Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

Ingrīda Zaķe, preses koordinatore
  Publicēts: 2013-03-05  10:46:00 / Pašvaldība
 
 Ziņot redakcijai  

2010. un 2011. gadā Ķeguma novada dome, piedaloties KPFI (klimata pārmaiņu finanšu instruments) finansētajā konkursā «Kompleksi risinājumi siltumnīcefekta gāzu emisiju samazināšanai pašvaldību ēkās», guva iespēju renovēt un nosiltināt 12 pašvaldības ēkas - bērnu dārzus, tautas namu, internātu, skolu, saimniecības ēkas u.c. Pēc renovācijas un siltināšanas darbu veikšanas domes atbildīgās personas vēlējās pārliecināties, ka darbi veikti kvalitatīvi, tādēļ uzaicināja uzņēmuma «Solution Expert» termogrāfijas un energoaudita speciālistu veikt energoefektivitātes pārbaudi – termogrāfiju.

Ķeguma novada domes priekšsēdētāja vietnieks Raivis Ūzuls pēc veiktās pārbaudes secinājis. «Termogrāfija apstiprināja, ka siltināšanas un renovācijas darbi Ķeguma novada domes pašvaldības ēkām veikti kvalitatīvi. Uzskatu – ne tikai pašvaldību, bet jebkurai ēkai pēc siltināšanas būtu jāveic termogrāfijas pārbaude, jo tā palīdz konstatēt nepilnības - siltuma zudumus, ja tādi joprojām palikuši. Tomēr vislabāk termogrāfiju veikt ēku renovācijas un siltināšanas gaitā - pirms veikta ēkas ārējā apdare, jo tad var laikus novērst defektus. Pretējā gadījumā ja defektus - siltuma zudumus konstatē pēc tam, kad veikta apdare, lai tos novērstus, prasa daudz lielākus finansu ieguldījumus.

Kas ir termogrāfija, skaidro uzņēmuma «Solution Expert» projektu vadītājs Andris Trumars. «Termogrāfija ir īpašs fotogrāfijas veids, kas uztver un vizualizē ķermeņu un virsmu izstaroto siltumu. Tā ļoti labi parāda mājas vājās vietas, pa kurām aizplūst siltums. Pēc termogrāfijas veikšanas pasūtītājs saņem atskaiti par ēkas esošo situāciju. Tajā ir termogrāfijas speciālista – energoauditora komentāri, ieteikumi, kā arī termogrāfijas attēli, kas parasti visvairāk šokē, jo kļūst skaidrs, kur rodas siltuma zudumi un milzīgā summa par apkures rēķinu.

Termogrāfiju ļoti ieteicams ir veikt arī daudzdzīvokļu ēkām, jo pārbaudēs regulāri konstatējam, ka vairums ēku gan Rīgā, gan Latvijas pilsētās ir burtiski cauras. Daudzdzīvokļu paneļu mājām vājākās vietas ir paneļu šuves, tur siltums burtiski gāžas laukā. Savukārt tā sauktajām Hruščova mājām praktiski visas silikātķieģeļu sienas ir ļoti siltuma caurlaidīgas. Lieli siltuma zudumi ir arī daudzdzīvokļu ēku bēniņos to nepietiekamās siltumizolācijas dēļ.

Protams, termogrāfiju ļoti vēlams veikt arī privātmājām. Apsekojot privātmājas, bieži atklājam kādas konkrētas problēmas, piemēram, sabiris vai noslīdējis siltinājums, sienu mūrējumā palicis kāds caurums. Termogrāfija uzrāda šos defektus, saimnieks tos var novērst un samazināt rēķinus par apkuri.
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības