Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

ogresfakti
  Publicēts: 2013-05-22  10:46:00 / Ekonomika
 
 Ziņot redakcijai  

Lai pārrunātu ar uzņēmējdarbības attīstību saistītus jautājumus, šorīt Ogres novada domes priekšsēdētājs Edvīns Bartkevičs un priekšsēdētāja vietniece Vita Pūķe tikās ar Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras valdes priekšsēdētāju Jāni Endziņu.

E.Bartkevičs Endziņu iepazīstināja ar biznesa vidi Ogrē. Viņš atzina, ka, rēķinot attiecībā uz iedzīvotāju skaitu, uzņēmējdarbības aktivitāte Ogrē šobrīd ir apmēram trīs reizes zemāka, nekā pagājušā gadsimta trīsdesmitajos gados. Lai veicinātu uzņēmējdarbību, Ogrē pirms vairākiem gadiem darbu sācis Biznesa inkubators, domē strādā Uzņēmējdarbības komisija, jau iepriekšējos gados izveidota Mazo un vidējo uzņēmēju asociācija. Šogad dibināta Ogres uzņēmēju biedrība.

E.Bartkevičs norādīja, ka lielākais darba devējs Ogrē ar apmēram 500 darba vietām ir Ogres trikotāžas kombināts, realizēta virkne biznesa projektu, bet straujāku uzņēmējdarbības attīstību pagaidām kavē valstī pastāvošā likumdošana un birokrātijas slogs. Vidējos pašvaldības ieņēmumus un līdz ar to iespējas attīstīt uzņēmējdarbībai nepieciešamo infrastruktūru, samazinājusi teritoriālā reforma. Pašvaldības iespējas uzņēmējdarbībā ierobežo pastāvošā likumdošana, tomēr šajā ziņā ir cerība uz pārmaiņām. Tajā pat laikā pašvaldība ir lielākais darba devējs un nodokļu maksātājs novadā, nodarbinot 1700 darbinieku.

Liels ieguldījums pilsētas industriālās zonas attīstībā bijusi Akmeņu ielas attīstība, kurā ieguldīti 600 tūkstoši latu, kas ņemti gan no pašvaldības budžeta, gan kredītlīdzekļiem. Savukārt V.Pūķe norādīja, ka būtiska vieta uzņēmējdarbības attīstībai paredzēta nesen apstiprinātajā novada attīstības stratēģijā. „Patīkami, ka laukos vēl pastāv lauksaimnieciskā ražošana. Esam ieinteresēti, lai cilvēki nebrauktu uz Rīgu vai uz ārzemēm, bet būtu darba vietas tepat novadā, bet pašvaldības iespējas šajā ziņā ir ierobežotas,” viņa atzina.

E.Bartkevičs atzina, ka daudz kļūdu valsts politikas dēļ pieļauts privatizācijas procesā, kā dēļ pašvaldībai savu funkciju izpildei no privātiem īpašniekiem nācies atpirkt ne mazums privātu īpašumu. Ražošanas attīstību novadā kavējuši iedzīvotāju iebildumi, baidoties no vides piesārņojuma.

„Ja esmu Rīgas vai Singapūras investors, tad kas ir tās trīs lietas, kuru dēļ uzņēmējam jānāk uz Ogri, nevis Ikšķili vai Rīgu,” uzņēmēja loģiku skaidroja Endziņš. Kā vienu no priekšrocībām pašvaldības vadītājs minēja Valsts tehnikuma atrašanās vietu Ogrē, kur tiek sagatavoti dažādu nozaru speciālisti. Pozitīvi vērtējama arī Ogres novada atrašanās vieta – pašā Latvijas centrā, un stratēģiski nozīmīgas satiksmes maģistrāles – Rīgas-Daugavpils šoseja. Ogres novadu šķērsos arī jaunā šoseja. Iespēju robežās pašvaldība uzņēmējiem sniedz nodokļu atlaides, nozīmīgs arī biznesa inkubatora atbalsts. Endziņš vērsa uzmanību uz nepieciešamību attīstīt pašvaldības komunikāciju ar uzņēmējdarbības vides pārstāvjiem, dodot iespēju uzņēmējdarbības komisijas darbā iesaistīties jaunajiem uzņēmējiem.

Vizītes turpinājumā J.Edziņš tiksies ar Ogres novada uzņēmēju biedrības dibinātājiem - uzņēmuma "Malevs" īpašnieku Māri Legzdiņu un "TM Metal Baltic" īpašnieku Māri Kapustu, bet pēc pusdienām restorānā "Policijas akadēmija'98" apskatīs Ogres biznesa un inovāciju centru. Savukārt pēcpusdienā J.Endziņš piedalīsies Ogres novada uzņēmēju biedrības diskusijā ar Ogres pašvaldību vēlēšanās pieteikto sarakstu deputātu kandidātiem par Ogres novada ekonomisko attīstību.
 
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

fiksais 
2013-05-22  12:58:33
Viss pareizi pastasti Bartkevics ka draugam pardevi bernudarzu par 9000.ls bet atpirki par 400 000.ls

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29      


© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības