Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

Sanita Tauriņa, Ikšķiles novada pašvaldības sporta metodiķe
  Publicēts: 2013-08-13  10:08:00 / Sports
 
 Ziņot redakcijai  

Pirmoreiz sportiskās aktivitātes norisinājās pavisam citādā formātā, piedāvāju sporta spēļniekiem nakts turnīru. Pati uzdrošinājos svētkos piedāvāt ko nebijušu, jo esmu no tiem, kas uzdrošinās un mēģina iet arī netradicionālus ceļus. Nakts turnīrs ar laika apstākļiem sportistus un līdzjutējus lutināja, jo lietus nelija, karstums nemocīja un auksti arī nebija. Novērtējot situāciju ap pl.22:00, sapratu – šonakt visam ir jāizdodas. Nakts turnīri tika piedāvāti „Ikšķbolā” 2 vecuma grupām, pludmales volejbolā - 2 vecuma grupām, futbolā un florbolistiem, bet nu par galveno – rezultāti:

„Ikšķbolā” šogad komandu skaits bija 13 komandas un vecuma grupa 18+ tika pārstāvēta ar 4 komandām, bet grupā 22+ bija 9 komandas. „Ikšķbolisti” bija arī tie, kas nakts turnīra apbalvojumus saņēma visātrāk un varēja turpināt baudīt nakti skatoties, kā veicas citiem, vai arī ballēties Dj. Kabelitto un Dj. Delenide mūzikas ritmos. Rezultātos – grupā 18+ - uzvarētāji – komanda „Kuiļi” ( Dagnis Jurgelāns, Gustavs Liepiņš, Raivo Strauts, Ričards Vikmanis), 2.vietā – komanda „Enkuri”(Kaspars Lucis, Eižens Poišs, Rihards Aniņš), bet 3.vietā – komanda „Imigranti” (Sanda Šulca, Monta Dancīte, Rūta Veidere) . Grupā 22+ par uzvarētāju tituliem un vietām cīnījās jau 9 komandas un šeit jau bija spraigākas cīņas laukumos – uzvarētāji – komanda „ Leģions” (Kaspars Grīnbergs, Alberts Jānis Krumiņš, Nauris Liberts, Jānis Rudzītis), 2.vietā- komanda „Hauze” (Kristaps Šnevels, Viesturs Bremze, Mārtiņš Zarāns, Kaspars Rudlaps) , 3.vietā – komanda „Vectēva ceļamkrāns” (Jānis Laursons, Kaspars Mulers, Uģis Žilde). Paldies par atbalstu Latvijas Dzelzceļam!

Tuvojoties rīta gaismai ap pl.5:30, savus rezultātus uzzināja arī futbolisti, kas šogad cīnījās ne tikai par „Ikšķiles novada svētku” kausu ieguvēju komandas titulu un godpilno 2.,3. vietu, bet tika noskaidroti arī- labākais vārtsargs, labākais uzbrucējs, labākais aizsargs un rezultatīvākais spēlētājs. Arī spēles nenoritēja pēc minifutbola formāta, bet laukumos bija „īstais futbols”, kas komandām lika paskraidīt ne pa jokam. Kopumā piedalījās 12 komandas. Rezultāti – uzvarētāju komanda” Benfika” (Dmitrijs Raguļskijs, Romāns Samohvalovs, Aleksandrs Grozovs, Aleksandrs Kazakovs, Romāns Solovjovs, Mihails Makarovs, Aigo Aizporietis, Ruslans Lampickijs, Sergejs Lavčinovskis, Andrejs Kondratjevs), 2 vietā - komanda „APU” ( Jānis Rozenbergs, Nauris Sedols, Kaspars Klūga, Egons Bražinskis, Jānis Klūga, Verners Vīgants, Māris Vizulis, Artūrs Ruks, Zigmārs Valtmanis), bet 3. Vietā – komanda „ NS Grupa” ( Ervīns Torsters, Roberts Šūpols, Alvils Kļaviņš, Rinalds Vaiders, Konstantīns Fjodorovs, Lauris Rudzītis, Raitis Zemzāle, Andris Dimants , Anatolijs Starovoitovs). Sacensībās – labākais vārtsargs no komandas „Ikšķile”- Didzis Apsītis, labākais aizsargs – Kaspars Klūga no komandas „APU”, labākais uzbrucējs no komandas „”NS Grupa” - Raitis Zemzāle, rezultatīvākais spēlētājs – Ruslans Lampickijs.

Florbols. Kausa izcīņā piedalījās 9 komandas, arī viesi no Igaunijas pilsētas Valgas. Cīņas laukumā bija ļoti sīvas. Grupu turnīrā pēdējās 3 sekundes, diezgan strīdīgā situācijā, spēles tiesnesim ieskaitot vārtu guvumu, izšķīrās visu play - off pāru sadalījums. Viesi no Igaunijas nespēja atgūties no šoka un ceturtdaļfinālā zaudēja "Lielpilsētai", bet "HK Leģions" sagrāva "Lidvāveres". Spēlē par trešo vietu "Lielpilsēta" tikai soda metienos ( pamatlaiks beidzās 0:0) uzvarēja „Lidvāveres”. Finālā „Lauku Labumi” ar 1:0 uzvarēja „HK Leģions”. Uzvarētāju komanda – „Lauku Labumi” ( Ervīns Torsters, Jānis Virsnītis. Artūrs Skadiņš, Aigars Delvers, Mārtiņš Mednis), 2.vietā – komanda „HK Leģions”- ( Kārlis Krastiņš, Kalvis Krastiņš, Jānis Bērziņš, Normunds Krūmiņš, Kristaps Gobiņš, Uldis Čalpa, Rinalds Osis, Elvijs Jankovskis, Gatis Gailītis), bet 3.vietā – komanda „Lielpilsēta”( Edgars Jemeļjanovs, Kaspars Tauriņš, Jānis Veldbergs, Jānis Zariņš, Alvis Dāle, Toms Dāle, Raivo Leicis, Alens Jankovskis, Reinis Kundziņš) . Labākais vārtsargs – Mārtiņš Mednis ( „Lauku Labumi”), labākais aizsargs – Ingus Liepiņš ( „Ogres vilki”), labākais uzbrucējs – Kārlis Krastiņš ( „HK Leģions”), rezultatīvākais spēlētājs – Ervīns Torsters ( „Lauku Labumi”).

Pludmales volejbolā atsaucība bija ļoti liela, jo kopumā ieradās 30 komandas un arī savus rezultātus jau uzzināja pēc pl.6:00. Kā izteicāmies, mēs paši organizatori, laikam mūsu pludmales volejbolistu sasniegumi pašmāju sacensībās un ārzemēs ietekmēja arī mūsu sacensību dalībniekus. Pēc nolikuma plānojām divām grupām sacensības, taču grupai 40 + ieradās tikai viena komanda un lai gan mēs piedāvājām spēlēt zemākajā vecuma grupā – komanda atteicās piedalīties. Vietu sadalījums grupā MIX – uzvarētāju komanda „Trojas zirgs”( Agita Kābele, Raivis Kābelis, Jānis Umulis) , 2. vieta - komandai „Betmeni”( Evija Poļakova, Mārtiņš Eglītis, Kristaps Rūde), bet 3.vieta – komandai „JUL Nakts”( Līva Krūmiņa, Jānis Stalidzāns, Uldis Leškēvičs).

Neskatoties uz novadīto nakts turnīru, ātri, ātri devos uz I/ U „spadrops”, kur mani jau gaidīja makšķernieki, kas novērtēja radušos situāciju Daugavā, jo ūdens līmenis jau bija krities. Makšķernieku sacensības „Ikšķiles LOMS VII” savu dalību pieteica 15 makšķernieki, kas šogad salīdzoši bija neliels skaits. Nezinu, vējš, ūdens līmenis, vai kādas citas nebūšanas, bet lomu bija ļoti maz un arī rekordus neizdevās uzstādīt. Lomi bija tikai 5 dalībniekiem un kopējais svars – 8 kg 480 grami ( pagājušā gadā 49 kg780 grami). Taču neskatoties uz to, visi saņēma svētku piemiņas veltes, dalībniekiem, kas savā grupā pieteicās pirmie tika dāvanas no uzņēmēja (Linarda Liberta/ bērzu sulām), bet dalībnieki, kas pieteicās pēdējie – dāvanā saņēma balvas no – „Apdrukas darbnīcas”- kreklus ar zivs tēmu. Spiningošanā 1.vietu ieguva Edijs Gusts (loma svars –730 grami). Pludiņmakšķerēšanā 1.vieta – Agrim Gustiņam (1.kg10 grami). Gruntsmakšķerēšanā 1.vieta Aldim Vārnam (2 kg 940 grami), 2.vieta Inguss Berdašs 2 kg 40 grami), bet 3.vieta – Pēterim ( 1 kg 760 grami).

Kā nākamā rīta aktivitāte – miegamiču skrējiens, kas šogad gan neizcēlās ar tērpu vizuālo noformējumu, bet skrējēji bija 27, kas bija gatavi pieveikt 980 metru garo rīta trasīti. Apbalvoti tika visi skrējēji ar enerģijas „saldo lādiņu”, kā arī īpaši atkal tika padomāts par pašu jaunāko dalībnieku – šogad piecgadīgo skrējēju Raimondu Strodu, kas savā īpašumā ieguva LIELO SPILVENU, jo arī uzņēmums „Apdrukas darbnīca” dāvāja spilventiņus jaunākajiem dalībniekiem, bet rīta skrējiena vecākā dalībniece tika ne tikai pie pašvaldības pārsteiguma dāvanas, bet arī saņēma Liberta bērzu sulu ar piparmētras garšu. Balvu klāsts tika ne vien pirmo triju vietu ieguvējiem, bet arī 10.vietai- , jo svētku datums 10. augusts. Taču 1.vieta – Emīlam Robertam Glīzdem, 2. vieta – Kristai Igenbergai un 3.vieta – Mārtiņam Kalniņam.

Šogad vēlējāmies noorganizēt arī ūdensslēpotāju sacensības, taču – kaut kas un kaut kā īsti neizdevās, jo dalību pieteica tikai 6 dalībnieki.

Ģimeņu sacensībām, kur tika iegūts tituls “ Sportiskākā ģimene Ikšķiles novadā 2013” pieteicās astoņas ģimenes, kas ļoti, ļoti priecēja, jo sportot kopā ar bērniem - redzēt, ko var vecāki un vecākiem bērnus ir vienkārši ar patiesām emocijām baudāmas sacensības. Tāpat, kā sarīkojot nakts turnīru sporta spēlēm, arī šeit tika padomāts par citu sacensību formātu – pēc saņemtās kartes – Ikšķilē bija jāatrod un jāveic pieci uzdevumi kontrolpunktus. Tālākais punkts – I/ U „Spadrops”, kur uzdevums bija jāveic Daugavas ūdenstilpnē. Nominanti: 3.vieta – „Opolie” ģimene

(Jasmīna, Miks, Luīze, mamma Ieva un tētis Intars Opolie), 2.vieta – „Tutas draugi” ģimene ( Līva Elīza, Jēkabs Toms, mamma Elīna un tētis Arnis Andersoni), bet 1.vietas ieguvēji un titula nominanti – „Lesnieku ” ģimene, kur dalībā bija 11 ģimenes locekļi ( Intars Lesnieks, Aiga Lesniece, Betija Lesniece, Iveta Lesniece, Gints Lesnieks, Guntis Šķedrovs, Renārs Kondratjevs, Rita Zute, Jānis Šīre, Enija Zute un fantastiskā vecmāmiņa – Valijas kundze. Sportiskākā ģimenei dāvanas bija sarūpētas ne tikai no pašvaldības, bet arī uzņēmēji vēlējās ko dāvāt - ziedu pušķis no „ Cleomes”, I/U „spadrops” dāvanu karti atpūtai relaksācijas centrā , „Ķiparu nama” mazo mākslinieku darbiņi katrai ģimenei un, protams, Linarda Liberta produkcija.

Jau ceturto gadu nujotajs.lv komanda bija kopā ar mums, lai nūjotu divās distancēs – 8 km ”ātrumpārgājiens” un otra distance – 4 km. Varēja iegūt nūjotprasmi, bija iespēja parunāt ar nūjošnas instruktoriem – Zigrīdu, Lauru, Irēnu un Oskaru, iepazīties savā starpā un vienkārši labi un aktīvi pavadīt laiku. Ātrākajiem, aktīvākajiem un jaukākajiem nūjotājiem tika Ikšķiles novada sarūpētās dāvanas, taču pasākumu atbalstīja biedrība VIRIDITAS un nūjotāju klubs nujotajs.lv . Manuprāt, nūjošana ir labs veids izkustēties būt pie dabas un svaigā gaisā.

Tajā pašā laikā fitnesa kluba treneres Sanita un Sintija no EEFitness interesantus ievadīja savā fitnesa pasaulē, kas atspoguļoja tās aktivitātes, kas paveras šajos ceļojumos, kā arī treneres iepazīstināja ar sevi un rādīja ko māk. Zumbas ritmi un kustības – bija vienkārši baudāmas un neaizmirstamas.

Sievu nešanas sacensībās šogad startēja astoņi pāri un godpilnā 3. Vieta – Ievai & Artim Dobuļiem; 2. vieta – Ievai & Intaram Opoliem, bet 1.vietas nominanti – Kristiāna Freidenfelde un Ričards Vikmanis. Pirmās vietas ieguvējiem tika vēl arī sponsoru eefitness kluba dāvanu kartes.

Rakstot šos rezultātus un apkopojot domas man pašai izveidojās savs priekšstats par nu jau pagājušajiem Ikšķiles novada svētkiem „Nakts pirms...Diena pēc” - pēc tik daudz stundām, kad darbi sekoja viens pēc otra un jāpaspēj bija vairākums visās vietās - vēlējos, lai viss izdotos un Ikšķiles novada iedzīvotāji, mūsu svētku ciemiņi būtu apmierināti – tad kopumā sportiskās aktivitātes izdevās uz visiem 99 %. No malas izskatās ļoti vienkārši, taču sagatavošanās un darbošanās ir ļoti atbildīgs darbs, kur katram no mums ir savas funkcijas, kas kā pulkstenim ir jānotiek ļoti precīzi....

Lielu paldies saku visiem tiesnešiem, sekretārēm, mediķim, Ikšķiles vidusskolas skolas saimniekam ar komandu, uzņēmējiem un tiem „maziem gariņiem”, kas iepriekšējās dienās un svētku stundās darīja darbus, ko parasti jau ciemiņiem nerāda – melnais sagatavošanās darbs, kā arī maniem palīgiem Elīnai un Kasparam, jo bez viņiem – joprojām nekādi nevarētu. Svētku sarīkošana- tā ir sava veida uzdrīkstēšanās, arī šogad, jo galu galā ir tikai divi varianti – vai nu izdarīt, maksimāli censties vai klusēt un izdarīt kaut kā.....Es ļoti ceru, ka nenāksies dzirdēt atsauksmes par to, ka kaut kas – tā un šitā, jo mums jau latviešu tautai šad tad sanāk ...”darīsi - būs slikti, bet nedarīsi – arī būs slikti”...Mēs ļoti centāmies!
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29      


© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības