Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

Ogres novada domes preses dienests
  Publicēts: 2013-09-13  15:10:00 / Izglītība
 
 Ziņot redakcijai  

Pēc pašvaldību reformas kādreizējā Ogres rajona teritorijā izveidojās novadi, taču daudzās jomās sadarbība bijušā rajona robežās turpinās.

Ogres, Ikšķiles, Ķeguma un Lielvārdes novadu pašvaldības 2011. gadā noslēdza līgumu par sadarbību izglītības, sporta un kultūras jomā, līgums ir spēkā līdz šā gada 31. decembrim.

Vairākām pašvaldībām sadarbojoties izglītības jomā, ir plašākas iespējas nodrošināt katra novada skolu audzēkņu dalību mācību priekšmetu olimpiādēs, konkursos un skatēs. Izvērtējot iepriekšējo gadu pieredzi, ir plānots arī turpmāk kopīgi darboties izglītības, interešu izglītības un daļēji arī metodiskā darba jomā.

Par sadarbību pašreizējā līguma ietvaros, tas ir, šī mācību gada pirmajā pusgadā, un arī sadarbības līguma noslēgšanas nepieciešamību turpmākajiem gadiem, vakar, tiekoties pie Ogres novada domes priekšsēdētāja vietnieces izglītības, kultūras, veselības un sociālajos jautājumos Vitas Pūķes, apsprieda triju novadu – Ogres, Ķeguma un Lielvārdes – pašvaldību pārstāvji.

Ķeguma novada pašvaldības izglītības darba speciāliste Sandra Čivča uzsvēra, ka Ķeguma novadam ļoti būtiski ir sadarboties ar kaimiņu novadiem vispārizglītojošo skolu vidusskolas posmā, lai vidusskolas audzēkņi varētu piedalīties mācību priekšmetu valsts olimpiādēs. Arī sadarbība interešu izglītībā, rīkojot skates un konkursus, ir ļoti būtiska, tāpat sportā un gatavojoties skolēnu dziesmu svētkiem.  Papildinot kolēģes pausto, Lielvārdes pašvaldības izglītības darba speciāliste Inga Reķe uzsvēra, ka Lielvārdes novadam interešu izglītībā īpaši svarīga ir sadarbība mūzikas jomā. Līdz šim interešu izglītībā sadarbību veiksmīgi koordinēja Ogres bērnu un jauniešu centrs, šai iestādei arī turpmāk būtu jābūt koordinējošajam posmam.

Lielvārdes novada domes priekšsēdētāja vietniece izglītības, kultūras un sociālajos jautājumos Vita Volonte akcentēja sadarbības nepieciešamību mācību priekšmetu olimpiāžu organizēšanā, turpinot iepriekšējo gadu pieredzi un precizējot katra novada pašvaldības atbildību olimpiāžu norises procesā. Ogres novada pašvaldības izglītības un sporta pārvaldes vadītāja Sandra Grunte ierosināja veidot mācību priekšmetu olimpiāžu rīcības komisiju, iekļaujot tajā katra novada pašvaldības pārstāvjus, un arī olimpiāžu vērtēšanas jeb žūrijas komisiju, šis ierosinājums guva kaimiņu pašvaldību pārstāvju atbalstu.

Runājot par pieredzi olimpiāžu organizēšanā iepriekšējos gados, Ogres novada izglītības un sporta pārvaldes skolu speciāliste Dace Ozoliņa informēja, ka pērn bijis ierosinājums par olimpiāžu norises vietu izvēlēties ne tikai Ogri, bet, pārmaiņas pēc, arī citu novadu skolas. D.Ozoliņa uzsvēra, ka Ogres novadā ir vairāk lauku skolu nekā citos novados, un jārēķinās ar skolēnu iespējām nokļūt olimpiādes norises vietā.

Olimpiādes un metodisko apvienību sanāksmes notiek galvenokārt Ogres Valsts ģimnāzijas telpās, ģimnāzijas direktore un Ogres novada izglītības iestāžu konsultatīvās komisijas vadītāja Aina Bērce, runājot par sadarbību izglītības jomā, uzsvēra nepieciešamību pastiprināt katras pašvaldības mācību priekšmetu metodisko apvienību vadītāju savstarpējo sadarbību. 

V.Pūķe tikšanās laikā aicināja kaimiņu novadu pašvaldību pārstāvjus, gatavojoties jauna sadarbības līguma noslēgšanai, sniegt ierosinājumus par nepieciešamajām izmaiņā, papildinājumiem un precizējumiem esošajā līgumā. Tuvākajā laikā turpmākās sadarbības sakarā plānots tikties arī ar kaimiņu pašvaldību kultūras un sporta darba speciālistiem.
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

??? 
2013-09-16  08:01:45
MANUPRĀT, KĀPĒC RAJONS BIJA JĀDALA NOVADOS, JA TĀPAT NOTIEK VISS TAS PATS KAS IEPRIEKŠ-TIKAI ŠOREIZ TO SAUC PAR SADARBĪBU.

>pe// 
2013-09-13  16:59:52
paskaties uz novadu cik tas liels un cik daudzi tajā bērnu, un padomā un pasedi vel

pensionars 
2013-09-13  16:30:28
Es,te sezu un domaju mums ir dome vietnieki par kulturu un citam lietam.Vai izglitibas darbinieki kas sez domes eka ir nekompitenti kad ir vajadzigi vietnieki vai tas ir politiskas vietas par nodoklu maksataju naudu.kAS VAR PATEIKT NO DOMES.

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30


© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības