Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

Ogres novada domes preses dienests
  Publicēts: 2013-09-17  18:17:00 / Pašvaldība
 
 Ziņot redakcijai  

   

Ogres novada pašvaldībā saņemti iedzīvotāju zvani par to, kāpēc Ogres upē pie Brīvības ielas ūdens ir netīrs.

Ogres novada pašvaldības Komunālā nodaļa informē, ka SIA „Ogres HES” 16. septembrī ir izsniegta rakšanas atļauja upes gultnes tīrīšanai un padziļināšanai Brīvības ielā 116. Uzņēmuma pārstāvis Juris Feodorovs apstiprina, ka darbi ir uzsākti, tos plānots veikt divu nedēļu laikā, un tāpēc arī ūdens šobrīd ir netīrs.

Pirms darbu veikšanas uzņēmējs ir saņēmis Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskā institūta „Bior” zivsaimnieciskās ekspertīzes atzinumu par padziļināšanas un tīrīšanas darbiem Ogre upē. „Ar upju gultni un ūdeni saistītiem darbiem ir vairāki vērā ņemami zivsaimniecisko zaudējumu riska faktori. Nozīmīgākie no tiem ir zivju un zivju barības organismu bojāeja, kā arī zivju un citu ūdens organismu dzīvotņu pārveidošana. Zivju bojāeja zivju resursiem nodara tiešus zaudējumus, savukārt zivju barības organismu bojāeja un dzīvotņu pārveidošana nodara zaudējumus ūdenstilpes potenciālās zivsaimnieciskās produktivitātes samazināšanās rezultātā. Konkrētajā gadījumā plānoto tīrīšanas darbu nelabvēlīgo ietekmi uz Ogres upes zivju faunu samazina salīdzinoši nelielais darbu apjoms. Nelielā apjoma dēļ iespējamie zaudējumi zivju resursiem ir prognozējami kā lokāli un īslaicīgi. Paredzams, ka pēc pārejas perioda (aptuveni trīs gadi) iztīrītās akvatorijas zivsaimnieciskais potenciāls būs līdzvērtīgs vai pat lielāks nekā pašlaik. Tomēr jāņem vērā, ka veicot rakšanas un līdzīgus darbus upes gultnē faktiski nav iespējams izvairīties no ūdens uzduļķojuma un upes piesārņošanas ar suspendētajām vielām,” teikts BIOR atzinumā. Darbu veicējiem zinātniskais institūts rekomendējis samazināt darbu ietekmi uz zivju un citu ūdens organismu dzīvotnēm – iespēju robežas samazināt darbu tieši ietekmētās upes daļas platību, izvairīties no tehnikas pārvietošanās pa upes gultni u.c; samazināt ūdens piesārņošanu darbu veikšanas laikā; samazināt darbu nelabvēlīgo ietekmi uz zivju nārstu – darbus neveikt laikā no 16. aprīļa līdz 20. jūnijam. Pēc darbu veikšanas tiks novērtēti zivju resursiem nodarītie zaudējumi, aprēķinā iekļaujot iespējamos zaudējumus, kas radušies zivju barības organismu bojāejas un ūdens organismu dzīvotņu pārveidošanas izraisītās potenciālās zivsaimnieciskās produktivitātes samazināšanās rezultātā, kā arī iespējamās zivju bojāejas dēļ.

Jāpiebilst, ka pašvaldība ir noslēgusi līgumu ar SIA „Riga rent” par Ogres upes aizsērēšanas rezultātā izveidojušos saliņu norakšanu līdz gultnes dolomīta slānim pie adreses Krasta aleja 191 dārzkopības sabiedrības „Ogre” teritorijā. Arī šie darbi drīz tiks uzsākti.

   

   

   

   
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības