Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

Zanda Tereško, Ogres TV
  Publicēts: 2009-03-14  12:30:00 / Viedokļi
 
 Ziņot redakcijai  

Precendents, kad no rajona padomes bilances pazūd aprīkojums, kurš nodots ugunsdzēsēju rīcībā, met ēnu uz visu brigādi, tā apgalvo Valsts Ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Ogres brigādes komandieris.

Laivas pazušana dokumentēta jau pagājušājā gadā, kad inventarizāciju veica pati ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Ogres brigāde. No rajona padomes tika pieprasīts inventāra saraksts, salīdzinot to ar faktiskajiem pamatlīdzkļiem, tika konstatēta neatbilstība – trūka motorlaivas “Viking”.

Jau ziņojām, ka Valdis Jaunozoliņš, tagadējais Ogres rajona padomes Civilās aizsardzības speciālists, padomē vērsās ar lūgumu norakstīt laivu “Viking”. Tas arī būtu izdarīts, ja vien klātesošie nenorādītu uz zināmām nelikumībām procesā un neizteiktu apgalvojumu, ka laiva nozagta.

Valda Jaunozoliņa 3. marta iesniegumā teikts: „Lūdzu Ogres rajona padomi norakstīt laivu “Viking”, kuras bilances vērtība ir LS 00.0 un neiebilst izmantot laivas mehāniskās - tehniskās detaļas Valsts Ugunsdzēsības un glābšanas dienesta bilancē esošās laivas “AMUR B” aprīkošanai, lai varētu turpināt glābšanas un meklēšanas darbus Ogres rajonā.”

Pēc Imanta Dudarevs sniegtās informācijas laivai “Amur B” ir iebūvētais motors, un nekādi citi uzlabojumi tai nav nepieciešami. Peldēšanas sezonas maksimums 5 reizes mēnesī Ogres brigāde saņem izsaukumus glābšanas darbiem uz ūdens. Divu gadu laikā, kopš komandiera vietu ieņem Imants Dudarevs, laivas ar motoru glābšanas darbiem izmantotas nav.

Jāņem vērā arī fakts, ka glābšanas darbiem uz ūdens pielietotas gan gumijas, gan plastikāta laivas. Imants Dudarevs stasta, ka veicot glābšanas darbus jāņem vērā tas, cik ērta un operatīva ir katra tipa laivas pielietošana. Šajā gadījumā piemērotākas ir daudz vieglākās gumijas piepūšamās laivas.

Ogres brigādē ir materiālatbildīga persona, kurai ir faktiskā inventāra saraksts. Darbinieks atbild par visu inventāru, kas nodots Ogres brigādes lietošanā. Laikā, kad Ogres brigāde saņēma lietošanā “Viking”, materiālatbildīgā persona bija Valdis Jaunozoliņš.

Imants Dudarevs piebilst, ka šāds gadījums viņa darbības laikā konstatēts pirmoreizi. Kopumā no rajona padomes Ogres brigādei, ūdens glābšanas darbu nodrošināšanai, nodota piepūšamā laiva, ūdenslīdēju hidrotērpi un akvalangs. Pašu bilancē ūdens glābšanas darbiem ir plastikāta laiva, dēlis, hidrotērpi un 1999. gadā no rajona bilances pārņemtā motorlaiva “Amur B”.

Trešdienas komitejas sēdē pašvaldību vadītāji deva rīkojumu administrācijai noskaidrot laivas “Viking” pazušanas īstos apstākļus, bet Jaunozoliņam sagatavot detalizētu paskaidrojumu. Kas atklāsies nosacītās iekšējās izmeklēšanas gaitā un cik daudz informācijas tiks atspoguļots publiski, to varam tikai minēt. 

 Iepriekšējā publikācija par šo tēmu.

 
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

valts 
2009-03-14  19:07:29
videoierakstā ogres tv jaunozoliņa viedoklis vairāk kā skaidrs. Laiva salūza, gruveši miskastē.

juris 
2009-03-14  17:47:33
un ko par to visu saka pats Jaunozoliņš? Viņam kāds ir paprasījis viedokli?

:-) 
2009-03-14  14:21:43
nu jā, bet ar zagļiem sarunāts, ka detaļas atdos iemontēšanai Valsts Ugunsdzēsības un glābšanas dienesta bilancē esošās laivas “AMUR B” aprīkošanai :-)

valts 
2009-03-14  13:42:13
Tak ir jau policijai paziņots, kaut kur lasīju ka ierosināta krimināllieta.

> versija 
2009-03-14  13:16:19
viedi vārdi

versija 
2009-03-14  13:06:49
es nesaprotu. ja nozog, taču jāzvana policijai nevis jāslēpj fakts kāmēr nāk gaismā. Bet varbūt, kas bailīgs, tas vainīgs...

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības