rīcības dēļ varam teikt, ka tavi skolas biedri, radi un draugi var lepoties ar tevi. Balvu nominācijā „Mans drošības sargs” saņēma arī Inta Brokāne, kuras cilvēkmīlestība spēj kustināt kalnus un iedvesmo dzīvei. „Šī brīnišķā debesu sūtne caur sevi, savu dzīvi, iemieso to, ko pati sludina - sirds skaidru domu, atvērtu sirdi un mīlestību bez nosacījumiem. Nav saskaitāmi tie, kuri raduši sevis jēgu, pateicoties tieši viņai. Kamēr ir tādi cilvēki, pasaulē ir ticība un cerība. Viņa nosargāja gaismu dvēselē, atvēra durvis uz brīnumainu, mīlestības pildītu pasauli. Tautā viņa ir zināma kā Krusta Kalna Inta,” sacīja vakara vadītāji.

Paldies sacīts Ķeguma jauniešu korim, Ansamblim „Tikai tā”, Sieviešu korim „Pērles”, šo kolektīvu vadītājai Mairai Līdumai, Ķeguma jauniešu kora koncertmeistarei Gintai Eisakai, kormeistarei Lindai Ivanovai, Sieviešu kora „Pērles” un Ansambļa „Tikai tā” koncertmeistarei Inesei Martinovai, senioru sieviešu vokālajam ansamblim „Kvēlziedi” un tā vadītājam Gunāram Jākobsonam, Ķeguma ģitārstudijas ansambļa pieaugušo grupai un danču muzikantiem, vadītājai Dacei Priedoliņai, vidējās paaudzes deju kolektīvam „Kadiķis” un tā vadītājai Evai Pedājai, koncertmeistarei Mārai Sirmajai, senioru deju kolektīvam „Ķegums” vadītājam Jurim Driksnam un koncertmeistarei Laurai Pļavniecei, dāmu deju kolektīvam „Rasa” vadītājai Mirdzai Dzerkalei, deju kolektīvam „Visma” un Vidējās paaudzes deju kolektīvam „Dejotprieks”, kolektīvu vadītājai Mārītei Petrovskai un koncertmeistarei Inesei Martinovai.

Pateicības vārdus saņēmuši arī Ķeguma novada svētku atbalstītāji - Ķeguma novada dome, Šūšanas darbnīca Zarumi, SIA Superdāvanas, SIA Aldi, SIA Rubeņi, Samana, Gaisa spēku aviācijas bāze, Fazer maiznīca, piedzīvojumu parks „Dimanta kalns”, Piebalga, Mana aptieka Ķegumā, SIA VIA Mežs, Oškrogs, Tavs skursteņslauķis, Rihards Visockis, SIA OSC Andris Dambis, SIA Ozolkalnu nams, Zinātniskā institūta BIOR Zivju audzētava Tome, Zemnieku saimniecība „Vecumnieki”, kā arī svētku darba komandai.

Vakara turpinājumā skeitparkā norisinājās ekstrēmais velo sporta šovs „Greentrials Bike Tour” un priekšnesumi no Soul City Breakers, svētku dalībnieki baudīja grupu „Musiqq”, „Credo” un DJ Anss sniegumu.

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    

© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības