Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

Ogres novada domes Sabiedrisko attiecību nodaļa
  Publicēts: 2014-04-25  20:31:00 /
 
 Ziņot redakcijai  

   

Gatavojoties Lielajai talkai, kas šogad Latvijā notiks jau rīt, 26. aprīlī, marta sākumā pašvaldība izsludināja radošo darbu konkursu par tēmu „Tīra Baltijas jūra sākas tavā vannas istabā”.

Lielās Talkas mērķis ir, lai 2018. gadā Latvija būtu tīrākā valsts pasaulē. Bet tīru Latviju var darīt ne tikai vācot atkritumus, bet to arī nepiesārņojot – ne ar savu rīcību, ne ar nepareizu domāšanu. Tāpēc arī tika rīkots konkurss – lai bērni aizdomātos par saviem un savas ģimenes ikdienas paradumiem un attieksmi pret vidi.
 
Konkursā bija aicināti piedalīties Ogres novada bērni un skolēni vecumā no 5 līdz 13 gadiem. Darbu iesniegšanas termiņš beidzās 1. aprīlī, iesniegti 150 krāsaini, priecīgi un skaisti zīmējumi un literārie darbi. Tos rūpīgi un pacietīgi bija zīmējuši un sacerējuši 172 Ogres novada bērni. Lielākoties bērni bija izvēlējušies zīmēt, bet iesniegti arī 4 stāsti, 8 dzejoļi un 2 pasakas.  Dažus darbiņus vairāki bērni bija veikuši kopīgi, bet Ogres sākumskolas 2.b klase iesniedza visas klases kopdarbu!  
 
Konkursā piedalījās bērni no Ogres sākumskolas, Ogres 1. vidusskolas, Jaunogres vidusskolas, Suntažu vidusskolas, Suntažu vidusskolas Lauberes filiāles, Ogresgala pamatskolas, Ogres novada Ģimenes atbalsta dienas centra, Taurupes pamatskolas, Taurupes pamatskolas Mazozolu filiāles un tās pirmsskolas grupas, kā arī mazākie ķipari no PII “Strautiņš”, PII “Zelta sietiņš” un PII “Dzīpariņš”.
 
Konkursa noslēguma pasākums notika 25.aprīlī Ogres mūzikas skolās.
 
Taurupes pamatskolas Mazozolu filiāles pirmsskolas grupas audzinātāja Daiga Liepiņa atklāj, ka pirmsskolas grupas bērni visi kopā izrunājuši idejas zīmējumiem, veidojuši skicītes un trīs dienas strādājuši, lai sagatavotu savus darbiņus. “Ideja izmantot kuģīšus radās pavisam nejauši – viens bērns paņēma kuģīti un teica: “Peld.” Tā izkārtojām uz lapas kuģīšus, piezīmējām cilvēciņus,” atminas D.Liepiņa un piebilst, ka grupā jautājumi par vidi ar bērniem bieži tiekot pārrunāti. Arī šonedēļ, tuvojoties Lielajai talkai, mazie ķipari vilkuši darba cimdus un gājuši talkot pie skolas, pārrunāti jautājumi par atkritumu šķirošanu un ūdens taupīšanu. “Bērni jau no trīs gadu vecuma piedalās talkās. Tas liek aizdomāties, vai atkritumus drīkst atstāt, kur pagadās, kopā veicām arī ar atkritumu šķirošanu saistītus uzdevumus,” gatavošanos talkai raksturo audzinātāja. Šī nav pirmā reize, kad Mazozolu filiāles pirmsskolas grupas bērni piedaloties kādā konkursā – pavisam nesen žurnālā “Spicīte” esot publicēts audzēkņa zīmējums.
 
Konkursā 2. vietu 2.klašu grupā ieguva Elīnas Eidukas darbs. Elīnas mamma Sanita saka, ka ģimenē bieži vien tiekot domāts par to, kādi ķīmiskie līdzekļi tiek izmantoti, bet tas gan esot vairāk saistīts ar veselīgu dzīvesveidu. Izlasot par Ogres novada pašvaldības rīkoto konkursu Ogres mākslas skolā, Elīna izlēmusi, ka tajā jāpiedalās, turklāt šādā konkursā meitene piedaloties pirmo reizi! “Zīmējumā ir parādīts, ka no vannas iztek netīrs ūdens un tas ūdens nonāk Baltijas jūrā. Netīra ir ne tikai vanna, bet tāda ir arī Baltijas jūra,” skatoties uz savu mākslas darbu, saka Elīna.
 
Taurupes pamatskolas Mazozolu filiāles 5.klases skolniece Ance Millere konkursā ieguva 1.vietu un bija ne tikai iesniegusi zīmējumu, bet arī stāstu “Zelta zivtiņa briesmās”, kurā raksta par to, kā Baltijas jūrā jūtas zelta zivtiņa: “Man acīs saskrien asaras, jo ik dienas sev apkārt es dzirdu izmisušos palīgā saucienus no saviem brāļiem un māsām. Es redzu, kā mazajam ronītim sāp vēderiņš, jo viņš pusdienās ir saņēmis Domestos un Tide kokteili. Man sirds sāpēs sažņaudzas, raugoties uz kaijām un zivju gārņiem, kas kopā ar barību ir apēduši Ajax un Cif zupu. Man aizraujas elpa, ieraugot jūras krastā izskalotus bojā gājušos jūras gliemežus un krabjus. Viņu nāves iemesls ir ikdienas peldes kopā ar Fairy.” Darba noslēgumā Ance aicina: “Mēs dzīvojam vienā pasaulē, mums ir viena jūra, viena zeme un vienas debesis. Sargāsim, mīlēsim un saudzēsim to, kas mums ir dots!”
 
Ance darbiņu veidojusi trīs dienas un viņai šajā procesā palīdzējusi mamma un skolotāja Ineta Dreimane. “Savā darbā es attēloju zelta zivtiņu, jo man pašai akvārijā mājās bija zelta zivtiņas, un es viņas mīlēju,” saka Ance. Runājot par vides jautājumiem, Ance atzīst, ka kādreiz gadās piesārņot vidi, izvēloties nepareizos ķīmiskos līdzekļus, tomēr gan viņa, gan klasesbiedri vienmēr čakli piedaloties Lielajās talkās. Arī šogad talka jau notikusi – Ance ar klasesbiedriem piedalījusies skolas apkārtnes sakārtošanā. Atbildot uz jautājumu, kāpēc viņa piedalās talkās, Ance atbild: “Lai Latvija būtu skaistāka!”
 
Paldies visiem, kuri piedalījās konkursā, kā arī skolotājām un vecākiem, kuri atbalstīja un palīdzēja jaunajiem māksliniekiem un dzejniekiem!
 
Konkursa rezultāti:
 
Pirmsskolas grupa
1. vieta kopdarbam, ko veidojuši Taurupes pamatskolas Mazozolu filiāles pirmsskolas grupas audzēkņi:
Reinis Zemītis,
Ritvars Morkāns,
Kristers Tobiass,
 Liene Ieva Līdaka.
Kristers Tobiass šajā grupā iegūst arī 1. vietu ar savu individuālo darbu. Un 2. vieta šajā grupā Lienei Ievai Līdakai.
 
2. vietu pirmsskolas grupā ieguva Taurupes pamatskolas Mazozolu filiāles pirmsskolas grupas audzēkne Anda Megija Morozova.
 
3. vieta PII  "Stratiņš" audzēkņiem Elizabetei Logutovai,  Danellai Lugovijai un Robertam Cimeram. 3. vietu ieguvis arī PII “Zelta sietiņš” audzēknis Toms Vempers.
 
1.klašu grupa
1.vieta - Suntažu vidusskolas 1. klases skolnieks Daniils Gulovs (skolotāja Ineta Liepiņa).
2.vieta Suntažu vidusskolas 1.klases skolniekiem Gatim Dudaram un Valdemāram Pitkēvičam (skolotāja Ineta Liepiņa).
3.vieta Suntažu vidusskolas 1. klases skolniecēm Elizabetei Donskai un Anitai Liepiņai. 3. vieta arī Ogres sākumskolas 1.a klases skolniecei Laumai Vuškānei.
 
2.klašu grupa
Ogres sākumskolas 2.b klase (audzinātāja Regīna Hanzena) konkursā piedalījās ar visas klases kopdarbu!
1. vietu ieguva Ogres sākumskolas 2.a klases skolniece Alise Ničipurova.
2. vieta Ogres sākumskolas 2.c klases skolēniem Kristīnei Megijai Žvagiņai un Mikum Imakam (skolotāja Sandra Bērziņa).
2. vieta arī Taurupes pamatskolas Mazozolu filiāles 2. klases skolniekam Artjomam Antonovičam (skolotāja Liene Millere).
3.vieta Ogres sākumskolas 2.a klases skolniecei Elīnai Eidukai un Jaunogres vidusskolas 2.b klases skolniecei Poļinai Gavriļenko.
 
3.klašu grupa
1.vieta Ogresgala pamatskolas 3.klases skolniekam Adrianam Šumkovam (skolotāja Inese Frīdenberga).
2. vieta Ogresgala pamatskolas 3.klases skolniecei Amandai Bogdanei.
3.vieta Ogresgala pamatskolas skolniekam Pēterim Preisim un Mikum Vabelim. Šo skolēnu skolotāja Inese Frīdenberga. 3.vieta arī Taurupes pamatskolas 3.klases skolniecei Ditai Krūmiņai.
 
Vecākā grupa
1.vieta Taurupes pamatskolas Mazozolu filiāles 5. klases skolniecei Ancei Millerei (skolotāja Ineta Dreimane).
2.vieta Suntažu vidusskolas Lauberes filiāles 6.klases skolniekam Jurijam Ņikitinam (skolotāja G.Purviņa), Jaunogres vidusskolas 9.b klases skolniecei Sofijai Lukjanskai (skolotāja Irina Solovjova).
3.vieta Ģimenes atbalsta dienas centra audzēknēm (skolotāja Dzintra Bormane) Melisai Grišānei, Sintijai un Sindijai Antoņukām. Meitenes tika apbalvotas arī par dalību literāro darbu konkursā, kurā iesniedza ne tikai zīmējumu, bet arī dzejoli un teiku par to, kā veidojās Baltijas jūra.
 
Konkursā “Tīra Baltijas jūra sākas tavā vannas istabā” skolēni bija aicināti iesniegt literāros darbus. Dzejoli iesniedza Daniela Borisova (ĢADC), Anastasija Ličakova (Ogresgala pamatskolas 5. klase, skolotāja Anita Gutāne), Dana Feigina (Jaunogres vidusskolas 3.b klase, skolotāja Iveta Feoktistova), Kristaps Strazdiņš (Taurupes pamatskola), Miks Saulītis un Loreta Ozola (Taurupes pamatskolas Mazozolu filiāles 2.klase, skolotāja Liene Millere). Stāstu bija uzrakstījuši Oksana Deņisova (Taurupes pamatskola) un Dagnis Krūmiņš (Taurupes pamatskola). Savukārt pasaku “Kā mazais Kārlis devās zvejot” bija sacerējusi Alise Pētersone (Taurupes pamatskolas 2.klase, skolotāja Daina Švirskiņa) un pasaku par briesmonīšiem Baltijas jūrā - Samanta Ozola (Taurupes pamatskolas 2.klase, skolotāja Daina Švirskiņa). Dzejoli ar zīmējumu konkursā bija iesniegusi Kristīne Vonoga (Taurupes pamatskolas Mazozolu filiāles  3.klase, skolotāja Ina Šīrone).

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

 
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    

© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības