Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

Ilze Linkuma, „Ogres novada uzņēmēju biedrības” izpildsekretāre
  Publicēts: 2013-05-23  23:03:00 / Ekonomika
 
 Ziņot redakcijai  

   

Atsaucoties uz  Ogres novada uzņēmēju biedrības (ONUB) uzaicinājumu, trešdien Ogrē viesojās LTRK valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņš.

   

Viņš tikās ar Ogres novada domes vadību, apmeklēja Ogres uzņēmumus un vadīja diskusiju par uzņēmēju un pašvaldības sadarbības formām starp Ogres novada uzņēmējiem un to politisko partiju pārstāvjiem, kas startēs nākamnedēļ gaidāmajās pašvaldību vēlēšanās. Šis ir pirmais pasākums ONUB izstrādātajā stratēģijā un darba plānā, kuras mērķis ir nostiprināt uzņēmējdarbības pozīcijas Ogres novadā un valstī.

Vizītes sākumā Endziņa kungs tikās ar Ogres novada domes vadību – Edvīnu Bartkeviču un Vitu Pūķi. Diemžēl domes priekšsēdētāja vietnieks tautsaimniecības jautājumos Egils Helmanis neuzskatīja par savu pienākumu piedalīties šajā sarunā. Endziņa kungu interesēja, kā tiek organizētas un atbalstītas uzņemēju iniciatīvas, kā un cik efektīvi norit sadarbība. Samērā asa diskusija izvērtās starp Bartkeviču un Endziņu jautājumā par to, vai pašvaldībai ir jānodarbojas ar uzņēmējdarbību un kādā veidā var realizēt iekšējā tirgus aizsardzību. Vairāk par runāto šeit.

Tālāk Endziņa kungs apmeklēja SIA „Malevs” Sierštelles siera ražotni un tikās ar uzņēmuma īpašnieku Māri Legzdiņu, kura uzņēmumā strādā 46 darbinieki. Uzņēmēju un domes sadarbībā Legzdiņa kungs saredz vēl lielas sadarbības pilnveidošanas iespējas. Tika pārrunātas arī Eiropas finansējuma piesaistes iespējas uzņēmējdarbības attīstīšanai. Kā norādīja Māris Legzdiņš, „šodien uzņēmējs grib lielākoties īrēt ražošanas telpas, faktiski būtu jāpanāk situācija, kad pašvaldības par to savā veida „sacenstos” – kura var piedāvāt labākos apstākļus uzņēmējdarbībai, saprotot, ka tādējādi tiek nodrošinātas darba vietas iedzīvotājiem un tiem maksāti nodokļi. Pagaidām atbalsts un interese nav tik augsta, kā mēs vēlētos”.

Savukārt SIA «TMMetal Baltic» īpašnieks un valdes priekšsēdētājs Māris Kapusts, rādot un skaidrojot savā ražotnē notiekošos ražošanas procesus, uzsvēra, ka uzņēmums eksportē 98% savas produkcijas un nodarbina virs 50 strādājošiem. Kapusta kungs uzskata, ka dome varētu aktīvāk domāt par uzņēmēju atbalstīšanu un uzņēmēju iesaistīšanu viņiem aktuālo jautājumu lemšanā. “Mums pat ir domes priekšsēdētāja vietnieka tautsaimniecības jautājumos postenis. Bet cik bieži mēs tiekam aicināti uz domi, lai izteiktu viedokli, cik patiesa ir interese par mums”, retoriski jautā Kapusta kungs.

Dienas otrajā pusē Endziņa kungs apmeklēja Ogres Biznesa un Inovāciju Centru, kā arī vadīja diskusiju starp uzņēmējiem un politiķiem. Kaut gan uzaicināti bija visu šajās pašvaldību vēlēšanās Ogrē pieteikto politisko spēku pārstāvji, piedalījās tikai Kristīgi demokrātiskā savienība, Latvijas Zaļā partija un partija "Ogres novadam". Diemžēl ONUB nesaprotamu iemeslu dēļ četras politiskās partijas (no kurām viena tomēr ieradās uz diskusiju) atteicās piedalīties šajā sarunā, nosaucot to par “vienas politiskās partijas – "Ogres novadam" – inscenētu pseidoaktivitāti un skaistiem lozungiem izpušķotu politisko spēlīti”. ONUB valdes loceklis Māris Kapusts kategoriski noraida šādus apgalvojumus un pauž neizpratni par šādu formulējumu. “Vai tiešām šo politisko partiju pārstāvji domā, ka Latvijas tirdzniecības un rūpniecības kamera un tās valdes priekšsēdētājs, kas ir valdības sarunu partneri, iesaistītos apšaubāmos pasākumos? Atgādināšu, ka LTRK ir partiju interesēm pāri stāvoša organizācija, kuras galvenais mērķis un uzdevums ir veicināt uzņēmējdarbībai labvēlīgas vides nodrošināšanu novadā un valstī. Tas, ka esošās sadarbības formas ar domi nav bijušas pietiekami efektīvas, mūs arī mudināja izveidot biedrību.  Ja runājam par laiku, kas pietuvināts vēlēšanām, nenoliegsim, ka gribam izmantot iespēju un runāt ar kandidātiem. Esam iepazinušies ar visām partiju ekonomiskām programmām, dažas no tām ir patiesi “pārsteidzošas” un mūs interesē, ko varam sagaidīt no iespējamiem jauniem deputātiem. Deputātu rokās tiks nodota liela vara, no tā, kā viņi domās, kā rīkosies, tai skaitā uzņēmējdarbību veicinošos jautājumos, būs atkarīga daudzu cilvēku dzīve Ogres novadā – tas iespaidos gan uzņēmumu skaitu, gan mūsu attīstības perspektīvas, gan galu galā mūsu darbinieku labklājību. Tāpēc šāda attieksme, populisms un (iespējams) nespēja un nevēlēšanās runāt nav mums saprotama”. Diskusija bija spraiga, asa un skāra praktiski visus uznemējiem aktuālos jautājumus, tai skaitā, ļoti konkrētus, piemēram, cik liels budžets tiks atvēlēts uznēmējdarbības atbalstam kandidātu veiksmīgas ievēlēšanas rezultatā, uz ko neviens kandidāts konkrētu skaitli nosaukt nevēlējās. Jautājumu loks skāra tiešo atbalstu uzņēmējiem, piemēram, infrastruktūras nodrošināšanu, darba spēka piesaistes atbalstu.

ONUB ir uzņēmēju biedrība, kur šobrīd apvienojušies aktīvākie un pieredzējušākie uzņēmēji. Valdes loceklis Māris Kapusts uzsver, ka “darbošanās biedrībā ir brīvas gribas izpausme. Mēs gaidām katru uzņēmēju, kurš redz sevī potenciālu un interesi strādāt brīvprātīgi uzņēmējdarbības veicināšanā. Arī pašreiz mūsu biedri ir no ļoti dažādām jomām, un tiešī tajā ir spēks – mēs varam apmainīties ar pieredzi un mācīties arī viens no otra”. LTRK valdes priekšsēdētāja Jāņa Endziņa vizīte notika reģionālo uzņēmēju biedrību izzināšanas programmas ietvaros. Endziņa kunga tuvākajos plānos ir arī apciemot Lielvārdes un Ikšķiles, kā arī citus Latvijas novadus.
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

Kredīts uzņēmumiem 
2017-01-02  12:10:39
Kredīts uzņēmumiem Latvijas uzņēmējiem no Cityfinances ir labākā iespēja kā attīstīties! Piesakies jau tūlīt aizpildot anketu un uzzini atbildi dienas laikā. http://www.cityfinances.lv/lv/kredits-uznemumiem/

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29      


© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības