Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

ogresfakti
  Publicēts: 2013-09-09  12:10:00 / Pašvaldība
 
 Ziņot redakcijai  

Viens no Lielvārdes namu apsaimniekotājiem, SIA "MP Nami", divu nedēļu laikā samazinājis parādus par apmēram 30%, noskaidrots aizvadītajā Lielvārdes novada pašvaldības Attīstības un ekonomikas komitejas sēdē.

SIA "MP Nami" dibināta apmēram pirms gada kā alternatīva pašvaldības uzņēmumam "Lielvārdes Remte". Deputāti vēlējās iepazīties ar uzņēmuma darbības rezultātiem un atdevi, vaicājot - vai "MP Namu" piedāvāto pakalpojumu kvalitāte tiešām ir augstāka vai cena - zemāka nekā "Lielvārdes Remtei".

SIA "MP Nami" valdes priekšsēdētājs Māris Pavlovskis atzina, ka arī viņa pārstāvētā uzņēmuma klienti uzkrājuši ievērojamus parādus, kā rezultātā aizkavējušies maksājumi par pakalpojumiem, ko SIA "MP Nami" pērk no SIA "Lielvārdes Remte". Ar "Lielvārdes Remti" noslēgta vienošanās par "MP Nami" parāda un tekošo rēķinu nomaksu. Nomaksai daļēji izmantojot mājas uzkrājumus, divu nedēļu laikā parāds no 9800 latiem sarucis līdz 6499 latiem. Savukārt iedzīvotāju parāds "MP Namiem" šobrīd ir vairāk nekā 7000 latu. Vienošanās ar "Lielvārdes Remti" paredz "MP Namu" parāda dzēšanu līdz 1.oktobrim, pretējā gadījumā "MP Namu" apsaimniekotajās mājās atslēdzot siltumenerģijas padevi. M.Pavlovskis gan apšaubīja, vai apkures atslēgšana šajā gadījumā būtu adekvāta, ņemot vērā, ka virknei namu "Avotos" parādi pārsniedz pat 17 un 32 tūkstošus latu.

M.Pavlovskis norādīja, ka divas "MP Nami" mājas - Spīdolas 17 un Raiņa 9a, izteikušas vēlmi veikt renovāciju. Jau sagatavota tehniskā dokumentācija un nākamnedēļ plānots slēgt līgumu par darbu izpildi Spīdolas ielā 17. Darbus veikt gan plānots pavasarī. Nākamgad iecerēta arī citu "MP Namu" māju siltināšana. Deputāts Māris Mālmeisters aicināja apsaimniekotāju aktīvāk strādāt ar iedzīvotājiem, mudinot veikt energoefektivitātes pasākumus, bet deputāts Jānis Āboliņš aicināja iedzīvotājus iepazīstināt ar aprēķiniem, ļaujot novērtēt iespējamo ekonomiju māju siltināšanas gadījumā. M.Pavlovskis informēja par "MP Namu" īstenoto skaidrošanas un informēšanas darbu, vēršot iedzīvotāju uzmanību uz viņu namos nepieciešamajiem remontiem. Daļa darbu jau veikti.

Deputāts Andis Pētersons vaicāja ar ko SIA "MP Nami" ir pārāki par SIA "Lielvārdes Remte"? "Es gribētu dzirdēt pozitīvos momentus, ko jūs kā vadītājs saskatāt, ar ko varat konkurēt un piesaistīt iedzīvotājus," vaicāja A.Pētersons. M.Pavlovskis norādīja, ka "MP Nami" piedāvā zemākas izmaksas un labāku sadarbību ar māju vecākajiem un iedzīvotājiem. "Es kā iedzīvotājs zemākas izmaksas nejūtu, nejūtu arī apsaimniekošanas kvalitātes uzlabošanos," vērtējot "MP Namu" darbību, norādīja A.Pētersons, piebilstot, ka "MP Nami" pļaušanas darbus veic retāk, nekā "Lielvārdes Remte", turklāt pļaušanas darbu kvalitāte esot ļoti zema. A.Pētersons neglaimojoši izteicās arī par "MP Namu" īstenoto mājas uzkrājumu izmantošanas veidu, turklāt "MP Nami" tikai gada laikā uzkrājuši apmēram sešu tūkstošu latu lielu parādu. "MP Namu" apsaimniekoto māju kopējie parādi, ieskaitot "Lielvārdes Remtes" laikā uzkrātos, ir vairāk nekā 30 tūkstošus latu lieli, turklāt ar dzīvokļu iemītniekiem nav noslēgti individuāli līgumi, norāda A.Pētersons. "Kādas ir manas kā klienta garantijas, ka es varu droši sagaidīt apkures sezonu," vaicāja deputāts. Viņaprāt arī cīņa par iedzīvotāju parādu atmaksu nav bijusi tik aktīva, kā sākotnēji solīts.

"Es būtu ļoti priecīgs, ja "Lielvārdes Remte" savus parādus varētu samazināt par 30%. Tad arī iedzīvotāji tā nevēlētos pāriet uz citiem apsaimniekotājiem," pozitīvāk noskaņots bija J.Āboliņš, norādot, ka "Lielvārdes Remte" klientu parādi ir daudz lielāki, nekā "MP Namu" klientiem. "MP Nami" aicināti vairāk informēt iedzīvotājus par līdzekļu izlietojumu, saskaņojot to ar dzīvokļu īpašniekiem.
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības