Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

Zanda Tereško, Ogres TV
  Publicēts: 2009-03-13  07:24:00 / Pašvaldība
 
 Ziņot redakcijai  

Ogres rajona teritorijas plānojums ir tehnisks brāķis, kura izstādāšanai veltītais finansējums ir nelietderīgi iztērēts - tik skarbi izteikušies vairāki Ogres rajona pašvaldību vadītāji.

Rajona padome saņēmusi Reģionālas attīstības un pašvaldības lietu ministrijas atzinumu par rajona teritorijas plānojuma galīgo redakciju. Atzinums no ministrijas nav pozitīvs.

Valts Ābolkalns, rajona teritorijplānotājs, norādīja, ka Ogres rajona teritorijas plānojuma  atzinumā nav konkrēti norādīts vai atzinums ir pozitīvs vai negatīvs. Ābolkalns vērsa pašvaldību priekšsēdētāju uzmanību uz faktu, ka ministrijas atzinumā ir vairākas sadaļas, kas pēc būtības neattiecas uz teritorijas plānojuma kvalitāti.

Strīdi par teritorijas plānojumu bijuši jau izsenis. Vairākkārt pret rajona teritorijas plānojumu iestājusies Madlienas pagasta pašvaldības priekšsēdētāja Rita Grāvīte, kā iemeslu minot vairākas apdzīvotas Madlienas vietas, kas netiek uzrādītas teritorijas plānojumā. Valts Ābolkalns pašvaldību vadītājiem vairākkārt norādījis, ka teritorijas plānojums izstrādāts balstoties uz likumdošanu un normatīvajiem aktiem.

Kaut arī Andris Karasevs, Ogres rajona padomes izpilddirektors, norādīja, ka īpašs finansējums vai valsts dotējums teritorijas plānojuma izstrādāšanai netika piesaistīts, vairāki rajona pašvaldību vadītāji uzskatīja citādāk.

Neskatoties uz to, ka rajons šogad tiek likvidēts, rajona teritorijas plānojumu ir nepieciešams apstiprināt. Pirmkārt, to nosaka Latvijas Republikas likumdošana. Otrkārt - nākotnē rajona teritorijas plānojums kļūs par reģiona teritorijas plāna pielikumu, kas nodrošinās attiecīgā reģiona attīstības koncepcijas izstrādi.

Situāciju diezgan paradoksālu dara pēc pāris mēnešiem plānotā reģionālā reforma. Šajā gadījumā Ogres rajona pašvaldību vadītāju rīcība, neapstiprinot rajona teritorijas plānojuma gala redakciju, liek uzdot jautājumu - kas pildīs un uzņemsies nepaveiktos Ogres rajona pašvaldību darbus.
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

arī 
2009-03-13  13:36:55
Skat, aktīvisti pirms vēlēšanām pamodošies. Ko tad darījāt pirms tam. Ja nebūtu televīzijas un žurnālistu, tad saskaņotu, ka rūc.

atbilde uz jautājumu 
2009-03-13  13:31:12
VID publiskojamo datu bāle liecina, ka rajona attīstības nodaļas vadītāja pagājušajā gadā algā rajona padomē saņēmusi 14544 latus. Izdalot uz 12, sanāk 1212 lati mēnesī. Nav slikti, ja var visādus brāķus ražot un par to vēl labi samaksā.

vēl jautājums 
2009-03-13  11:33:26
citēju Attīstības nodaļas vadītājas pienākumu aprakstu no ogre.lv: "Organizē un vada nodaļas darbu. Koordinē nepieciešamo materiālu sagatavošanu teritoriālās attīstības, tautsaimniecības, pasažieru pārvadājumu, dotāciju un licenzēšanas darba nodrošināšanai. Piedalās Rīgas reģiona plānošanas padomes darbā." Tālāk ir vēl 2 cilvēki. Un tagad jautājums - kur var redzēt šō "organizēšanas" un "koordinēšanas" rezultātu? Vai izdzertajās kafijas krūzītēs?

jautājums 
2009-03-13  11:30:27
Ja paskatās www.ogrel.v, tad tur redzams, ka rajona pašvaldībā strādā kaudze (domājams, ļoti labi atalgotu) speciālistu - attīstības nodaļas vadītāja, juristi, u.t.t. Tagad viens no pašvaldību vadītājiem ierosina nolīgt kompetentu speciālistu, kas varētu izstrādāt šo plānojumu. Jautājums - ar ko ikdienā nodarbojas un cik par to saņem esošie pašvaldības darbinie,ki, kuri, pēc visa spriežot, NAV kompetenti, bet vienkārši tur IR.

aija 
2009-03-13  09:26:58
Es nesaprotu kas mūsu Ogrē notiek!!! Viena cūcība pēc otras. Vai tiešām nevar būt viena diena kad kāds nesavāra ziepes un nekļūst par publisku apspmieklu?!?!!?

sokrāts 
2009-03-13  08:16:54
visa pūstošās zivs galva ir tehnisks brāķis

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības