Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

Ogres novada domes preses dienests
  Publicēts: 2009-03-09  11:48:00 / Ekonomika
 
 Ziņot redakcijai  

Ogres novada dome 2008. gadā bija pasūtījusi veikt priekšizpēti divu pilsētas satiksmes infrastruktūras objektu – tilta pār Ogres upi un tuneļa zem dzelzceļa - būvniecības iespējām.

Ogres novada teritorijas plānojuma transporta shēmā, ko 2002. gadā izstrādājusi SIA „IMINK”, tilta būvniecība pār Ogres upi Norupes un Saulstaru ielas tuvumā (tilts savienotu Brīvības ielu un J.Čakstes prospektu) un tunelis zem dzelzceļa Kalna prospektā ir norādīti kā nozīmīgākie risinājumi autotransporta kustības uzlabošanai Ogres pilsētā.

Priekšizpētes projektu „Autotransporta un gājēju tilts ar pievedceļu pār Ogres upi” izstrādāja SIA „Polyroad”. Priekšizpēte veikta, lai dome varētu turpināt nepieciešamos darbus saistībā ar tilta tehniskā projekta izstrādi un finanšu resursu piesaisti projekta realizācijai.

Tilta izbūves priekšizpētes projektā ietverta Brīvības ielas posma rekonstrukcija no Klusās ielas līdz Brīvības ielai 68, paredzot lokveida krustojuma izbūvi šajā posmā; tilta pār Ogres upi izbūve, paredzot Brīvības ielas un J.Čakstes savienojumu; J.Čakstes prospekta rekonstrukciju posmā no Ogres estrādes līdz sociālās aprūpes centram „Saulstari”, arī šajā posmā paredzot lokveida krustojuma izbūvi.

Lai sakārtotu teritoriju ap rekonstruējamajiem un no jauna izbūvējamajiem objektiem, priekšizpētes projekta ietvaros paredzēta arī esošā stāvlaukuma rekonstrukcija pie Brīvības ielas pretī Luterāņu baznīcai, jauna stāvlaukuma projektēšana pie J.Čakstes prospekta pretī „Saulstariem”, kā arī jauna veloceliņa projektēšana gar Ogres upes krastu J.Čakstes prospekta pusē.

Tilta labā krasta pieslēguma novietojums paredzēts Brīvība, Krasta un Norupes ielas krustojuma rajonā, savukārt kreisā krasta pieslēgums – J.Čakstes prospekta un Saulstaru ielas rajonā.

Plānotais tilts kopā ar pievedceļiem paredzēts 240 m garumā, tilta konstrukciju garums – 85 m. Priekšizpētes projektā piedāvāti divi tilta konstrukciju varianti: loka tilts bez upes balstiem; siju tilts ar diviem upes balstiem, tomēr, ņemot vērā intensīvu ledus iešanu Ogres upē pavasarī un ledus sastrēgumu veidošanos upes grīvā, SIA „Polyroad” piedāvā izvēlēties loka tiltu bez upes balstiem – lai nesamazinātu upes caurteces šķērsgriezumu un netraucētu ledus iešanu.

Ielu posmu reokonstrukcija un tilta izbūve varētu tikt uzsākta 2013. gadā. Priekšizpētes projekta autori ir aplēsuši būvdarbu apjomus un izmaksas. Tās aprēķinātas pēc 2008. gada cenām un aplēstas 4 971 751 latu apjomā (ar PVN 21%). Brīvības ielas posma rekonstrukcijai, ieskaitot rotācijas apļa izbūvi, paredzētās izmaksas varētu būt 290 433 lati, J.Čakstes prospekta posma rekonstrukcijai, ieskaitot rotācijas apļa izbūvi – 315 860 lati, savukārt tilta izbūvei – 2 388 595 lati. Pārējās izmaksas veidos apgaismojuma un lietus ūdens un kanalizācijas sistēmas izbūve, sakaru sistēmas un sadzīves kanalizācijas rekonstrukcija, inženierģeoloģiskās izpēte, detālplānojuma izstrāde un zemes transformācija, būvprojekta izstrāde, autoruzraudzība un būvuzraudzībā, kā arī citi, t.sk. neparedzētie izdevumi.

Priekšizpētes veicēji atzinuši, ka paredzētā jaunā tilta izbūve, ielu posmu rekonstrukcija, kā arī stāvlaukumu un veloceliņu izbūve nenodarīs zaudējumus apkārtējai videi.

Ar tilta pār Ogres upi priekšizpētes materiāliem interesenti var iepazīties Ogres novada domes būvvaldē Brīvības ielā 48, Ogrē, domes darba laikā.

Apakšzemes tuneļa zem dzelzceļa Ogrē, Kalna prospektā priekšizpēti veic SIA „L4”, priekšizpētes projekts vēl nav iesniegts novada domē.
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

krīze 
2009-03-09  12:02:20
tikpat labi varēja aprēķināt cik maksās tilts uz mēnesi. gribētos zināt cik maksāja pats pētījums. Zemē nomesta nauda

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības