Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

Gundega Deģe, Ogres novada p/a „Mālkalne”SA speciāliste
  Publicēts: 2009-03-11  11:11:00 / Ekonomika
 
 Ziņot redakcijai  

Daudzi iedzīvotāji saņemot februāra komunālos rēķinus ir griezušies p/a „Mālkalne”ar jautājumiem par to, kāpēc tas ir palielinājies salīdzinot ar janvāri.

Jau 2.gadu jāmaksā atsevišķi zemes nodoklis

Informējam iedzīvotājus, ka jau otro gadu, sākot ar 2008. g. 1.01. no māju apsaimniekošanas maksas ir izslēgts nekustāmā īpašuma nodoklis - maksājums pašvaldības budžetā par zemi zem dzīvokļiem un tiek iekasēts kā atsevišķs ( vienreizējs) maksājums , kas tiek ieskaitīts domes budžetā. Februāra rēķinos šis maksājums ir iekļauts kā „zemes nodoklis”.  Šis maksājums ir tikai 1 reizi gadā.

Tas viss ir izdarīts pamatojoties uz Likuma "Par nekustāmā īpašuma nodokli, kur ir noteikts, ka nekustāmā īpašuma nodokli par pašvaldības īpašumā esošo zemi zem daudzdzīvokļu dzīvojamām mājām maksā lietotāji - dzīvokļu īpašnieki un īrnieki.

Pamatojoties uz šī paša likuma 3. pantu ir noteikta likme 1.0 % no zemes kadastrālās vērtības, bet taksācijas periods- gads ir aprēķināts nekustāmā īpašuma nodoklis. Pamatojoties uz Valsts Zemes dienesta sniegtajām ziņām par nekustāmo īpašumu ( zemi) - platību , kadastrālo vērtību, un citiem nodokļu aprēķināšanai
nepieciešamajiem kadastra datiem, Ogres novada pašvaldība pēc nekustāmā īpašuma atrašanās vietas uzskaita nodokļu maksātājus un nodokļa summu.

Piemērojot likuma 6. panta 1. daļu Ogres novada pašvaldība par nekustāmā īpašuma nodokļa apmēru un maksājuma termiņiem paziņo nosūtot daudzdzīvokļu māju apsaimniekotājiem - p/a "Mālkalne"maksāšanas
paziņojumu par dzīvokļa īpašniekiem un īrniekiem piederošo zemesgabalu domājamo daļu.

Vidējā apkures maksa pilsētā ir samazinājusies

Kas attiecas par siltumenerģijas aprēķiniem, salīdzinot ar š, g. janvāri, kad vidējā apkures maksa Ogrē  bija 0, 96 Ls/m2, februārī tā ir samazinājusies – 0,90 Ls/m2 .

Papildus informējam par siltumenerģijas maksu Rīgā.  Aprēķini liecina, ka par apkuri februārī vidēji bija jāmaksā 0,92-1,14 Ls/m2, savukārt janvārī rīdzinieki  vidēji  maksāja 0,99-1,23 Ls/m2 .  

Siltumenerģijas patēriņu tiešā veidā ietekmē āra gaisa temperatūra, tai pazeminoties par 1 grādu, siltumenerģijas rēķini vidēji pieaug par 5-6 %. Ja meteorologu prognozes piepildīsies un āra gaisa temperatūra nepazemināsies, tad siltumenerģijas patēriņš viennozīmīgi tikai samazināsies. Tādējādi var uzskatīt, ka lielākie siltumenerģijas rēķini ir aiz muguras.

Iedzīvotājiem rēķinus ietekmē katras mājas norobežojošo konstrukciju  siltumtehniskie rādītāji – mājas, jumta, bēniņu, pagrabtelpu siltinājums, logu un durvju stāvoklis, kā arī moderno individuālo siltummezglu pēc māju vecākā pieprasījuma ieregulētais režīms.

Sakarā ar masu mēdijos izskanējušo informāciju par siltumenerģijas cenas samazināšanos, informējam, ka  diemžēl  tarifs paliks nemainīgs arī martā un aprīlī. Siltumenerģijas tarifs noteikts, pamatojoties uz akciju sabiedrības „Latvijas Gāze” š.g. 10.februārī publicēto paziņojumu laikrakstā „Latvijas Vēstnesis” - par dabasgāzes tirdzniecības gala tarifiem 2009.gada februārī, martā un aprīlī, kas atbilst dabasgāzes tirdzniecības cenai 210Ls/tūkst.nm3.Cenas kritums ir prognozējams tikai no maija.
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

Niknais 
2009-03-11  21:22:46
Ko jūs visu laiku piesaucat citas pilsētas, siltumam ir jāmaksā tik, cik tas maksā, ja apsaimniekotāji ir godīgi. Bet ja negodīgi, tad notiek tā, paskatās cik maksā rīdzinieki, mēs nolaidīsim par dažiem santīmiem. Zemes nodokli varējāt ielikt jūnijā, kad cilvēkiem nebūs jāmaksā jūsu uzpūstie siltuma rēķini, jāsāk vienreiz strādāt cilvēku labā, kas jums maksā algu, nevis piebāzt savas kabatas uz nabagu rēķina. Neaizmirstiet , ka jūs esat tikai darba ņēmēji. Darba devējs, jums ir ogrēnieši, tātad protieties, tie var domāt arī savādāk.

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības