Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

ikskile.lv
  Publicēts: 2013-04-11  14:40:00 / Dzīvnieki
 
 Ziņot redakcijai  

Reģionālās pašvaldības policijas Ikšķiles novada nodaļa (RPP IkN) informē, ka sakarā ar pieaugušo klaiņojošo dzīvnieku skaitu un RPP IkN saņemtajām sūdzībām no novada iedzīvotājiem par cilvēkiem, kuri nepieskata savus mājdzīvniekus, palaižot tos pastaigāties bez uzraudzības vai ar savu rīcību pieļaujot dzīvnieku patvaļīgu izkļūšanu no teritorijas, RPP IkN kopā ar dzīvnieku patversmi "Mežavairogi" rīkos reidu, kuros tiks izķerti brīvi klaiņojošie suņi.

Par brīvi klaiņojošu suni tiks uzskatīts tāds dzīvnieks, kurš atradīsies novada teritorijā ārpus iežogotās teritorijas bez saimnieka vai suņa turētāja klātbūtnes.

Tāpat vēlamies informēt Ikšķiles novada iedzīvotājus, ja jūsu ģimenē ir suns (vai kāds cits mājdzīvnieks), tad viņš jāreģistrē SIA „Ikšķiles māja”, kā to paredz 2010.gada 21.aprīlī izdotie Ikšķiles novada saistošie noteikumi Nr.15/2010. Atbildību par suņa nereģistrēšanu paredz Latvijas Administratīvā pakāpuma kodeksa (LAPK) 107.pants: „Dzīvnieku slēpšana, neidentificēšana (nemarķēšana) un izvairīšanās no to uzskaites. Par dzīvnieku slēpšanu no Pārtikas un veterinārā dienesta inspektora, dzīvnieku neidentificēšanu (nemarķēšanu) vai izvairīšanos no to uzskaites pašvaldībā – uzliek naudas sodu fiziskajām personām no pieciem līdz simt piecdesmit latiem, bet juridiskajām personām – no desmit līdz divsimt piecdesmit latiem. Par tādiem pašiem pārkāpumiem, ja tie izdarīti atkārtoti gada laikā pēc administratīvā soda uzlikšanas, – uzliek naudas sodu fiziskajām personām no simt piecdesmit līdz divsimt piecdesmit latiem, bet juridiskajām personām – no divsimt piecdesmit līdz piecsimt latiem.”

2006.gada 4.aprīlī izdotie MK noteikumi Nr.266 „Labturības prasības mājas (istabas) dzīvnieku turēšanai, tirdzniecībai un demonstrēšanai publiskās izstādēs, kā arī suņa apmācībai” izvirza prasības suņu saimniekiem. Par to neievērošanu saimnieks var tikt saukts pie atbildības saskaņā ar LAPK 106.pantu: „Dzīvnieku turēšanas, labturības, izmantošanas un pārvadāšanas prasību pārkāpšana”. Par dzīvnieku turēšanas, labturības, izmantošanas un pārvadāšanas prasību pārkāpšanu „izsaka brīdinājumu vai uzliek naudas sodu fiziskajām personām no pieciem līdz divsimt piecdesmit latiem, bet juridiskajām personām – no desmit līdz piecsimt latiem, konfiscējot dzīvniekus vai bez konfiskācijas. Par tādiem pašiem pārkāpumiem, ja tie izdarīti atkārtoti gada laikā pēc administratīvā soda uzlikšanas vai ja to dēļ nodarīts fizisks vai materiāls zaudējums, – uzliek naudas sodu fiziskajām personām no desmit līdz piecsimt latiem, bet juridiskajām personām – no piecsimt līdz tūkstoš latiem, konfiscējot dzīvniekus vai bez konfiskācijas. Par bīstama suņa turēšanas prasību pārkāpšanu – uzliek naudas sodu fiziskajām personām no piecdesmit līdz piecsimt latiem, bet juridiskajām personām – no septiņdesmit pieciem līdz tūkstoš latiem, konfiscējot dzīvnieku vai bez tā konfiskācijas”.

RPP IkN vēlas pievērst Ikšķiles novada iedzīvotāju uzmanību lielajam klaiņojošo dzīvnieku skaitam un novērst nepareizu suņu turēšanu, kā arī atgādināt, ka klaiņojoši suņi ir bīstami un apdraud jūsu un jūsu bērnu veselību un dzīvību. Turklāt izķert šādus suņus ir problemātiski.

Izķeršanas laikā katrs dzīvnieks tiek fotografēts. Ja sunim netiek konstatēts reģistrācijas žetons, pēc kura ir iespējams atrast suņa īpašnieku, tad īpašnieks netiek meklēts. Tādā gadījumā, ja jūsu suns ir pazudis un neatgriežas mājās pēc kārtējās pastaigas, lūdzam griezties pie RPP IkN un par to ziņot nekavējoties, lai pēc fotogrāfijām atpazītu savu mīluli un atgrieztu to mājās. 
 
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        


© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības