Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

Ogres novada domes Sabiedrisko attiecību nodaļa
  Publicēts: 2014-03-27  15:00:00 /
 
 Ziņot redakcijai  

   

Ogres novada pašvaldība no 2013.gada augusta īsteno Comenius Reģionālās partnerības projektu „Outdoor learning 4 All” („Āra apmācības visiem”).

Projekta ietvaros plānotas dažādas aktivitātes, kas saistītas ar āra apmācības procesa metodiskā darba pilnveidi, pedagogu profesionālo kompetenču paaugstināšanu un pieredzes apmaiņas sadarbība ar projektā iesaistītajiem partneriem no Lielbritānijas Sautendas (Southend) pašvaldības un izglītības iestāžu pārstāvjiem. Pieredzes apmaiņa tiek veikta, savstarpēji sadarbojoties ar vietējiem partneriem, gan arī ar starptautiskajiem partneriem. Projekta ietvaros paredzētas vairākas projekta partneru vizītes Lielbritānijā Sautendā un Latvijā Ogrē.
 
Uz pirmo tikšanos Lielbritānijā projekta partneri devās laika periodā no 2014. gada 4. marta līdz 9.martam. Projektā iesaistīti pārstāvji no Jaunogres vidusskolas, Ogresgala pamatskolas, Madlienas vidusskolas, Suntažu vidusskolas, Bērnu vides skolas un Ogres novada pašvaldības, lai veicinātu savstarpējo sadarbību starp izglītības iestādēm un organizācijām, dalītos pieredzē par mācību procesu dažādošanu un apmācībām ārā.
 
Āra apmācību organizēšana ir ļoti populāra un aktuāla attīstītajās Eiropas valstīs, kur liela daļa skolēnu dzīvo pilsētas vidē. Vides izglītība un āra apmācība aktuāla ir arī Sautendas reģiona izglītības iestādēm, kur ir izveidoti āra apmācību un dabas pētījumu centri, dabas parki, vides izglītību veicina Temzas upes un Ziemeļu jūras tuvums. Arī Latvijas skolās liela uzmanība tiek pievērsta dažādiem vides izglītības projektiem, ekoloģijas jautājumiem un veselīgam dzīvesveidam kopumā. Latvijas izglītības iestādes lielākoties arī izmanto dažādus āra apmācības veidus, tomēr tas vairāk balstās uz pašu skolu un skolotāju entuziasmu, piedaloties dažādos projektos, bet trūkst vienotas sistēmas un konkrēta atbalsta āra nodarbību organizēšanai. Savukārt Ogres novada  skolām daudz vairāk un tuvāk ir pieejami dažādi dabas objekti un parki, kurus var veiksmīgi izmantot mācību satura apguvē un skolēniem dažādu prasmju attīstīšanai. 
 
Vizītes laikā Sautendā Latvijas un Lielbritānijas partneri vienojās par projektā paredzēto aktivitāšu īstenošanu un āra apmācību popularizēšanu starp citām Ogres novada un Sautendas reģiona skolām. Vizītes laikā tika apmeklēts Fletfordmilsas (Flatford Mills) dabas pētījumu centrs, kur tika demonstrēti praktiski piemēri, kā organizēt āra apmācības dažādiem mācību priekšmetiem, un visi iesaistītie partneri paši iejutās izglītojamo lomā. Tika apmeklētas arī visas Lielbritānijas partneru projektā iesaistītās izglītības iestādes. Katrai skolai ir sava pieredze āra apmācību organizēšanā un redzējums par iespējām to īstenot. Izglītības iestāžu pārstāvji izvēlējās sadraudzības skolas, iepazinās ar kolēģiem un vienojās par katras skolas turpmākajām aktivitātēm, par informācijas un mācību metodisko materiālu apmaiņu, turpinās neklātienē iepazīt Latvijas skolas, lai nākamajā partneru vizītē jau šā gada jūnijā varētu apskatīt mūsu skolas klātienē.
 
Comenius Reģionālās partnerības projekta (Nr.2013-1-GB1-COM13-25344-1)kopējās izmaksas: 105 560 EUR, Ogres novada pašvaldības (Latvijas) projekta budžets ir 40 420 EUR, no tiem: 35 115 EUR Eiropas Savienības Mūžizglītības programmas finansējums un 5 305 EUR Ogres novada pašvaldības finansējums. Mobilitātes tiek 100 % apmaksātas no Eiropas Savienības Mūžizglītības programmas. 

   

   

   

   

   

   

   

   
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        

© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības