Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

Ikšķiles novada pašvaldība
  Publicēts: 2013-05-14  06:50:00 / Pašvaldība
 
 Ziņot redakcijai  

   

Pirmdien, 13. maijā, pirmo reizi pasniegta Ikšķiles novada pašvaldības iedibinātā Dzintara Soduma balva par novatorismu rakstniecībā. Svinīgā balvas pasniegšana notika Ikšķiles tautas namā plkst. 17:00. Balvas apjoms - trīs tūkstoši latu. Žūrija patur sev tiesības ik gadu to pasniegt vienam, diviem vai trim laureātiem. 13.maijs ir Dzintara Soduma dzimšanas diena.

   

Jaundibinātā balva ir izcilā latviešu rakstnieka un tulkotāja Dzintara Soduma piemiņai veltīta Ikšķiles novada pašvaldības atzinība autoram par novatorismu dzejā, prozā, dramaturģijā vai literatūras tulkojumā latviešu valodā.

„Dzintara Soduma balvas izveidošana un pasniegšana ir apliecinājums tam, ka Ikšķile neapšaubāmi ir vieta, kur dzīvo radoši cilvēki, un kur kultūras vērtības ir lielā cieņā. Esam pagodināti par iespēju dot savu artavu radošu cilvēku atbalstam, ar kuru radītajiem darbiem mēs patiesi lepojamies,” atzīst Ikšķiles novada pašvaldības priekšsēdētājs Indulis Trapiņš.

Pirmdien svinīgā ceremonijā balvu saņēma Jānis Rokpelnis par grāmatu „Rīgas iestaigāšana” (Mansards), Egīls Venters par romānu „Mainīgā intervence” (Dienas Grāmata) un Pēteris Draguns par dzejoļu krājumu „Tumšā stundā.” (Neputns). Balvu pasniedza Indulis Trapiņš. Katrs laureāts lasīja īpaši šim notikumam sagatavotu eseju. Ceremoniju vadīja Liāna Langa, muzicēja dziesminieks Imants Daksis.

Žūrijas vērtējumi par laureātu darbiem:

Gundega Blumberga par Jāņa Rokpleņa ‘’Rīgas iestaigāšanu’’ –
„Jānis Rokpelnis Dzintaru Sodumu uzskata par savu prozas skolotāju un neslēpj, ka sodumiskās mācības iespaidā ir tapuši kā sākotnējie „Rīgas iedzimtie”, tā vēlākie „Rīgas iestaigāšana”. Rokpelnis apliecina sevi kā jauna žanra – dokumentālās dzejprozas – aizsācēju un kopēju, valodiski žirgti un ritmiski precīzi sapludinot pilsētu ar cilvēkiem. Savus varoņus – Latvijas kultūras personības – viņš atklāj caur Rīgas ielām un namiem laika ritējumā, bet pilsēta atplaukst vēsturisku detaļu burvībā un garšā, atspoguļojoties autora un viņa pastaigu biedru acīs. Literāri spožs un novatorisks veikums.”

Roalds Dobrovenskis par Egīla Ventera „Mainīgo intervenci” –
 „Mainīgā intervence” ir novatorisks darbs. Grāmatā meistarīgi savienota  proza un dramatisks dialogs, fantastika un 21. gadsimta reālijas, sociālās satīras elementi un mākslinieciski nevainojami uzzīmēts Latvijas mazpilsētas portretējums.  Autora galvenie trumpji – bagāta un izteiksmīga valoda, aizraujošs sižets un noslēpumaina simbolika, kas nepārprotami norāda uz antīkās pasaules mītiem. Turklāt Ciklopa līnija un plašs citāts no Homēra „Odisejas” sasaucas ar Džoisa „Ulisu”, kuram  ir tik nozīmīga loma Dzintara Soduma dzīvē un radošajā biogrāfijā.”

Liāna Langa par Pētera Draguna „Tumšo stundu” –
„Pēteris Draguns uzrakstījis dzeju, kas latviešu literatūras telpā piedāvā novatorisku saturu – spēka vārdus, kuru saknes meklējamas senās kultūrās, Vecajā derībā un psalmos. Krājumā lasāma arī negaidīti izsmalcināta, spēcīga mīlas lirika. Dzejas augsnes mēslojums autoram ir mīļotā zaudējuma drāma. Ja Pēteris Draguns būtu Šarla Bodlēra laikabiedrs, vai viņu tiesātu tāpat kā Bodlēru par „Ļaunuma puķēm”? Iespējams. Mākslinieces Ingas Ģibietes krājuma „Tumšā stundā” veidotais iekārtojums arī ir novatorisks un veiksmīgi apliecina darba satura un formas kopību.”

Dzintara Soduma balvas žūrijā strādāja:
Indulis Trapiņš, Ikšķiles novada pašvaldības priekšsēdētājs;
Dzintra Čudare, Kultūras un sporta pārvaldes vadītāja;
Liāna Langa, dzejniece, žūrijas komisijas priekšsēdētāja;
Nora Ikstena, rakstniece, Dzintara Soduma ''Kopoto Rakstu'' sastādītāja;
Gundega Blumberga, redaktore, Dzintara Soduma romāna ''Viņpuse'' literārā redaktore;
Arturs Hansons, redaktors, Dzintara Soduma tulkojumu- Džeimsa Džoisa ''Ulisa'' un ''Dubliniešu'' zinātniskais redaktors un komentāru autors;
Roalds Dobrovenskis, rakstnieks.
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        


© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības