Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

Informāciju apkopoja Kristīne Zaķe, Ogres rajona slimnīcas preses sekretāre
  Publicēts: 2009-03-02  15:34:00 / Sabiedrība
 
 Ziņot redakcijai  

Stājoties spēkā Ministru kabineta noteikumu nr.91 (par veselības aprūpes organizēšanas un finansēšanas kārtību.) grozījumiem, no 1.marta palielināsies pacienta iemaksa par veselības aprūpes pakalpojumiem, informē Veselības ministrija.

Ar maksas palielināšanu mudina iedzīvotājus laikus atklāt veselības problēmas

Veselības ministrija, aprēķinot jaunās pacientu piemaksas, centās būtiski nepaaugstināt maksu par primārās veselības aprūpes pakalpojumiem, lai visiem iedzīvotājiem šie pakalpojumi būtu vienādā mērā pieejami. Maksa par stacionārajiem pakalpojumiem ir lielāka, mudinot iedzīvotājus jau laicīgi atklāt savas veselības problēmas, kas būs lētāk un izdevīgāk gan viņiem pašiem, gan valstij.

Pacientu iemaksas neatšķirsies reģionālajās daudzprofilu un lokālajās slimnīcās, lai pacients pats varētu izšķirties, kurā slimnīcā vēlas ārstēties, kur, pēc viņa domām, ir labāki speciālisti, apstākļi vai pakalpojumi.

Tāpat noteikts, ka, sniedzot stacionāros veselības aprūpes pakalpojumus, slimnīca papildus pacienta iemaksai var iekasēt pacienta līdzmaksājumu ne vairāk kā 30 latu apmērā par vienā stacionēšanās reizē operāciju zālē veiktajām ķirurģiskajām operācijām.

Ja pacients, kurš nav guvis traumu, vērsīsies slimnīcas uzņemšanas nodaļā ar pēkšņu saslimšanu vai hronisku slimību saasināšanos, un netiks stacionēts, viņam sniegtie pakalpojumi būs jāapmaksā saskaņā ar slimnīcas maksas pakalpojuma cenrādi.

Pamatojoties uz pacienta iemaksas palielinājumu, ir noteikts, ka vienā ārstēšanās reizē slimnīcā pacientam nav jāmaksā vairāk par 250 latiem un pacienta iemaksas kopsumma par ambulatorajiem un stacionārajiem veselības aprūpes pakalpojumiem kalendārā gadā nevar būt lielāka par 400 latiem.

Tas nozīmē – ja pacients ir sasniedzis šo pacienta iemaksu summu, ko var apliecināt ar kvītīm vai čekiem, tad viņš var saņemt atbrīvojumu no tālākas pacienta iemaksas maksāšanas konkrētajā ārstēšanas reizē slimnīcā vai kalendārajā gadā.

Trūcīgajiem būs jāatmaksā 50% ārstēšanās izdevumu

Grozījumi paredz no pacientu iemaksas atbrīvotajām iedzīvotāju kategorijām svītrot trūcīgās personas, jo veselības aprūpes budžetā nav paredzēts finansējums sociālo funkciju nodrošināšanai, bet ar 1.grupas invalīdiem paplašināts to pacientu loks, kuri valsts apmaksātos veselības aprūpes pakalpojumus saņems, nemaksājot pacienta iemaksu.

VM skaidro, ka trūcīgām personām pacientu iemaksas būs jāsedz 50% apmērā.

No pacienta iemaksas tāpat kā līdz šim būs atbrīvotas šādas iedzīvotāju kategorijas: bērni vecumā līdz 18 gadiem, grūtnieces un sievietes pēcdzemdību periodā līdz 42 dienām, ja tiek saņemti veselības aprūpes pakalpojumi, kas saistīti ar grūtniecības un pēcdzemdību novērošanu un grūtniecības norisi, politiski represētās personas, Nacionālās pretošanās kustības dalībnieki un Černobiļas atomelektrostacijas avārijas seku likvidācijā cietušās personas.

Tāpat pacientu iemaksa nebūs jāsedz tuberkulozes slimniekiem un pacientiem, kuriem veic izmeklējumus tuberkulozes noteikšanai, psihiski slimas personas, saņemot psihiatrisko ārstēšanu, pacienti, saņemot hroniskās hemodialīzes, hemodiafiltrācijas un peritoneālās dialīzes procedūras visā ārstniecības procesa laikā, personas, kuras saņem veselības aprūpes pakalpojumus noteiktu infekcijas slimību gadījumos, personas, kurām neatliekamo medicīnisko palīdzību sniedz neatliekamās medicīniskās palīdzības brigādes, valsts sociālās aprūpes centru un pašvaldību pansionātu aprūpē esošās personas.

Pacientu iemaksas nebūs jāsedz iedzīvotājiem, kuriem veic profilaktiskās apskates un izmeklējumus, visiem iedzīvotājiem, kuriem veic vakcināciju vakcinācijas kalendāra ietvaros, pasīvo imūnterapiju, kā arī vakcināciju pret gripu atbilstoši normatīvajiem aktiem par ambulatorajai ārstēšanai paredzēto zāļu un medicīnisko ierīču iegādes izdevumu kompensācijas kārtību, pacientiem, saņemot ilgstošu plaušu mākslīgo ventilāciju mājas apstākļos. Tāpat no iemaksām atbrīvoti orgānu donori, personas, kuras saņem veselības aprūpi mājās.

Skatīt izcenojumus.
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības