Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

Ogres Veterinārā aptieka-klīnika
  Publicēts: 2010-03-18  23:58:00 / Dzīvnieki
 
 Ziņot redakcijai  

Katrs dzīvnieka īpašnieks vēlas redzēt savu mīluli lieliskā izskatā. Dzīvnieka turētājam jānodrošina dzīvniekam optimālas barošanas, turēšanas un kopšanas režīms, precīzi jāievēro profilaktiskās apstrādes un vakcināciju grafiks. Lai tā būtu, dzīvnieka kopšanai jāvelta zināms laiks un pūles.

Tā kā jums un jūsu četrkājainam draugam ne reizi vien būs nepieciešama ārsta palīdzība, ir ļoti svarīgi atrast „ģimenes veterinārārstu”, kuram jūs pilnībā uzticaties un kurš pazīst jūsu dzīvnieku un ir lietas kursā par viņa raksturīgām kaitēm un īpatnībām.

Vislabākais sākums rūpēm par dzīvnieka veselību ir vakcinācija un attārpošana, kā arī regulārā ādas parazītu iznīcināšana.  Vismaz reizi gadā nepieciešams veikt dzīvnieka profilaktisko apskati pie veterinārārsta. Tas ērtāk izdarāms ikgadējās vizītes laikā, kad paredzēta kārtējā vakcinācija. Latvijā obligāta ir vakcinācija pret tādu arī cilvēkam bīstamu nāvējošu slimību kā trakumsērga, kas bija pazīstama jau 3000 gadus pirms mūsu ēras, bet vēl līdz šai dienai nav ārstējama. Vēl iespējams vakcinēt dzīvniekus ar kompleksa vakcīnām: suņus pret mēri, hepatītu parvovīrusu, leptospirozi; kaķus pret panleikopēniju, rinotraheītu, leikozi, kalicivīrusu; seskus pret mēri; trušus pret miksamatozi, hemorāģisko vīrusu slimību, pasterelozi.

Nav svarīgi, ka jūsu četrkājainais draugs dzīvo dzīvoklī, kāju nesperot ārā. Jūs slimību dīgļus savam mīlulim paši varat ienest mājās ar virsdrēbēm un āra apaviem. Nepārbaudiet likteni! Pie tam, piemēram, daudzi putni, suņi, kaķi un pat kukaiņi var pārnesat trušu slimības. Tāpēc, lai pasargātu dzīvnieku no bīstamām un bieži vien nāvējošām infekcijām, viņu nepieciešams vakcinēt. Nevakcinētam dzīvniekam pārslimojot infekcijas slimības, var palikt smagas sekas, sabojājot dzīvnieka veselību uz visu mūžu. Par vakcinācijas shēmu konsultējaties pie sava veterinārārsta.

10-14 dienas pirms vakcinācijas dzīvnieku obligāti jāatbrīvo gan no iekšējiem, gan no ārējiem parazītiem, pretējā gadījumā var neiestāties imunitāte un vakcinācija būs velti izdarīta. Ja saimniekam šķiet, ka blusas un tārpi dzīvniekam nav manīti, tas nenozīmē, kā tā arī ir. Dzīvnieki, kas invadējušies ar zarnu parazītiem, sevišķi ja dzīvnieks ir spēcīgs un labi kopts, zināmu laiku izskatās vesels un slimības pazīmes neuzrāda. Parazītu klātbūtni organismā var noteikt ar laboratoriskas izmeklēšanas palīdzību, bet arī analīzes ne vienmēr  uzrādīs pozitīvus rezultātus. Tādēļ pašu drošības un dzīvnieka veselības labā nepieciešams profilaktiski dot prettārpu zāles. Nepieciešamas zāles, devas un lietošanas kārtību ieteiks jūsu veterinārārsts.




Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    


© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības