Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

Fakti.lv
  Publicēts: 2014-05-30  10:46:00 /
 
 Ziņot redakcijai  
   
Šodien ar svētku gājienu atklātas Ogres 1.vidusskolas 95.gadu jubilejas svinības. Skolas audzēkņiem un pedagogiem mērojot ceļu pa Ogres pilsētas vēsturiskām vietām, gājiens sasniedza laukumu pie Ogres novada domes, kur gājiena dalībniekus sagaidīja Ogres 1.vidusskolas direktore un novada domes priekšsēdētāja vietniece Ineta Tamane.
 
Viņa audzēkņiem vēlēja jaukus svētkus un brīnišķīgu brīvlaiku. "Jau rīt sāksies jūsu brīvdienas. Šodien svētki ir divējādi, jo mūsu skola svin 95.gadu jubileju un jūs visi esat šīs skolas iemītnieki šodien, šajā skolā gājuši jūsu tēti, mammas un vecmāmiņas. Es patiešām lepojos ar to, ka šodien esat sapucējušies, labi beiguši savu kārtējo mācību gadu un nu ir laiks jautrībai. Esmu lepna par mūsu skolas, pilsētas un valsts karogiem, ka mums ir vidusskolēni, kas prot lepni nest savas skolas, savas pilsētas vārdu. Prieks, ka visi esast šeit - Ogres centrā, Ogres sirdī," sacīja I.Tamane.
 
Klātesošos uzrunāja arī Ogres mākslas skolas direktors Pēteris Aulmanis. Viņš norādīja, ka kopš pilsētas dibināšanas 1928.gadā skolas telpas atradušās tagadējā Ogres mākslas skolas ēkā. To savulaika atpirkusi dome, iekārtojot klases un skolotāju dzīvokļus. Savulaik zem viena jumta ar skolu sadzīvojusi arī pilsētas dome.
 
Pēc svinīgajām uzrunām audzēkņi un pedagogi atgriezās Ogres 1.vidusskolas pagalmā, kur līdz ar baloniem debesīs pacēlās sākumskolas beidzēju sapņi un cerības. Svētku turpinājumā skolotāji, skolas darbinieki darbinieki un uzaicinātie viesi pulcējās Ogres 1.vidusskolas aktu zālē, kur svētku pasākumā skanēja skolas kora sarūpētas dziesmas un svinīgas uzrunas. "Ikvienam no jums gribu teikt milzīgu paldies, jo katrs jūs esat ielicis savu veikumu, savu ziedu pušķīti kopējā buķetē. Jo skola svin savu skaisto 95 gadu jubileju. Domāju, ka Ogres 1.vidusskolas vārds Latvijā ir zināms ar labiem absolventiem, labiem rezultātiem, godīgiem cilvēkiem, kas strādā dažnedažādās Latvijas vietās un ik pa laikam atceras savu mīļo skolu kalna galā, kura ir saposusies savām dzimšanas dienas svinībām. Vēlreiz gribu teikt paldies lielajai skolas saimei, bijušajiem un esošajiem skolotājiem, visiem skolas darbiniekiem, jo šie ir tie svētki, kurus svinam kopā un paldies teikt nekad nav par daudz," uzrunājot pasākuma dalībniekus, sacīja I.Tamane.
 
Izglītības ministrijas atzinības rakstus par nozīmīgu pedagoģiskā darba ieguldījumu izglītības sistēmas attīstībā saņēma Ogres 1.vidusskolas angļu valodas skolotāja Maruta Cinīte, informātikas skolotājs Juris Daļeckis, sākumskolas skolotāja Inese Rozīte, angļu valodas skolotāja Inta Ābola, fizikas skolotāja Mirdza Dīlipsone, skolas direktora vietniecei Irēnai Pupčenokai, mūzikas skolotāja Gunita Bičule, direktora vietniece Dace Kābele. Savukārt Ogres novada domes priekšsēdētājs Artūrs Mangulis pasniedza atzinības rakstu par direktores vietniecei Skaidrītei Blūzmanei par apzinīgu un radošu mācību procesa īstenošanu skolas vakara nodaļā. Atzinības rakstus no A.Manguļa rokām saņēma arī skolas direktores vietniece Anda Briede, direktores vietniece Inta Kuļicka. Savukārt I.Tamani un skolas kolektīvu A.Mangulis sveica ar finansiālu atbalstu skolas pasākumu rīkošanai 500 eiro apmērā. Summināti tika arī citi skolas esošie un bijušie pedagogi.
 
Savās atmiņās dalījās Ogres 1.vidusskolas pazīstamākie absolventi - Latvijas Universitātes rektors, zinātnieks un fiziķis Juris Zaķis, militārists un mediķis Jānis Turks, Sporta pedagoģijas akadēmijas docents un futbola treneris Pauls Rubīns, politiķis un konsultants Andris Bērziņs, māksliniece Elita Patmalniece, mūziķis Dāvis Matskins, Ogres 1.vidusskolas skolotājas Agnese Slišāne un Ligita Medvedeva. Interesanti, ka 30 no šobrīd Ogres 1.vidusskolā strādājošajiem 99 pedagogiem ir šīs pašas skolas absolventi.
 
Savukārt 31.maijā skolas jubilejas ietvaros norisināsies pasākumi „Skola pilsētā”:
pl.11.00-14.00 Brīvības ielā uzstājas skolas kolektīvi, muzicē bijušie absolventi, notiek dažādu interešu izglītības pulciņu darbošanās, iesaistot pilsētas iedzīvotājus;
pl.11.00-14.00 uz Brīvības ielas notiek dažādas mācību stundas, iesaistot pilsētas iedzīvotājus.
ABSOLVENTU SALIDOJUMS Ogres 1.vidusskolā
pl. 19.00-21.00 – reģistrācija, izstāžu apmeklēšana, sarunas klašu telpās (informāciju par iepriekšēju reģistrāciju meklējiet skolas mājas lapā no 15.maija);
pl. 20.00 salidojuma atklāšana, zaļumballe uz bruģētā laukuma;
saullēkta sagaidīšana uz Līkā tilta.
 
   
   
   
   
   
   

   

   

   

   

   

   

   

   

   
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

yeee 
2014-05-30  20:12:24
Ogres 1.vsk the best

Saviļņota 
2014-05-30  15:32:47
Visskaistāko Sapņu piepildījumu Ogres 1.vidusskolas visiem - lieliem, Lielākajiem un mazākajiem! šodien un turpmāk! Aizkustinoši, mīļi, saviļņojuši šajā arvien ātrākajā pasaules skrējienā. Izrādās: "Nekur nav tik labi kā mājās!"

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības