ogresfakti.lv/fotokolubsogre.lv Publicēts: 2012-06-06 17:11:00 / Kultūra
Ziņot redakcijai
No 4.līdz 25.jūnijam tirdziecības centrā „Dauga” skatāma kluba biedra Mārtiņa Vīlipsona dabas fotogrāfiju izstāde „Ar dabu uz Tu”.
Kā vēsta fotoklubsogre.lv, Mārtiņa izstāde ir pārsteigums kluba biedriem, kaut arī pēc nesenās viņa personālās atskaites klubā varēja nojaust, ka darbi tikuši gatavoti izstādei. „Idejas realizācija notika nedēļas laikā,” – teic pats Mārtiņš. „Laiku pa laikam ieejot „Daugā” manīju, ka liela tirdzniecības zāle stāv tukša. Nodomāju - kāpēc nepamēģināt?! Apsargi man iedeva tirdzniecības centra direktores telefonu, un viņa bija atsaucīga – tā pa vienu nedēļu, aicinot talkā mājiniekus, iekārtoju izstādi!”.
Jāteic, ka Mārtiņš gluži kā senie romieši – „atnāca, ieraudzīja, uzvarēja”. Kamēr mēs, daži kluba biedri, spriedām – vai tirdzniecības centrs ir piemērota vide foto izstādei, un telpas ir atbilstoši aprīkojamas, tikmēr Mārtiņš izrādīja sev piemītošo jauneklīgumu, bet plašāk paskatot pasaulē, - arī laikmetīgumu, un iekārtoja izstādi Ogrē publikas visvairāk apmeklētajās telpās. Domāju, ka tas autoram nesīs augļus – izstādei skatītāju būs daudz.
Skatot izstādi nācās atzīt, ka telpa ir labi piemērota darbu eksponēšanai. Daudz brīvas telpas, kas ļauj darbus apskatīt gan tuvumā, gan pie lielākajiem formātiem atkāpties tālāk. Skatītājam ērtību rada un arī vizuāli lielo telpu aizpilda Mārtiņa meitas izkārtotie krēsli – iespēja skatītājam piesēst un nesteidzīgā meditācijā aplūkot darbus. Tie no mums, kas skatījuši Mārtiņa uzņemtās dabas fotogrāfijas piekritīs, ka tās izraisa meditatīvu noskaņu.
Kaut arī izstādē vienlaikus ir eksponēti sešdesmit darbi, fotogrāfijas nav sablīvētas viena pie otras. Veikala vajadzībām domātais apgaismojums ir gandrīz pietiekams, tikai dažos laukumos veidojot tumšākas zonas. „Man patika, ka sienas ir dažādu krāsu – baltas un riģipša pelēkas,” komentē izstādes autors – „izmantoju arī plašo logu laukumu, kas aizklāts ar gaišu aizkaru. Tādējādi man bija iespēja eksperimentēt un piemeklēt darbiem atbilstošāko fonu.”
Izstādes dabu apskats prasa ilgāku un rūpīgāku iedziļināšanos, tāpēc par pašām fotogrāfijām būs jāraksta atsevišķā rakstā. Tomēr, uzreiz ir manāms, ka Mārtiņš ekspozīcijā veiksmīgi apvienojis komerciālākas ievirzes darbus ar tām ainām, kurās viņš nevienam neizpatīkot rāda dabas mežonīgo skaistumu , tā – kā tikai viņš to spēj parādīt: radošā un profesionāli augstas raudzes fotogrāfijā. |