Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

Gundega Deģe, PA „Mālkalne”
  Publicēts: 2014-06-02  11:04:00 /
 
 Ziņot redakcijai  

   

28. maijā Ogres novada p/a „Mālkalne” rīkoja informatīvo dienu Ogres māju vecākiem. 

Ņemot vērā to, ka Ogrē ir 150 māju vecākie ,uz pirmo informatīvo dienu tika aicināti 53 māju vecākie. Atsaucība no māju vecākiem bija liela-  ieradās 33 cilvēki. Aģentūru pārstāvēja tās direktors Aigars Roze, juridiskās nodaļas vadītāja Ieva Kārkliņa, iepirkumu nodaļas vadītāja Laine Ezeriete, klientu daļas vadītāja Dagnija Vilnīte, ekonomiste Larisa Socka, inženierkomunikāciju iecirkņa vadītājs Aivars Strazdiņš , remontiecirkņa vadītāja Valentīna Sviķkalne un  namu pārzinis  Māris Urtāns.

Sanāksmes sākumā aģentūras direktors iepazīstināja māju vecākos  ar  darba kārtību . Galvenais infodienu mērķis bija iepazīstināt māju vecākos  ar jaunumiem  likumdošanā saistībā ar namu apsaimniekošanu un informēt par aktualitātēm aģentūras darbībā.

Juridiskās nodaļas vadītāja Ieva Kārkliņa vērsa dalībnieku uzmanību uz to, ka aģentūras mērķis ir palīdzēt māju vecākiem un sadarboties ar aģentūru un iedzīvotājiem. Viņa sniedza informāciju par to, ka aģentūra aktīvi veic parādu piedziņas darbu. Nodaļas vadītāja aicināja māju vecākos būt aktīviem, reģistrēties VID kā pašnodarbinātām personām  un vienoties ar mājas iedzīvotājiem par mājas vecākā atalgojuma noteikšanu.

No 1.  oktobra ir stājusies spēkā jaunā kārtība, par to, kā tiek veikts aprēķins par atkritumiem- proti atkritumus vairāk nerēķina proporcionāli dzīvoklī deklarēto iedzīvotāju skaitam. Vairāki iedzīvotāji ir izteikuši neapmierinātību ar jauno kārtību,  juridiskā dienesta vadītāja paskaidroja, ka māju vecākie var veikt aptauju vai sasaukt kopsapulci un atkritumu apmaksu var veikt iepriekšējā kārtībā  - proti pēc deklarēto  iedzīvotāju skaita. Tam gan ir obligāti nepieciešams dzīvokļu īpašnieku balsojums ( 51%). Viņa aicināja, lai varētu precīzāk uzskaitīt atkritumu apjomu, paredzēt un izbūvēt atkritumu  laukumus  pie savām mājām.

Kārkliņas kundze atgādināja māju  vecākiem par MK noteikumiem, kuri paredz jaunu ūdens skaitītāju nomaiņas kārtību poti-, ka līdz  30. jūnijam  dzīvokļu īpašniekiem  ir jāpieņem lēmumi par to kādā veidā  2015. gadā tiks veikta  individuālo ūdens skaitītāju nomaiņa – vai to dara paši dzīvokļu īpašnieki   ( kā līdz šim) vai šis process tiek uzticēts apsaimniekotājam. Jāpiebilst tas, ka arī šajā gadījumā  ir nepieciešams balsojums ( 51 % ). Māju vecākiem ir jāorganizē sapulce vai jāveic  aptauja un jāiesniedz protokoli  ar balsojumu līdz 30. jūnijam, ja šie protokoli netiks saņemti , lēmumu par skaitītāju uzstādīšanu pieņems aģentūra.   Iedzīvotāji var lemt  par savu kārtību – piemēram uzlikt jaunās paaudzes ūdens skaitītājus, kurus var nolasīt attālināti. Protokolu un anketu paraugus iespējams saņemt elektroniski vai griežoties aģentūra.

Juridiskās nodaļas vadītāja informēja  māju vecākos par to, ka daži māju vecākie  paši  vēlas nodot metāllūžņus, kuri rodas pēc remontdarbiem. Viņa paskaidroja , ka dzīvokļu īpašnieki var veikt metāllūžņu savākšanu ,tikai tad, ja māja ir nodibinājusi savu dzīvokļu īpašnieku  biedrību, un ja mājas vecākais ir reģistrējies VID kā nodokļu maksātājs. Kamēr tas nav noticis visus būvgružus, t.sk. metāllūžņus savāc un nodod aģentūra, kurai ir uzticētas apsaimniekotāja funkcijas.

Iepirkumu nodaļas vadītāja Laine Ezeriete informēja māju vecākos par to, ka aģentūrai „Mālkalne” kā pašvaldības iestādei  ir saistošs Publisko iepirkumu likums, kurā noteikts, ka pasūtītājs nedrīkst mākslīgi sadalīt iepirkumus,  lai izvairītos no attiecīgās iepirkuma procedūras piemērošanas. Piemēram, būvdarbu veikšana – ja ir vairākas mājas, kurām nepieciešama līdzīgu būvdarbu veikšana, tad tiek veikts viens kopējs iepirkums, nevis katrai mājai savs. 

Aģentūrā darbojas iepirkumu komisija 5 cilvēku sastāvā, kura rūpīgi uzrauga iepirkumu procesu un nodrošina iepirkuma dokumentācijas sagatavošanu atbilstoši Publisko iepirkumu likumam.

Aģentūrai ļoti būtiski ir pēc iespējas ātrāk saņemt un apkopot visu informāciju par nepieciešamajām precēm, pakalpojumiem un būvdarbiem, lai varētu ātrāk uzsākt iepirkumu veikšanu. Tāpēc, lai sekmīgi varētu plānot iepirkumus, viņa aicināja māju vecākos  laicīgi lemt par to, kādus darbus mājas vēlas veikt.  

Tāpat māju iedzīvotāji paši nevar izvēlēties firmas, kuras veic darbus viņu mājās, jo aģentūrai kā apsaimniekotājam jāievēro gan Publisko iepirkumu likums, gan arī Ogres novada pašvaldības iekšējie noteikumi, kas nosaka, ka par jebkuru pirkumu sākot no  1 centa ir jāveic tirgus izpēte. Taču aģentūras mājas lapā ir pieejama informācija par visiem aktuālajiem iepirkumiem un jebkurš interesents var iesniegt sava piedāvājumu iepirkumam. 

Māju vecākie ierosināja viņus  atsevišķi informēt  par lielajiem iepirkumiem, lai varētu sekot līdzi iepirkumu gaitai.

Sanāksmes laikā  aģentūras māju lietu speciāliste Inese Lapiņa informēja klātesošos par to, ka šobrīd aktīvi tiek sakārtotas māju lietas – proti notiek visu dokumentu skanēšana, līdz ar to tuvākajā laikā tās būs pieejamas digitālā formātā. Būs pieejami robežakti, inventrarizācijas lietas un citi materiāli par apsaimniekošanā esošajām mājām.

Aģentūras direktors  A. Roze informēja, ka piecām  Zilokalnu pr. mājām ir veikta balkonu apsekošana. Un iespējams tuvākajā laikā notiks sanāksmes ar māju iedzīvotājiem.

Sanāksmi apmeklēja arī Ogres novada pašvaldības priekšsēdētāja vietnieki Egīls Helmanis , Ilga Vecziediņa un deputāts Juris Laizāns.  Vecziediņas kundze uzrunāja māju vecākos un izteica novēlējumu visiem sekmīgi sadarboties.

Infodienas noslēgumā  māju vecākiem bija iespēja uzdot jautājumus Mālkalnes speciālistiem.

Uz nākošām infodienām māju vecākie saņems atsevišķus ielūgumus.Ir pl;anots, ka lielā māju vecāko sanāksme šogad notiks 19.09.
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības