Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

Ogres novada domes Sabiedrisko attiecību nodaļa
  Publicēts: 2014-05-19  17:25:00 /
 
 Ziņot redakcijai  

Ogres novada iedzīvotājiem ir iespējams šķirot sadzīves atkritumus, jo pilsētā un pagastu centros ir izveidoti vairāki sadzīves atkritumu dalītās savākšanas punkti, kā arī šķiroto atkritumu pieņemšanas laukumi.

Atkritumu šķirošana mūsdienās ir efektīvs veids kā samazināt vides piesārņošanu un ietaupīt resursus. Veicot atkritumu šķirošanu, visi ir ieguvēji – sabiedrība, apkārtējā daba un ražotāji, kuri, pateicoties atkritumu otrreizējai lietošanai, var ietaupīt izlietotos dabas resursus.
 
Sabiedrība izmanto dabas resursus dažādu savu vajadzību apmierināšanai – ražo enerģiju, preces, pārtiku, realizē izklaidi, atpūtu utt. Viss ražotais un patērētais rezultātā pilnīgi vai daļēji kļūst par atkritumiem, kas ir kļuvuši par vienu no lielākajām mūsdienu problēmām. Ik gadu Latvijā tiek radīts apmēram 600 – 700 tūkstoši tonnu sadzīves atkritumu, no kuriem aptuveni 70% rada iedzīvotāji. Sabiedrības vajadzības pieaug un kļūst daudzveidīgākas, tāpēc tiek patērēts vairāk resursu un saražots vairāk atkritumu, kurus nepieciešams apsaimniekot.
 
Atkritumu šķirošana ir nozīmīgs process, kas sniedz iespēju samazināt dabā nonākošo atkritumu daudzumu, un racionāli izmantot pieejamos dabas resursus. Lai šis process dotu rezultātus, ir jāiesaistās katrai mājsaimniecībai.
 
Sadzīves atkritumi jāšķiro:
lai samazinātu kopējo apglabājamo atkritumu daudzumu;
lai taupītu dabas resursus un enerģiju;
lai nepiesārņotu apkārtējo vidi, tādējādi neradītu draudus cilvēka veselībai;
lai samazinātu atkritumu apglabāšanas izmaksas, kas samazina ikmēneša mājsaimniecības izdevumus par atkritumu izvešanu.
 
Pirmais solis, sākot atkritumu šķirošanu mājās, varētu būt tradicionālā 1 atkritumu spaiņa nomaiņa pret 2 – 3 mazākiem kantainas formas konteineriem dažādu veidu atkritumiem: papīram, stiklam, jauktajiem atkritumiem. Konteineru kantainā forma ļaus racionālāk izmantot telpu, turklāt, tā kā atkritumi tiek šķiroti, katrā konteinerā to būs proporcionāli mazāk. 
 
Sašķirotos atkritumus varēsiet izvietot tiem paredzētajos dažādu krāsu konteineros. Katras krāsas konteiners paredzēts cita veida atkritumiem: zilais – papīram, kartonam un tetrapakām, dzeltenais – PET pudelēm un zaļais – stiklam. 
 
Svarīgi atcerēties, ka pirms izmešanas konteinerā iepakojums obligāti jāizskalo, lai pārtikas produktu paliekas nesāktu bojāties un neizplatītu nepatīkamu aromātu. Tāpat visu iepakojumu, ko vien var saplacināt, būtu vēlams saplacināt, lai tas konteinerā aizņemtu mazāk vietas. 
 
Šķiroto atkritumu punktos ir iespējams šķirot papīru, plastmasu un stiklu, katram no tiem ir paredzēts viens konteiners, kurš ir pieejams apkārtējo māju iedzīvotājiem. Konteinerus ir iespējams viegli atšķirt, kādam atkritumu veidam tie ir domāti, jo uz tiem ir informatīvi uzraksti un atšķirīgas krāsas, kas ir iepriekš minētas.
 Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

Uzskatu 
2014-05-20  12:58:18
Uzskatu - vienalga par maz visiem saprotami tiek skaidrots par atkritumu šķirošanu OGRĒ! Jā būtu tik liela reklāmas kampaņa ilgāku laiku vai laiku pa laikam kā eiropaparlamenta deputātiem šobrīd, piemēram, būtu lielāka atsaucība. Aprakstiet vienu konkrētu piemēru Ogrē, kā ģimene (vidēja) šķiro atkritumus! Ne tikai noliekot pie konteineriem nederīgās drēbes vai apavus plastmasas maisos, ne tikai izmantojot attālākās vietās pie daudzdzīv. mājām novietotos LIELos konteinerus (citu). REĀLI! SAPROTAMI! TIEŠI LĪDZĀS dzīvojošo pieredzi!

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības