Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

lielvarde.lv
  Publicēts: 2014-05-22  11:29:00 /
 
 Ziņot redakcijai  

Saskaņā ar Lielvārdes novada domes priekšsēdētāja rīkojumu Nr. 2-1/230 no 26.11.2013, pašvaldības iekšējais auditors veica auditu SIA „Lielvārdes Remte” par laika periodu no 2012. gada 1. janvāra līdz 2013. gada 31. decembrim un pārbaudīja vadības efektivitāti un atbilstību normatīvo aktu prasībām. 

Auditētajā laika posmā SIA „Lielvārdes Remte” (turpmāk tekstā – kapitālsabiedrība) valdē strādāja Ilgonis Igaunis un Edgars Mežvēvers. No 2014. gada 9. janvāra par kapitālsabiedrības valdes priekšsēdētāju ir iecelta Olita Krastiņa. Auditā tika konstatēts, ka kapitālsabiedrība dotos uzdevumus un funkcijas kopumā pilda atbilstoši normatīvo aktu prasībām, tomēr, pārbaudot pašvaldības pārvaldības nodrošināšanu un sabiedrības iekšējo kontroles sistēmu darbību, auditors konstatēja vairākus pārkāpumus un neatbilstības.
 
Auditā konstatētie fakti rada šaubas par kapitālsabiedrības lietderīgu, likumīgu un ekonomiski pamatotu darbību tādās jomās kā kapitālsabiedrības pārvaldība, pašvaldības īpašumā esošo dzīvokļu apsaimniekošana, tarifu un izcenojumu noteikšana. Auditā konstatēti tādi kapitālsabiedrības valdes pieļauti pārkāpumi, kā ūdensapgādes un kanalizācijas pakalpojumu sniedzēja licences savlaicīga neatjaunošana, bezatlīdzības starpnieka funkciju veikšana atkritumu savākšanā starp juridiskām personām, mājsaimniecībām, un atkritumu savākšanas operatoru, tādējādi nepamatoti tērējot kapitālsabiedrības administratīvos un finanšu resursus. 
 
Kapitālsabiedrības valde, neievērojot pašvaldības lēmumu, ir ieķīlājusi īpašumus, kas nepieciešami pašvaldības pastāvīgo funkciju veikšanai. Kapitālsabiedrības valde ir veikusi pamatlīdzekļu atsavināšanu, par kuru auditam nav iesniegti dokumentāli pierādījumi, kas apliecinātu, ka atsavināšana ir veikta par iespējami augstāko cenu. 
 
Auditā analizētie valdes lēmumi nav izteikti skaidri un saprotami, radot atšķirīgu izpratni par pieņemtā lēmuma būtību un izpildes nodrošināšanu. Auditētajā periodā valdes priekšsēdētājam un valdes loceklim, bez pamatojuma, un, iespējams, neievērojot likumu „ Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā”, izmaksāta atlīdzība vismaz Ls 7704,78 (10962,91 EUR) apmērā, pārtērēts kapitāla daļu turētāja apstiprinātais algu fonds, kā arī nav ievērota prasība publicēt informāciju par kapitālsabiedrības amatpersonu (darbinieku) atlīdzību. 
 
Konstatētas nepilnības kapitālsabiedrības lietvedības procesa organizācijā, noslēgto līgumu uzskaitē, personāla uzskaitē, darba līgumu noformēšanā, amatu aprakstos, kapitālsabiedrības apsaimniekoto dzīvojamo māju apsaimniekošanas līdzekļu uzskaitē, iepirkumu veikšanā, degvielas patēriņa normu noteikšanā, autotransporta izmantošanā, nobraukuma un degvielas patēriņa izlietojuma kontrolē. Auditā secināts, ka kapitālsabiedrības grāmatvedības uzskaites veikšanas un organizācijas metodika nenodrošina skaidru priekšstatu par kapitālsabiedrības saimniecisko darījumu uzskaiti, īpašumu stāvokli, pamatlīdzekļu uzskaiti, kapitālsabiedrības saistībām un dokumentēšanas procesiem.
 
Lai nodrošinātu veiktā audita rezultātā konstatēto trūkumu un neatbilstību novēršanu, iekšējais auditors pašvaldībai un kapitālsabiedrībai ir iesniedzis 50 ieteikumus. Kapitālsabiedrības vadībai (O.Krastiņa) ir uzdots novērst iepriekš pieļautās darbības nepilnības un pārkāpumus. Vairāki ieteikumi jau ir ieviesti audita veikšanas un ziņojuma sagatavošanas laikā. Ieteikumu ieviešanu atbilstoši apstiprinātajam ieteikumu grafikam uzraudzīs Lielvārdes novada pašvaldības iekšējais auditors.
 
Audita ziņojums par situāciju SIA “Lielvārdes Remte” analizēts vairākās ārkārtas domes sēdēs. Kapitāla daļu turētājs – Lielvārdes novada domes priekšsēdētājs Aivars Troska ārkārtas SIA “Lielvārdes Remte” dalībnieku sapulcē š.g. 26. maijā uzdos pašreizējai SIA valdes priekšsēdētājai Olitai Krastiņai veikt nepieciešamās darbības, t.sk. vērsties tiesībsargājošajās iestādēs, lai atgūtu kapitālsabiedrībai radītos zaudējumus.Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

auns 
2014-05-23  14:20:27
Bet VĒDERS man vistuvākais, par pārējo tik nospļauties!!!Cik skaisti pampstu, bet ne par savu naudu!

aunam 
2014-05-23  11:43:37
tu tiešām auns ka nesaproti kas labs ir un kas nav

auns 
2014-05-23  11:31:16
Tam vēders ir vistuvākais, no viņa labuma nav mums! Lai trekns kurdjuks vizītkartes vietā!

Reksis 
2014-05-22  20:06:37
nu re Troskas darba rezultāti negaida. Labums ir lielvārdiešiem.

domā ko prasi 
2014-05-22  12:26:16
uzdos pašreizējai SIA valdes priekšsēdētājai Olitai Krastiņai veikt nepieciešamās darbības, t.sk. vērsties tiesībsargājošajās iestādēs, lai atgūtu kapitālsabiedrībai radītos zaudējumus. ZAUDĒJUMU JAU PIETIEK ARĪ BEZ TIEM, KAS NAV ATGŪTI...

johaidī 
2014-05-22  12:23:50
Tiesībsargājošās iestādēs var nevērsties, viņas pašas vērsīsies pie Troskas . . . Un ne tikai

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības