Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

Dace Jansone, Kultūras darba vadītāja/lielvarde.lv
  Publicēts: 2014-05-07  09:53:00 /
 
 Ziņot redakcijai  

   

Pavasara dienu krāšņumā uz svētkiem aicinājām pašus svētku organizētājus Lielvārdes novadā - vairāk kā 30 tautas un kultūras namu, bibliotēku un Andreja Pumpura Lielvārdes muzeja darbiniekus. 

Novada pašvaldībā notika svinīgs pasākums, kurā suminājām ilggadējus darbiniekus. Apbalvojumu Pateicība, par godprātīgu un kvalitatīvu 35 darba gadu devumu Lāčplēša bibliotēkas lasītāju izglītošanā, saņēma Lāčplēša bibliotēkas vadītāja Monika Rudzīte un bibliotekāre Māra Romančuka par 30 darba gadu devumu. 
 
Lēdmanes tautas nama vadītāja Inese Nereta saņēma Pateicību par Lēdmanes pagasta kultūras mantojuma un tradicionālās kultūras popularizēšanu un saglabāšanu 20 darba gados. Saņemot apsveikumus un laba vēlējumus no Lielvārdes novada domes priekšsēdētāja Aivara Troskas un priekšsēdētāja vietnieces Vitas Volontes, kā arī baudot muzikālus priekšnesumus Arņa Neretnieka un Eināra Kviļa izpildījumā, kultūras darbinieki turpināja svinības izzinošā pieredzes apmaiņas braucienā “Iepazīsti savu novadu”.
 
Ar neviltotu sirdssiltumu, saimnieku mīlestību, ar pašceptu maizīti, medu un citiem kārumiem, brīnišķīgā lauku sētā mūs sagaidīja uzņēmēji Zaiga un Valts, ar tautā joprojām atzīto zīmolu- klubiņš “Pie Rumbiņas”. Mēs klausījāmies aizraujošā stāstā par maizītes “ceļu”, reibām no vecās bumbieres ziedu krāšnuma, sajūtām čigānu pirtiņā, mēs devām vaļu arī kādai asarai un neviltotam priekam, jo kopā būšana mūs atraisīja sarunām par dzīvi.
 
Tālāk devāmies uz Laimdotas ielu 55. Baltās linu drānās tērpts, mūs sagaidīja pirts “Šalkas” saimnieks Ojārs Bistrovs. Runājām par tradīcijām, rituāliem, kā arī ieklausijāmies stāstā par topošo smēdi. Kolēģus pārsteidza bagātīgais piedāvājums – procedūras senatnīgi melnajā un mūsdienīgajā pirtī, dažādas masāžas, rituāli, nakstvietas, telpas semināriem un apmācībām. Cienājāmies ar gardu tēju, Lēdmanes Inesīte saņēma bambusa slotiņu pērienu un vēl Ojārs visām jubilārēm dāvināja smaržīgas liepu zaru slotiņas, kuras atgādināja vasaru.
 
Kā gan svētku dienā bez svētku mielasta? Braucām uz brīvdienu māju “Kastaņas”, kurā saimnieko Ligita un Andris Margēviči. Bijām īpaši gaidīti. Mūs aplaimoja saule, smaržoja daba un dvēsele gavilēja.  Kāda kolēģe iesaucās: ”Tik burvīgā vietā vēlos svinēt savu dzimšanas dienu!” Nu, re, atkal esam iepazinuši īpašu vietu, kurā vēlamies atgriezties vēlreiz un vēlreiz. 
 
Izbraucot cauri Jumpravas centram, devāmies uz Lēdmanes pusi. Mūs sagaidīja uzņēmējs Māris Plūme. Bijām patiesi pārsteigti un priecājāmies par jaunā cilvēka uzņēmību un jau paveikto. Māris izbraucis vairākas valstis, lai iemācītos ražot labu sidru. Protams, garšojām un sapratām, ka Māra ražojums krietni atšķiras no citu piedāvājuma. Dzēriens nemaz nav salds, tas ražots no īstas ābolu sulas un bez e vielām.
 
Diena jau ir galā, bet mūs vēl gaida “Gaiļu takas” veidotājs Māris Skudra Jumpravā. Satiekoties un klausoties Māra īsajā stāstījumā, sapratām, ka arī ar stundu vai divām mums būtu par maz. Mēs brauksim vēl, jo Goda Lielvārdieša  Māra Skudras un viņa līdzcilvēku sirdsdarbs ir vārdos neaprakstāms. 
 
Paldies atsaucīgajiem novada uzņēmējiem un svētku brauciena īpašai gidei Anitai Streilei! 
 
Dace Jansone, Kultūras darba vadītāja

Anitas Sakas fotogrāfijas
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    

© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības