Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

Santa Šustere, Ogres Vēstures un mākslas muzeja sabiedrisko attiecību speciāliste
  Publicēts: 2013-02-22  19:47:00 / Sabiedrība
 
 Ziņot redakcijai  

Šodien, 22. februārī plkst. 15.00, Ogres Vēstures un mākslas muzejā noslēguma pasākumā tikās konkursa „Vai Ogre gatava?” erudītāko klašu pārstāvji, lai uzzinātu iegūtās vietas un no konkursa rīkotāju rokām saņemtu nopelnītās balvas.

Jau ziņots iepriekš, ka pagājušās nedēļas 13. februāra rītā 3 pilsētās skolās - Ogres Valsts ģimnāzijā, Ogres 1. vidusskolā un Jaunogres vidusskolā – norisinājās vēstures konkurss 8. – 11. klašu skolēniem „Vai Ogre gatava?”. Ar mērķi sekmēt skolēnu izpratni par vēsturiskajām norisēm Ogrē un tās apkārtnē, to nozīmi pilsētas tēla veidošanā, konkursā skolēnus piedalīties aicināja Ogres Vēstures un mākslas muzejs sadarbībā ar Ogres novada pašvaldību un vēstures skolotāju metodisko apvienību.

Konkursa rezultāti:

8.,9. klašu grupā (maksimālais punktu skaits 34)

1. Ogres 1. vidusskola 9.c klase (28,8 punkti)
2. Jaunogres vidusskola 8.a klase (28,1 punkts)
3. Ogres Valsts ģimnāzija 9.b klase (25,7 punkti)

10.,11. klašu grupā (maksimālais punktu skaits 32)

1. Ogres Valsts ģimnāzija 10.c klase (22,6 punkti)
2. Ogres Valsts ģimnāzija 10.b klase (20 punkti)
3. Jaunogres vidusskola 10.a klase (16,7 punkti)
 

Konkursā kopā piedalījās 398 skolēni no 29 klasēm. Ogres Valsts ģimnāzija bija pārstāvēta ar 12 klasēm, Ogres 1. vidusskola – 11, bet Jaunogres vidusskola ar 6 klasēm. Neskatoties uz skolēnu aizņemtību, piedaloties ēnu dienā, kas notika konkursa norises datumā, veidojot darbus projektu nedēļai vai gatavojoties skolas jubilejai (Jaunogres vidusskola), klašu atsaucība bija ļoti augsta.

Starp simtiem konkursa dalībnieku aizpildītajām jautājumu lapām atrodamas arī kuriozas atbildes. Piemēram, komunikāciju tilts dēvēts par komerciālo tiltu, bet dzelzceļa tilts bieži atbildēs mīļi saukts par „dzelzīti”. Uz jautājumu, kur kultūras pasākumi notika līdz pašreizējās kultūras centra ēkas uzcelšanai, skolēni kā atbildes minējuši gan policijas iecirkni, gan pilsētas domi un mājas. Mālkalnes prospekta nosaukums padomju laikā pēc kāda skolēna domām bijis Agras iela, vēl kāda – Kalnmāles iela u.c. Jautājumā par ielām, kas Ogrē nosauktas ievērojamu sabiedrisko darbinieku un rakstnieku vārdā, jau esošajām skolnieki pievienojuši arī I. Ziedoņa, M. Zālītes u.c. ielas.

Galveno balvu – bezmaksas autobusu vienas dienas ekskursijai – zinošākajai klasei katrā klašu grupā dāvināja Ogres novada pašvaldības pārstāvji – domes priekšsēdētājs Edvīns Bartkevičs un novada kultūras pasākumu organizatore Anita Ausjuka. Otrās un trešās vietas ieguvēji no muzeja direktores Ivetas Ruskules rokām saņēma dāvanu kartes garda kliņģera iegādei klases kopīgam pasākumam un muzeja suvenīrus. Īpašu veicināšanas balvu, bezmaksas ekskursiju muzejā ar atraktīvu gida stāstījumu, ieguva arī pēdējās vietas ieguvēji katrā klašu grupā par centību un drosmi, piedaloties konkursā.

Ogres Vēstures un mākslas muzejs saka paldies visiem, kas piedalījās konkursā!
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības