Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

ogresfakti
  Publicēts: 2013-02-21  14:25:00 / Ekonomika
 
 Ziņot redakcijai  

   

No 13.līdz 16.februārim mūsu pusē pazīstamais uzņēmējs Pēteris Dimants apmeklējis BioFack jeb bioloģisko produktu izstādi Nurembergā (Vācijā).

   

Izstādē, kas ir lielākais šāda veida pasākums Eiropā, bija apskatāma gan ekoloģiski ražota pārtika, kosmētika un citi produkti, gan ražošanas iekārtas. Šogad piedalījušies 2396 uzņēmēji no 109 valstīm, bet apmeklētāju skaits pārsniedzis 41 tūkstoti. „Ekoloģisko produktu tirgus katru gadu pieaug un potenciāls ļoti liels. Šo produktu pādošanas pieaugums Vācijā ik gadu pieaug par 6%, kopumā saražojot pārtiku 7 miljardu Eiro vērtībā. Pasaules ekoloģisko produktu tirgus jau šogad sasniedzis 63 miljardus dolāru lielu apgrozījumu,” stāsta P.Dimants, „Latvijas loma šāda veida produktu ražošanā var būt ļoti nozīmīga. Izstādē galvenokārt bija pārstāvēti mikro vai nelieli uzņēmumi, bet lielu bija maz. Pozitīvās tendences parāda, ka arī Latvijai un katram zemniekam vajadzētu domāt par bioloģisko saimniecību veidošanu.”

   

P.Dimants arī norāda, ka pasaulē bioloģiskās pārtikas ražošanai šobrīd izmanto vairāk nekā 37 miljonus hektāru zemes. Vienlaikus pieaug „mirušo zemju” skaits, kas pēc dažādu pesticīdu izmantošanas vairs nav derīga bioloģiskās pārtikas ražošanai. Līdz ar to pieaug ekoloģiski tīru zemju vērtība, bet Latvijā to, kā zināms, netrūkst. Arī šajā izstādē viens no spilgtākajiem un pārliecinošākajiem bijis Latvijas ekoloģisko produktu ražotāju, Ikšķiliešu Linarda un Kristīnes Libertu stends. Vācieši bērzu sulas uzturā nelieto un Latvijā ražotie vīni un šampanieši kļuvusi par īstu sensāciju.

P.Dimants izstādē pārliecinājies, ka praktiski brīva ir viņa paša noskatītā niša – briežu ragu pulvera ražošana. Tieši ar šādu produktu viņš plāno piedalīties nākamā gada izstādē. Šim nolūkam izstādē izdevies nodibināt arī vērtīgus kontaktus ar ārvalstu ekoloģisko produktu un izejvielu ražotājiem. Interesanta šķitusi arī Spānijā izveidotas eko cūku fermas ideja.

 

P.Dimants atzīst, ka ceļš uz bioloģiskās pārtikas ražošanu nav vienkāršs, tomēr iedrošina ikvienu apsvērt iespēju strādāt šajā nozarē. Vieglāk būs tiem kas sāks ātrāk, apgūstot gan nepieciešamās zināšanas un resursus, gan veidojot savus pārdošanas tīklus. „Esmu šokā, ka Ogresgalā likvidēts piena govju ganāmpulks. No vienas puses saprotu zemnieku, kurš cīnās par izdzīvošanu. Tā nav viņa, bet valdības atbildība, kuras nolaidības dēļ var tikt likvidētas veselas nozares,” tā P.Dimants, piebilstot, ka šobrīd pieprasījums pēc piena pasaulē strauji pieaug un ir absurds, ka šādos apstākļos Latvijas zemniekam nākas atteikties no piena ražošanas.
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1.  2. 

Skolnieciņš no Pokaiņu meža  
2021-02-23  08:51:09
Kopš senatnes latviešus dēvē par arāju tautu. Zemkopība ir katra latvieša gēnos. Latvijas iedzīvotāju mīlestība pret Dabas Māti ir iedzimta. Bez mazdārziņa nevar iztikt neviens kārtīgs laucinieks. Kaut arī mūsdienas audzēt dārzeņus savai mājsaimniecībai ir kļuvis finansiāli neizdevīgi, taču mazdārziņš var uzlabot apkārtējo ainavu. Lai apliecinātu savu uzticību Dabas Mātei, nelietosim mazdārziņos biocīdus: insekticīdus, herbicīdus un fungicīdus. Būsim uzticīgi Dabas Mātei ne tikai ar vārdiem, bet arī ar darbiem. Nelietosim pārmērīgi slāpekli saturošos minerālmēslus. Slāpekļskābes sāļi ļoti labi šķīst ūdenī, ja tos pārmērīgi lieto, tad augi tos nevar uzsūkt un tie skalojas gruntsūdeņos. Rūpēsimies par apkārtējo vidi. Stādīsim savos mazdārziņos mūsu tautas svētkokus – pīlādžus un kadiķus. Šie koki dāvā mums Latvju Dievu svētību, kā arī pasargā mājas iemītniekus no ļauna. Katra latvieša mazdārziņā ir jābūt svētakmenim, uz kura atstāt ziedojumus Latvju Dieviem. Vēlams uzstādīt arī kāda Latvju Dieva elku. Visvarenais Pērkons – Debesu Tēvs ir viens no spēcīgākajiem pašmāju Dieviem. Pērkona elks dāvā mājas iemītniekiem spēku un aizsardzību, bet Dievietes Laimas elks dāvā veiksmi un bagātību. Latvju Dievu svētība ir vajadzīga katram latvietim, jo tikai vienota tauta ir spēks. Būsim brīvi un vienoti savā ticībā. Ticību Latvju Dieviem neviens iebrucējs mums nespēs atņemt! Godāsim Dabas Māti. Godāsim Latvju Dievus. Būsim gādīgi saimnieki savās mājās. Lai Latvju Dievi svētī katru no mums, kas viņiem tic! Lai Latvju Dievi dāvā mūsu tautai spēku un drosmi! Visa slava Latvju Dieviem! Saticību mums visiem no sirds vēlot, Skolnieciņš no Pokaiņu meža ©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-) Skolnieciņš® ™Skolnieciņš #LatvjuDievi #Pērkons #Laima #Māra #VeļuMāte #DabasMāte #LatvjuDievuSvētība #mazdārziņi #pīlādzis #kadiķis #svētkoki #ZaļāDomāšana #svētakmens #rituāli #buršanās #pagāni #saticība #auglība #izaugsme #ilgspēja #Senpokaiņi #PokaiņuMežs

rusa 
2013-03-04  20:08:54
Arī es došos uz Dimanta saimniecību,ticu ka viņš pastāstīs,kā vispār atīstīties tālāk,jo zeme ir,bet citā ziņā neziņa.

Zemnieks 
2013-03-04  14:13:58
Labprāt jau agra pavasarī aizbraukt pie Pētera kunga uz saimniecību un pasmeltos idejas kā veiksmīgāk man pārorientēties uz kādu citu lauksaimniecības nozari. Artūrs no Lauberes.

Tosko 
2013-02-27  09:13:08
Ideja par bio saimniecību un bio produktu ražošanu perfekta, tikai kā apiet birokrātiju,kas bremzē zemnieku ieceres?

Daina 
2013-02-26  13:16:38
Sveiciens Pēterim no skolotājas. Vienmēr esmu zinājusi, ka izaugsi par krietnu cilvēku! Tu esi piemērs ikvienam jaunietim, kā ir jāmācās, jāmīl darbs un apkārtējie. Gaidīsim Tevi ciemos vai arī tiksimies Tavā zaļajā briežu saimniecībā Rembatē!

apsargs 
2013-02-24  06:24:08
Kā vienmēr,Dimants nesūdzās,bet rullē...

Sergejs&Irina 
2013-02-23  12:19:59
Pievienojos shai idejai par zaljo Latviju,jo neveelos nomirt ar veezi. Peter veljikij neapstaajies! Mees piebiedrosimies tev!

zaļais 
2013-02-22  23:57:43
Nu tak ne jau tik tālu- eiroparlamentā,mums pašiem te Ogrē uz vietas tādus kadrus,kā Dimants,vajaga.

d 
2013-02-22  22:16:17
Ja Dimants garantē ka aizstāvēs zemniekus.tad gatavs esmu par viņu balsot jebkura diennakts laika,kaut gan agrāk to nedarīju.Varbūt Eiro parlamentā Rubika vietā nakošās vēlēšanās.

Mozulis 
2013-02-22  19:16:36
Nu, malacis Pēteri&Co! Bet... neaizraujies un nezaudē modrību. Jo skauģu un kaitnieku Tev joprojām atliku likām. Tas pats kārkliņš atkal Tev uzsūtīs nopirktu spečuku safabricētiem kompromatiem, kā savulaik uzrīdīja Akselu S. Arī riebeklību meistariem izdomas netrūkst...

Indrai 
2013-02-22  19:01:22
Vajag audzēt speciāto kartupeļu šķirni " domes treknie", tie izaug tik vareni, jo tiek laistīti ar deputātu " ateju ", iedomājies kāda raža būtu.

GO AUSTRIJA 
2013-02-22  18:55:56
Interesana statistika. cik kurā valstī ir bioloģiskās saimniecības procentuāli. Diemžē Latviju tur neredz, ko dod, ka esam zaļākie, bet nemākam to izmantot Bioloģiskās z/s, % Austrija 36,1 Itālija 21,2 Vācija 12 Francija 7,4 Zviedrija 6 Somija 5,6

Indra 
2013-02-22  14:26:56
Raksts manī radīja interesi,jo nezinu,kā rīkoties ar savu nomatā pamesto zemi.Kāds zina,kur Ogrē var interesēties par šādiem Bio-saimniecību attīstības jautājumiem un ieteikumiem?

padoms 2 
2013-02-22  12:49:48
Audzē visu, kas ēdams. Pēc padomiem aizbrauciet, sarunājiet konsultāciju ar Indru Leju. Tā ir īsta ideju ģeneratore. Varbūt kādu sadarbību, kooperēšanos sarunāsiet ar Ikšķiles novadu vai arī sarunā gūsiet ierosmes.

padoms 
2013-02-22  12:31:55
audzē vādaru

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29      


© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības