Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

ogresnovads.lv
  Publicēts: 2013-07-09  12:59:00 / Izglītība
 
 Ziņot redakcijai  

   

Ogres novada skolas gatavojas jaunajam mācību gadam, un, lai gan vasara tikai nupat tā pa īstam sākusies, līdz 1. septembrim arī vairs nav ilgi jāgaida.

Ogres 1.vidusskolā jauna mācību programma
Direktore Ineta Tamane informē, ka skolā šogad licencēta un atvērta jauna programma vidusskolēniem – komercnovirziena programma, kurā jaunieši apgūs tādus priekšmetus kā mārketings, komerczinības, menedžments, komerctiesības, grāmatvedība un lietvedība, lietišķā etiķete. Konkursa kārtībā jaunajā programmā uzņemti 26 skolēni, turklāt klase tika nokomplektēta ļoti ātri – divās dienās.

Ogres 1.vidusskolā vidusskolēniem tiek piedāvāts padziļināti apgūt matemātiku, šī novirziena klasē konkursa kārtībā uzņemti 28 jaunieši. Vispārizglītojošajā klasē mācīsies 21 skolēns. Kopumā 10. klasēs uzņemti 75 jaunieši (pagājušajā gadā 34).

Komercnovirziena klasi šogad audzinās jauna skolotāja no “Iespējamās misijas” (nacionāla mēroga ierosme, kura pastāv, lai nostiprinātu izglītību kā vērtību Latvijā, palīdzot talantīgiem augstskolu absolventiem kļūt par iedvesmojošiem skolotājiem un nākotnes līderiem) – Agnese Slišāne, kura augstāko izglītību ir ieguvusi Rīgas Tehniskās universitātes Uzņēmējdarbības fakultātē un ir Ogres 1. vidusskolas absolvente.

Direktore skaidro, ka kosmētiskie remontdarbi Ogres 1. vidusskolā plānoti 3. korpusa kāpņutelpā un vienā gaitenī, kā arī trīs klasēs – sākumskolas klasē, angļu valodas klasē un speciālā pedagoga kabinetā. Ja pašvaldības budžetā tiks rasti līdzekļi, tad skolas 3. korpusā, kur izvietota sākumskola un ir liels bērnu skaits, meiteņu tualešu telpās plānots uzlabot sanitāri tehniskos apstākļus.

I.Tamane informē, ka 1. klasē skolā šobrīd jau uzņemti 135 bērni, plānots atvērt 5 pirmās klases.

Ogres Valsts ģimnāzijā varēs apgūt instrumentālspēli un muzikālo teātri
Ar šī gada septembri Ogres Valsts ģimnāzijā (OVĢ) vidusskolas posmā jauniešiem tiks piedāvāta jauna profesionāli orientēta vispārējās izglītības programma ar mūzikas un skatuves mākslas virzienu.

Tāpat kā iepriekš, uzsākot mācības OVĢ vidusskolas posmā, arī šogad jauniešiem ir iespēja izvēlēties apgūt humanitāro izglītības programmu, kurā tiek piedāvāts apgūt franču valodu un pasaules literatūru. Skolas direktore Aina Bērce informē, ka šajā programmā jau pieteikušies 9 jaunieši (šī klase vispārizglītojošo priekšmetu apgūšanai tiks apvienota ar muzikālā novirziena klasi). Savukārt matemātikas un dabaszinātņu programmu izvēlējušies apgūt 38 jaunieši, plānots atvērt divas šīs programmas klases. Vispārizglītojošo programmu izvēlējies 21 topošais desmitklasnieks. Par jaunās programmas apgūšanu interesi izrādījuši 9 jaunieši, kuriem ir mūzikas skolas izglītība.

Ģimnāzijas 7. klasē uzņemti 97 skolēni ne tikai no Ogres novada, bet arī no Kokneses, Lielvārdes un Tīnūžiem. Arī septītklasniekus šogad sagaida kāds jauninājums. Ja iepriekš, iestājoties ģimnāzijā, varēja izvēlēties padziļināti apgūt matemātiku vai latviešu valodu, tad ar šo gadu var izvēlēties padziļināti apgūt jebkuru priekšmetu. A. Bērce norāda, ka septītklasnieki vislielāko interesi izrādījuši par matemātiku, kam seko angļu valoda, informātika un citi priekšmeti.

Direktore piebilst, ka ar 1. septembri skolā darbu uzsāks jauna fizikas skolotāja no „Iespējamās misijas” Jaunā skolotāja uzņemsies arī 10. klases (vispārizglītojošās programmas) audzinātājas pienākumus.

A.Bērce ir priecīga, ka šovasar pie skolas stadiona tiks izbūvētas ģērbtuves: “Skolā esošās ģērbtuves bija par šauru visiem sportistiem, kuri izmantoja stadionu, tādēļ jaunās ģērbtuves, kurās būs garderobe, sanitārie mezgli, telpas treneriem un tiesnešiem, būs atspaids visiem stadiona apmeklētājiem.”

Skolā vasaras brīvdienās tiks veikti remontdarbi gaiteņos. Plānots atjaunot sienas un iekārt griestus. Direktore atklāj, ka gaiteņos remontdarbi nav veikti, kopš skola uzcelta, jo visa uzmanība līdz šim veltīta kabinetu pilnveidošanai. Šie darbi tiks veikti, pateicoties vecāku atbalstam. Savukārt sadarbības rezultātā ar Ogres Valsts tehnikumu skolas gaiteņos līdz Zinību dienai tiks uzstādīti 50 jauni divus metrus gari soli, lai skolēni, pedagogi un skolas apmeklētāji varētu piesēst un atpūsties.

Jaunogres vidusskolā izmaiņas sākumskolas ēkā
Jaunogres vidusskolas sporta zālē visu 2012./2013. Mācību gadu notika kapitālais remonts. Remontdarbi beigušies, sporta zāle izskatās lieliski - viss gaišās krāsās, apdarei izmantots koks. Ir izveidotas jaunas tribīnes, sporta zāles jaunā grīda ir izturīga un kalpos daudzus gadus. Pagājušajā mācību gadā sporta stundas Jaunogres vidusskolas skolēniem tika organizētas Ogres basketbola skolā un Ogres novada sporta centrā, vidusskolas direktore Ludmila Sokolova ir ļoti pateicīga  basketbola skolas direktorei Ilgai Neimanei un sporta centra direktoram Mārim Kurilovičam par pretimnākšanu un palīdzību.

Šovasar skolā tiek remontēti 4 mācību kabineti.
 
Vislielākās pārmaiņas notiks ar Jaunogres vidusskolas sākumskolas ēku. Sakarā ar to, ka pirmskolas izglītības iestādē “Saulīte” vietu skaits bērniem ir ierobežots, pašvaldība piedalījās projektu konkursā ar projektu “Telpu rekonstrukcija Mālkalnes pr. 43, Ogrē, VPII “Saulīte” jaunu grupu izveidei”. Projekta ietvaros Jaunogres sākumskolas ēkā ir paredzēts izveidot 4 telpas sagatavošanas grupām 50 pirmsskolas vecuma bērniem. Tiks veikta visu telpu siltināšana, izveidoti ieejas mezgli un jauna fasāde. Telpās būs pirmsskolas grupām atbilstošs aprīkojums un jaunas mēbeles. Ieeja tiks ierīkota tā, lai to varētu izmantot bērni ar kustību traucējumiem.

Pārējās telpas šajā ēkā izmantos mācību procesa organizēšanai Jaunogres vidusskolas 1. un 2. klasēm. Pagājušā mācību gadā 4. klašu skolēni jau mācījās “lielās” skolas telpās, jaunajā mācību gadā arī 3. klases no sākumskolas ēkas pārcelsies uz vidusskolas telpām.

Ēkas rekonstrukcijas projektam piešķirts finansējums Ls 192 249,90 apmērā, no tiem Eiropas reģionālas attīstības fonda finansējums 85% apmērā, valsts budžeta dotācija 2.25% un 12, 75% Ogres novada pašvaldības līdzfinansējums.

Mācībām Jaunogres vidusskolas 1. klasē šobrīd ir pieteikti 72 pirmklasnieki, skolā būs trīs 1. klases.

Ogres sākumskolā – papildu kabineti
Direktore Māra Banka informē, ka Ogres sākumskolā jau uzņemti 125 1. klases audzēkņi, tiks atvērtas 5 pirmās klases. Bērnu skaits ir liels, tādēļ trīs telpas Ogres sākumskolas vajadzībām tiks ierīkotas ģimnāzijas korpusā – kabinets angļu valodas nodarbībām, logopēda kabinets un kabinets vizuālās mākslas un mājturības stundām 5. un 6. klases meitenēm. Kur tas ir nepieciešams, kosmētiskie remontdarbi tiek veikti mācību kabinetos. Astoņās klasēs tiek krāsotas sienas, divām klasēm iegādāti jauni soli. Jaunizveidotajos kabinetos vēl jāiegādājas projektors un dators.

Ogresgala pamatskolā remontdarbi atsevišķās klasēs
Šajā vasarā skolā tiks veikti elektroinstalācijas remontdarbi un kosmētiskais remonts atsevišķās klasēs un koplietošanas telpās. Skolā plānots nomainīt dažus logus un radiatorus.

Ogresgala pamatskolas 1. klasē šobrīd uzņemti 17 bērni.
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30


© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības