Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

ogresnovads.lv
  Publicēts: 2013-02-14  17:17:00 / Ekonomika
 
 Ziņot redakcijai  

 

Ogres 1.vidusskolas 8.klašu skolēni projektu nedēļas laikā veica interesantu uzdevumu – iepazina Ogres novada uzņēmējus un apguva uzņēmējdarbības specifiku.

Ogres 1.vidusskola atsaucās aicinājumam startēt VAS „Hipotēku un zemes banka” un Ogres novada pašvaldības organizētajā projektu konkursā „Mēs paši”. Konkursā piedalījušies 30 projekti, no kuriem 11 atbalstīti, tostarp 1.vidusskolas projekts „Es – topošais uzņēmējs”.

Kā informē projekta koordinatore, Ogres 1.vidusskolas direktores vietniece Ilze Rutka, ideja par projektu radusies divu iemeslu dēļ: skolu uzrunājis Ogres Biznesa un inovāciju centra direktors Uģis Amons, aicinot skolai veidot sadarbību ar vietējiem uzņēmējiem, kā arī lai skolēni iepazītu uzņēmējdarbību un tās pamatprincipus, jo tuvākā nākotnē skolā vidusskolēniem plānots piedāvāt mācību programmu, kas būtu saistīta ar padziļinātu ekonomikas un uzņēmējdarbības apguvi.

Projekta „Es – topošais uzņēmējs” laikā skolēni tikās ar trīs uzņēmējiem un iepazina viņu uzņēmumu, veica uzņēmēju uzdotu uzdevumu, izveidoja prezentāciju, kā arī apskatīs uzņēmumu klātienē. Skolēniem tika nodrošinātas arī speciālistu konsultācijas ar uzņēmējdarbību saistītos jautājumos.

1.vidusskolas 8.klašu skolēni iepazinās ar SIA „Malevs” un tā īpašnieku Māri Legzdiņu, mārketinga speciālisti Liliju Lauvu, ar SIA „Prometāls”, tā direktoru Ēriku Milštas, kā arī uzņēmēju Pēteri Dimantu.

AdvertisementLaikā no 11. līdz 15.februārim, kad skolā notiek projektu nedēļa, 8.klašu skolēni tikās ar minētajiem uzņēmējiem, iepazina biznesa plānu izstrādes principus. Skolēni dalījās grupās un divas dienas veica pētījumu par uzņēmēju izvēlētu tēmu. Pēc prezentāciju sniegšanas uzņēmēju klātienē skolēni dosies arī uz uzņēmumu un visu apskatīs klātienē.

Šodien skolā notika 8.a klases skolēnu prezentācijas par SIA „Malevs” siera ražotni un bistro „Policijas akadēmija ‘98”. Skolēni bija sagatavojuši trīs prezentācijas, kurās ieteica, kas uzņēmējam būtu jāveic, lai uzlabotu savu uzņēmējdarbību. Piemēram, jāizvieto vairāk reklāmas, jādomā par bistro interjeru, radošu noformējumu, jāpaplašina rotaļlaukums, jāpaplašina telpas un ēdienkartes piedāvājums, jāatver kafejnīcas tīkls citur Latvijā. Skolēni norādīja, ka „SierŠtelles” siera iepakojuma noformējums varētu tikt noformēts attiecīgi svētkiem, kas tiek atzīmēti (Ziemassvētki, Lieldienas), tas palielinātu pieprasījumu, tāpat to ieteica tirgot lielveikalos, arī lidostā, kur apgrozās daudz tūristi, organizēt degustācijas. Skolēni bija veikuši arī aptauju par „SierŠtelles” sieru, kas atklāja, ka daudzi nemaz nav baudījuši šo produktu un nezināja, ka tas tiek ražots Ogrē, tiesa gan, aptaujāto vidū pārsvarā bija skolēnu vienaudži. Prezentācijas vēroja arī M.Legzdiņš. Viņš aicināja jauniešus būt vairāk sava novada patriotiem un sekot līdzi aktivitātēm, kā arī padomāt par to, kā tieši viņi varētu iesaistīties uzņēmuma darbā – piemēram, piedāvāt nomazgāt klientu auto vai pieskatīt bērnus. Uzņēmējs arī atzina, ka labprāt sadarbību ar skolēniem turpinātu un uzņēmumā pieņemtu praksē jauniešus, kur viņi varētu iepazīt nebūt ne vieglo ikdienas darbu. 

M.Legzdiņš ir pārliecināts, ka šāda veida projekti attīsta uzņēmēju sadarbību ar skolām, kā arī skolēniem jau savlaicīgi ir iespēja domāt un izprast tādas tēmas kā biznesa projekts. „Interesanti paskatīties, kā jaunā paaudze redz mūsu piedāvātos produktus, iesaka, kā tos tirgot un reklamēt. Ja skolēnu domas kaut kādos punktos sakrīt ar mūsējām, tad tas nozīmē, ka mēs ejam vienā virzienā,” norāda M.Legzdiņš, piebilstot, ka pašvaldībai vajadzētu nodrošināt to, lai vietējo ražotāju produkcija būtu skolu ēdienkartēs. 

Skolēni atzina, ka projektā piedalīties bijis interesanti, iepazīti uzņēmēji, izstrādātas prezentācija, grūtības sagādājis strādāt komandā un vienoties par vienotu viedokli, pietrūcis laiks rūpīgāk izstrādāt prezentāciju.

I.Rutka skaidro, ka šis projekts skolēniem dod iespēju daudzpusīgi apgūt informāciju par norisēm apkārtējā sabiedrībā. Lielākā daļa pamatskolas skolēnu vēl nespēj domāt zinātniskās kategorijās, tādēļ šādi praktiskie uzdevumi un tikšanā ar konkrētiem uzņēmējiem atvieglos ekonomikas pamatkursa apgūšanas procesu un ar praktisku risinājumu palīdzību skolēni labāk spēs uztvert ekonomikas terminus, pamatjēdzienus. I.Rutka ir pārliecināta, ka iegūtās zināšanas skolēniem palīdzēs saskatīti notiekošos ekonomiskos procesus gan savā ģimenē, gan veikalos, gan valstī. Plānots, ka šī projekta īstenošanas ietvaros skola labprāt turpinās sadarbību ar uzņēmējiem - gan nākotnē realizējot jaunās izglītības programmās, gan piedāvājot vasaras prakses vietas savos uzņēmumos.
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29      


© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības