Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

Parstipru.lv
  Publicēts: 2013-08-14  12:21:00 / Sports
 
 Ziņot redakcijai  

Sestdien, 10. augustā Valmierā un svētdien, 11.augustā Mārcienā, norisinājās Siltums Jums Latvijas Spēkavīru čempionāta Trigers kausa izcīņa pāriem.

Sacensībās startēja pieci pāri no Latvijas – Agris Kazeļņiks ar Didzi Zariņu, Artis Plivda ar Mareku Leiti, Oskars Martužans ar Māri Rozentālu, Edgars Andersons ar Jāni Šleckus, kā arī Aivars Šmaukstelis ar Ivaru Grahoļski. Lai mūsu sportistiem sastādītu konkurenci, sacensībās piedalījās Igaunijas pāris Markus Manniks un Tarmo Mitts,  Vilmantas Bliujus – Donaldas Andriuli no Lietuvas.

Sacensības bija ļoti aizraujošas, jo rezultāti bija tik blīvi, ka uzvarēt varēja ikviens. Puiši arī iekšēji likās daudz mierīgāki nekā startējot finālā, jo kopā startēt ir daudz vieglāk nekā tad, ja visas neveiksmes gulst uz viena pleciem. Pēc pirmās dienas nedaudz priekšā izvirzījās Oskars Martužans un Māris Rozentāls, kas viņiem pašiem bija liels pārsteigums, jo tik labus rezultātus nebija gaidījuši. Par punktu no pirmās vietas atpalika Agris Kazeļņiks un Didzis Zariņš, bet par pus punktu no otrās vietas atpalika gan Artis Plivda un Mareks Leitis, gan arī igauņu pāris, kurš izrādījās gana spēcīgs un mina mūsējiem uz papēžiem visos vingrinājumos.

Stihl automašīnas vilkšanā no zemes pārliecinoši ar 17 reizēm uzvarēja A. Kazeļņiks ar D.  Zariņu, bet 13 reizes un otrā vieta Oskaram Martužanam – Mārim Rozentālam, bet 10 reizes automašīnu izvilka Jānis Šleckus un Edgars Andersons.

Fiskars/Meldonium baļķa celšana divatā bija neparocīga tiem, kam atšķīrās auguma garums un līdz ar to bija grūti reizē to pacelt un sadalīt spēkus. Šoreiz ceļot 240 kg smagu baļķi labāk veicās igauņiem, viņu augumi bija vienlīdzīgi un spēks milzīgs, lai ar deviņām paceltām reizēm pietiktu un gūtu uzvaru šajā vingrinājumā. Otro un trešo vietu ar paceltām sešām reizēm dalīja Agris Kazeļņiks-Didzis Zariņš un lietuvieši Vilmantas Bliujus – Donaldas Andriulis.

Latvijas Dzelzceļa pulkstenis tiks nests divatā un tajā iekšā tika sēdinātas četras daiļavas. Pulstenī pārliecinoši bija Artis Plivda – Mareks Leitis, viņu rezultāts – 1720 grādi. Otrie ar 1490 grādiem Martužans-Rozentāls, trešie Jānis Šleckus-Edgars Andersons (1480 grādi). Pēc trim vingrinājumiem pirmās trīs vietas šķīra vien pus punkts, bet arī pārējie rezultāti bija tik blīvi, ka uzvaru gūt varēja ikviens pāris.

Trigersvannu bija plānots nest uz attālumu, taču nācās ieviest korekcijas, jo sacensību vietas segums neļāva to darīt. Tika pieņemts lēmums vannu turēt uz laiku smiltīs, kas izrādījās kaut kas jauns un tas nepavisam nebija viegli. 44.03 sekundes 500 kg smagumus, kas bija sakrauti vannā noturēja Plivda-Leitis, viņi pirmie. Ar 40.90 sekundēm otro vietu ieguva Markus Manniks-Tarmo Mitts no Igaunijas, bet trešie palika Jānis Šleckus- Edgars Andersons (30.50 s). Pirmā diena pāru sacensībās tika noslēgta ar

Siltums Jums akmeņu stafeti. Vienam atlētam ceļot akmeņus no 100-200 kg, bet otram pārnesot 175 kg.smagu vairogu, pirmā vieta Martužanam-Rozentālam (1.08.50), otrā vieta Kazeļņikam-Zariņam (1.02.10), bet trešie palika Artis Plivda-Mareks Leitis (0.51,85), kuriem gan neizdevās pacelt sesto akmeni.

Valmierā iesākto spraigo sacensību atlēti turpināja šī gada spēcīgākā vīra Didža Zariņa dzimtajā pusē Mārcienā. Noteikti, ka uz Zariņu šoreiz bija vislielākais spiediens, jo it kā startēt savā pagastā ir vieglāk, taču arī satraukums ir daudz lielāks, jo gribas pierādīt savu spēku.

Trigers plecu spēka kombinācijā atlēti cēla baļķi un 85 kg smagu hanteli. Jau pirmajā vingrinājumā Zariņš nelika vilties un kopā ar Agri Kazeļņiku izcīnīja pirmo vietu, paceļot smagumus 15 reizes. 14 reizes vingrinājumu izpildīja lietuvieši, viņi otrie, bet trešie ar 13 reizēm Ivars Grahoļskis-Aivars Šmaukstelis.

Meldonium/Olainfarm nēšus 32.22 sekundēs nonesa Kazeļņiks-Zariņš, kaut arī Agris jau juta lielas sāpes traumētajā cirksnī, taču viņš nepadevās, jo negribēja pievilt Zariņu satrtējot savās mājās. 36.53 sekundēs nēšus nonesa pirmās dienas labākā rezultāta ieguvēji- Martužans-Rozentāls, ieņemot otro vietu šajā vingrinājumā, bet trešie palika arī kuldīdznieki- Jānis Šleckus-Edgars Andersons (40.63 s).

Lode/KeraTerm ķerra, kuras svars bija tikpat liels cik Mārcienas jubileja- 800, vislabāk padevās Jānim Šleckus un Edgaram Andersonam (23.97 s) un pēc šī vingrinājuma viņi ieņēma jau trešo vietu apsteidzot Plivdu ar Leiti. Otrie ķerrā Martužans-Rozentāls (25.25 s), bet trešais rezultāts Kazeļņikam-Zariņam (26.75 s), kuri joprojām turpināja sacensības neskatoties uz Agra slikto pašsajūtu.

Fiskars krucifikss šoreiz tika turēts priekšā abiem atlētiem turot stiprinājumā sakabinātus cirvjus. 40.79 s un pirmā vieta Plivdam-Leitim, otrā vieta 34.13 s lietuviešiem, bet trešie palika Jānis Šleckus-Edgars Andersons (30.94 s), kuri arvien tuvāk gāja uz saviem potenciālajiem pirmajiem kausiem čempionātā.

Latvijas Dzelzceļa spēka trepes vingrinājumu līdz galam izpildīja četri pāri un šis vingrinājums izšķira arī godalgoto vietu sadalījumu. Ja par pirmo un otro vietu šaubas bija mazāk, tad par trešo vietu gāja sīva cīņa. Diemžēl, neuzceļot pēdējo smagumu līdz galam, trešo vietu un cerību uz kausiem zaudēja Jānis Šleckus-Edgars Andersons, piekāpjoties Plivdam un Leitim, kuri spēka trepē guva labāko rezultātu (1.09.78). Otrie gan trepē, gan arī kopvērtējumā palika Oskars Martužans-Māris Rozentāls (1.25.75), bet trešais rezultāts trepē igauņiem (1.37.75). Lai arī spēka trepē Agris Kazeļņiks un Didzis Zariņš ieņēma vien piekto dalīto vietu, tas viņiem netraucēja kopvērtējumā izcīnīt Trigers kausu un milzīgas ovācijas.

Sacensību noslēgumā, Latvijas spēka atlētu federācijas valdes loceklis Māris Liepiņš un pagājušā gada čempions Dainis Zāģeris, apbalvoja Siltums Jums Latvijas spēkavīru regulārā čempionāta un finālu kopvērtējuma pirmo trijnieku. Pirmais nepārspēts palika Didzis Zariņš, otrajā vietā jaunākais spēkavīrs Oskars Martužans, bet trešā vieta šoreiz Artim Plivdam.

“Siltums Jums” Latvijas Spēkavīru čempionāta 10. sezonas noslēguma pasākums norisināsies 18. augustā plkst. 13.00 Latvijas Dzelzceļa vēstures muzejā, kad Latvijas stiprākie vīri centīsies dāvāt Rīgai tās svētkos rekordu, pavelkot 254 tonnas smagu dīzeļlokomatīvi.
 
„Siltums Jums Latvijas spēkavīru čempionātu 2013” atbalsta Siltums Jums, Fiskars, Stihl, Lode, Latvijas Dzelzceļš, Meldonijs (Olainfarm).
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29      


© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības