Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

ogresfakti
  Publicēts: 2012-11-06  18:14:00 / Pašvaldība
 
 Ziņot redakcijai  

   

Otrdienas vakarā Ogres novada domes priekšsēdētājs, Ogresgala pagasta pārvaldes vadītājs Pēteris Pļavnieks un pašvaldības aģentūras „Mālkalne” pārstāvji tikās ar Ogresgala pagasta iedzīvotājiem.

   

E.Bartkevičs ogresgaliešus iepazīstināja ar pašvaldības budžeta aktualitātēm un iespējām īstenot dažādus attīstības projektus, nodrošināt iedzīvotājiem ērtu transporta kustību un citus pakalpojumus. Diemžēl, pašvaldības iespējas ierobežo valsts politika, kas turpina samazināt reģioniem pieejamos finanšu līdzekļus, līdz ar to ir praktiski neiespējami, piemēram, palielināt sabiedriskā transporta pieejamību lauku ļaudīm.

Nekustamā īpašuma nodokli nepalielinās
Ogresgalieši interesējās par iespējām mainīt apbūvei paredzēto, taču neapbūvēto zemegabalu lietošanas mērķi, lai samazinātu zemes nodokļa apmērus. P.Pļavnieks skaidroja, ka, lai mainītu zemesgabalu lietošanas mērķi, pašvaldībā jāvēršas ar attiecīgu iesniegumu. Uz Ogri nav jābrauc - iesniegumu iespējams iesniegt arī Ogresgala pagasta pārvaldē. Atsevišķos gadījumos šādi nekustamā īpašuma nodokļa apmērus iespējams samazināt pat divkārt. Kāds ogresgalietis interesējās vai nākamgad netiks paaugstināts nekustamā īpašuma nodoklis? E.Bartkevičs norādīja, ka, kaut arī normatīvie akti šādu iespēju paredz, Ogres novada pašvaldība nekustamā īpašuma nodokļus palielināt neplāno, jo Ogres novada iedzīvotāji jau šobrīd uzkrājuši apmēram 780 tūkstošus latu lielu nekustamā īpašuma nodokļa parādu.

Simtlatnieki tirgo pārtikas pakas un pikniko pie pagastmājas
Kāda Ogregala iedzīvotāja vaicāja, kas atbild par simtlatniekiem un pārtikas pakām? Viņa norādīja, ka viens otrs simtlatnieks pamanās pat par diviem latiem gabalā tirgot labdarībai paredzētās pārtikas pakas, bet citi - dienas laikā pie pagastmājas sarīkot pikniku. E.Bartkevičs norādīja, ka pārtikas paku aprite ir Sarkanā Krusta pārziņā. Viņš arī atzina, ka simtlatnieku atdeve ir nosacīta. Arī tādēļ, ka normatīvie akti neļauj prasmīgāku simtlatnieku iesaistīšanu kvalificētos darbos. To, ka simtlatnieki mēdz sagādāt problēmas atzīst arī P.Pļavnieks. „Simtlatniekus nevaram izvēlēties. Daudzi no viņiem nevar veikt kādus noteiktus darbus, piemēram, veselības apstākļu dēļ,” viņš norāda. „Neviens simtlatnieks nestrādās, ja nebūs, kas viņus uzrauga,” iebilda kāda sapulces dalībniece, bet cita lūdza simtlatniekus iesaistīt kāda sirmāka ogresgalieša radītās nekārtības novēršanā. E.Bartkevičs norādīja, ka ar kārtības nodrošināšanu saistīto jautājumu kontrole ir pašvaldības policijas pārziņā.

Atkritumus izber kaimiņu konteineros
Ogresgalieši lūdza lielāku uzmanību pievērst arī to līdzpilsoņu aktivitātēm, kuri savus atkritumus izber vietējo ļaužu atkritumu konteineros, aicinot visiem pieprasīt līguma noslēgšanu par aktritumu izvešanu. E.Bartkevičs aicināja par šādiem pārkāpumiem ziņot pašvaldības policijai, gan norādot, ka atsevišķos gadījumos iedzīvotāji uzrāda līgumu, ka atkritumi tiek izvesti „pēc pieprasījuma”, bet turpina tos izbērt citu iedzīvotāju atkritumu konteineros. Pēc novada domes priekšsēdētāja domām labāks risinājums būtu kaimiņvalstu prakse, kad visi iedzīvotāji maksā „atkritumu nodevu” un atkritumu izvešana tiek nodrošināta centralizēti, bet šādu lēmumu pieņemšana ir likumdevēju ziņā.

Aicina domāt par satiksmes drošību
Ogresgalieši vērsa uzmanību arī uz satiksmes drošību, it īpaši laikā, kad uz mācību iestādēm un no tām dodas izglītības iestāžu audzēkņi. Izskanēja arī aicinājums Ogresgalā, tāpat kā Ogrē, vismaz reizi nedēļā nodrošināt policijas patruļu pie izglītības iestādēm. E.Bartkevičs norādīja, ka šādu iespēju varētu rast. Viņš gan atgādināja, ka Ogrē ceļu satiksme, it īpaši ielu rekonstrukcijas laikā, ir daudz intensīvāka un sarežgītāka, nekā Ogresgalā. Pēc karstām diskusijām lemts veikt vecāku aptauju, lai rastu optimālāko risinājumu bērnu drošībai.

Uzdod jautājumus arī „Mālkalnei”
Savukārt pašvaldības aģentūrai „Mālkalne” ogresgalieši uzdeva virkni jautājumu, kas saistīti ar apsaimniekošanu, izskanēja lūgumi veikt konkrētus komunālās saimniecības darbus. Pausta neapmierinātība ar to, ka tiem, kuru mājokļos uzstādīti skaitītāji, nereti nākas maksāt par kaimiņiem, kuru dzīvokļos šādu skaitītāju nav, jo viņi par ūdens ekonomiju nedomā. Turklāt viens otrs ogregalietis pamanījies izmantot ūdens skaitītāju trūkumus. Diemžēl, te aģentūras rīcības iespējas ir ierobežotas – patvaļīgi iekļūt privātos īpašumos, lai veiktu pārbaudes un konstatētu šādus pārkāpumus, tās darbinieki nedrīkst. Ogresgala pagastā tiek virzīti ar ūdenssaimniecības sakārtošanu saistīti projekti, kuru īstenošanas rezultātā pagasta iedzīvotājiem būs pieejams tīrāks ūdens un veikti citi uzlabojumi.
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

LV Skolnieciņš LV 
2020-09-04  17:37:43
"Darba praktizēšana ar stipendiju pašvaldībās" ir ļoti neglīta un bezkaunīga valdības rīcība. Šīs programmas dēļ visnabadzīgākie kļuva vel nabadzīgāki. Kamēr ierēdņi saņēma lielās algas un biezie vienā ēdienreizē caur kuņgi "Vincentā" izlaida 80Ls, tikmēr simtlatniekiem vajadzēja šos 80Ls nopelnīt, strādājot smagu darbu. Vai tas ir godīgi? Ēdušais neēdušo nesapratīs!!! Ar skaudību, Skolnieciņš #Skolnieciņš #Simtlatnieki

LV Skolnieciņš LV 
2020-09-04  17:36:48
"Arbeit macht frei" skandējot šos vārdus mūsu valdība izgudroja simtlatnieku programmu. Diemžēl pilnas slodzes darbs par 80Ls, kad minimālā alga ir 200Ls bruto, ir spīdzināšana. Simtlatnieku programma ir diezgan noziedzīga rīcība no valdības puses. Vārdu sakot, šī valdības kampaņa ir klajš cilvēktiesību pārkāpums... Ar skaudību, Skolnieciņš ©Skolnieciņš 1999-bezgalība ;-)

pudins 
2012-11-07  14:23:54
kas labdaribai domats to tirgot nedrikst

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības