Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

ogresnovads.lv
  Publicēts: 2013-07-12  09:41:00 / Izglītība
 
 Ziņot redakcijai  

Pamatojoties uz Izglītības kvalitātes valsts dienesta rīkojumu, laikā no 2013.gada 15. aprīļa līdz 19.aprīlim Lauberes pamatskolā strādāja akreditācijas ekspertu komisija.

Komisijas uzdevums - novērtēt izglītības iestādes darbības un izglītības programmu īstenošanas kvalitāti.

Kvalitātes dienests, pamatojoties uz akreditācijas ekspertu komisijas priekšlikumu, 2013. gada 4. jūnijā nolēma atteikt Lauberes pamatskolas un tās īstenoto izglītības programmu akreditācijas atteikumu.

Atbilstoši Ministru kabineta 2010.gada 14.septembra noteikumiem Nr.852 „Kārtība, kādā akreditē vispārējās un profesionālās izglītības programmas, izglītības iestādes un eksaminācijas centrus” izglītības iestādes un izglītības programmu akreditācija atsakāma, ja kaut viens no kritērijiem iestādē novērtēts ar „nepietiekami”. Lauberes skolas gadījumā šāds vērtējums ir kritērijā „Personālresursi”. Tas tāpēc, ka vairāki pedagogi pasniedz mācību priekšmetus bez atbilstošas izglītības vai kvalifikācijas, līdz ar to, kā secinājuši eksperti, skolā tikai daļēji tiek nodrošināts izglītības programmai nepieciešamais personāls. Atbilstoši kvalificētu pedagogu piesaisti kavē nelielais stundu skaits mācību priekšmetos, vairāku priekšmetu mācīšana notiek apvienotajās klasēs.

2012./2013. mācību gadā Lauberes pamatskolā 1. - 9. klasēs mācījās 53 skolēni, 24 bērni apguva pirmsskolas izglītības programmu. Skolā strādāja 13 pedagogi, no tiem pamatdarbā 8 un blakusdarbā 5 pedagogi. Visi pedagogi ir ar augstāko izglītību. Skolas direktore Juta Krastiņa skaidro, ka 1. – 6. klasēs visiem skolotājiem ir atbilstoša kvalifikācija. Problēmas ir ar pedagogu piesaisti 7. – 9. klasēs, jo skolotājiem nevar piedāvāt pietiekami lielu stundu skaitu, tāpēc atsevišķus mācību priekšmetus – fiziku (2 stundas nedēļā), vēsturi (4 stundas nedēļā), ģeogrāfiju (4 stundas nedēļā) māca skolotāji bez atbilstošas kvalifikācijas šajos mācību priekšmetos. Angļu valodu māca skolotāja ar tulka – tulkotāja kvalifikāciju.  

J.Krastiņa skaidro, ka skolas vecāku sapulcē vecāki tika iepazīstināti ar skolas nākotnes redzējumu, arī par to, ka skola varētu kļūt par Suntažu vidusskolas filiāli, ir ticis runāts, vecāki iespējamās pārmaiņas uzņēma ar sapratni, jo vēlas, lai bērni varētu mācīties uz vietas savā pagastā.

Konstatēto nepilnību dēļ skolai akreditācija tika atteikta. Lai risinātu radušos situāciju un nodrošinātu pilnvērtīgu mācību procesu, iecerēts Lauberes pamatskolu pārveidot par Suntažu vidusskolas filiāli. Mainoties statusam, Lauberē skola pastāvēs.

„Uzskatu, ka šāds risinājums patiešām būtu vislabākais. Suntažu vidusskolā visus mācību priekšmetus pasniedz pedagogi ar atbilstošu kvalifikāciju, izveidojot vienotu izglītības iestādi, arī Lauberē visu mācību priekšmetu mācīšanu varēs nodrošināt prasībām atbilstošā kvalitātē. Katrā ziņā Lauberes bērni un viņu vecāki no šādām pārmaiņām būs ieguvēji, ” atzīst Vita Pūķe, novada domes priekšsēdētāja vietniece izglītības, kultūras, veselības un sociālajā jomā. 

Izglītības iestādes reorganizācija ir tās dibināta kompetencē, tāpēc jautājums par iespējamajām pārmaiņām Lauberes pamatskolas statusā jālemj novada domei.

Domes Sociālo lietu komitejas sēdē 11.jūlijā tika izskatīts jautājums par Lauberes pamatskolas pievienošanu Suntažu vidusskolai. Visi komitejas locekļi vienprātīgi atbalstīja šādu risinājumu un akceptēja Izglītības un sporta pārvaldes sagatavoto lēmumprojektu par Lauberes pamatskolas pievienošanu Suntažu vidusskolai ar 2014. gada 1.janvāri, izveidojot Suntažu vidusskolas teritoriālo struktūrvienību Lauberes filiāli.

Lai īstenotu šo ieceri, plānots izveidot rīcības komisiju šādā sastāvā: priekšsēdētāja – Vita Pūķe, Ogres novada domes priekšsēdētāja vietniece izglītības, kultūras, veselības un sociālo lietu jautājumos; locekļi: Astrīda Ārmane, Suntažu vidusskolas direktore; Juta Krastiņa, Lauberes pamatskolas direktore; Andris Ronis, Suntažu pagasta pārvaldes vadītājs; Andris Misters, Lauberes pagasta pārvaldes vadītājs; Sandra Grunte, Ogres novada pašvaldības Izglītības un sporta pārvaldes vadītāja; Silvija Velberga, Ogres novada pašvaldības Finanšu ekonomikas nodaļas vadītāja; Maija Mukāne, Ogres novada pašvaldības galvenā grāmatvede.

Galīgo lēmumu par Lauberes pamatskolas pievienošanu Suntažu vidusskolai deputāti pieņems domes sēdē 18. jūlijā un lēmums stāsies spēkā pēc tā saskaņošana ar Latvijas Republikas Izglītības un zinātnes ministriju normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā.
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30


© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības