Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

Ogres novada domes preses dienests
  Publicēts: 2013-09-04  15:45:00 / Pašvaldība
 
 Ziņot redakcijai  

Šodien, 4. septembrī, notika Civilās aizsardzības komisijas sēde saistībā ar preventīvajiem pasākumiem plūdu riska mazināšanai.

Šajā sēdē tika pārrunāta tikai situācija Ogrē, jo plūdi to bija skāruši visvairāk. Ogres novada domes priekšsēdētājs Edvīns Bartkevičs, kurš vada četru novada (Ogres, Ikšķiles, Ķeguma un Lielvārdes) apvienoto Civilās aizsardzības komisiju, informēja atbildīgo dienestu pārstāvjus par valdības piešķirto finansējumu un pašvaldības līdzfinansējumu plūdu seku likvidēšanai Ogrē. Gatavojoties aizsargvaļņa rekonstrukcijai, ir sagatavota tehniskā projekta izstrādei nepieciešamā topogrāfija, ir veikti ģeodēziskie izpētes darbi, lai noteiktu esošā dambja sastāvu, šobrīd turpinās projektēšanas darbi. Prioritārie darbi, kas jāveic šoruden, ir pārrautā dambja posma sakārtošana atbilstoši hidrotehniskās būves prasībām un sūkņu stacijas izbūve pie Norupītes. Ģeodēziskā izpēte apliecina pat ar neapbruņotu aci redzamo, proti, ka esošais dambis ir vienkārši no neatbilstošiem materiāliem veidots uzbērums. Nākamnedēļ būs zināmi konkrēti prioritāro darbu apjomi. Tiekoties ar projektētājiem, tiek apspriesti optimālākie risinājumi dambja pastiprināšanai, ieskaitot dambja paaugstināšanu.

Novada pašvaldības izpilddirektors Pēteris Špakovskis Civilās aizsardzības komisijas sēdē informēja, ka ir noslēgusies cenu aptauja un šonedēļ tiks noslēgts līgums, lai veiktu Ogres upes gultnes tīrīšanas darbus, likvidējot vairākas sanesumu saliņas posmā starp Ogres HES un d/s „Ogre”, mēneša laikā šis darbs ir jāpaveic. Nākamnedēļ sāksies rekonstruējamā dambja atbrīvošana no kokiem un krūmiem. Vispirms šie darbi tiks veikti dambja posmā pie Norupītes, pēc tam turpināsies pārējos dambja posmos.

Pašvaldības policijas priekšnieks un Civilās aizsardzības komisijas koordinators Uģis Ulmanis informēja komisiju, ka 31. augustā policija konstatējusi, ka kādas Ogres ielas mājas (adrese policijai ir zināma) iedzīvotāji dambja pārrāvumā izgāzuši būvgružus. Pateicoties policijas operatīvai rīcībai, būvgružu izgāšana tika pārtraukta.

Līdztekus sagatavošanas darbiem dambja rekonstrukcijai, pašvaldība plūdu riska mazināšanas nolūkā meklē risinājumu, kā likvidēt smilšu sēres jeb sanesumus Ogres upes deltā - Rīgas HES ūdenskrātuvē Daugavā pie Ogres upes ietekas. Sanesumu apmērs ar katru gadu palielinās, attiecīgi palielinot plūdu risku. Ir veikta aerofotografēšana, materiāli nosūtīti SIA „Meliorprojekts” smilšu sanesumu apjoma noteikšanai un atzinuma sagatavošanai, lai pašvaldība varētu vērsties Krīzes komisijā un VAS Latvenergo, kuras valdījumā ir Rīgas HES ūdenskrātuve, pieprasot sanesumu likvidēšanu.

Daugavas HES tehniskais direktors Dzintars Ostaņevičs uzskata, ka sanesumi noteikti ir jālikvidē, apliecinot, ka visefektīvākā metode šo darbu veikšanai ir smilšu izsūknēšana ar speciālu Latvenergo rīcībā esošo tehniku., turklāt šos darbus var veikt arī pēc ūdenslīmeņa paaugstināšanas HES ūdenskrātuvē, nav pamata iedzīvotāju bažām par to, ka sanesumus nelikvidēja laikā, kad ūdens līmenis bija pazemināts.

Ja sanesumi nebūs novākti, pavasarī tie radīs nopietnus plūdu draudus, uzsvēra Dz. Ostaņevičs.

Pavasara plūdu laikā tika nodarīti postījumi komunikāciju tiltam. Bojājumu likvidēšanai un tilta balstu nostiprināšanai, balstu pamatnes nostiprināšanai šovasar veiksmīgi tika izmantots laiks līdz 2. septembrim, kad, pazeminot ūdens līmeni Daugavā, arī Ogres upes lejtecē bija ļoti sekls. Pašvaldības aģentūras „Mālkalne” direktors Aigars Roze komisijas sēdē ziņoja, ka SIA „Rīgas tilti”, ar kuru noslēgts līgums par komunikāciju tilta nostiprināšanu, darbus turpina.
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības