Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

ikskile.lv
  Publicēts: 2012-12-04  12:58:00 / Ekonomika
 
 Ziņot redakcijai  

   

29.novembrī Ikšķiles novada pašvaldībā notika IEE "Conurbant” projekta rīkotais Enerģijas forums ilgtspējīgas enerģijas rīcības plāna izstrādei. Šajā forumā diskutēja par ēku siltināšanas, siltumapgādes, elektroenerģijas ražošanas un ar apgaismojumu saistītiem aktuāliem jautājumiem.

Foruma mērķis bija iegūt priekšlikumus un idejas, kā var paaugstināt pašvaldības kapacitāti siltumapgādes sistēmas attīstības plānošanā, kas nākotnē sniegtu iespēju ilgtspējīgas enerģijas rīcības plāna īstenošanai nepieciešamo investīciju piesaisti.

Pasākuma darba kārtībā SIA "Eko Doma” pārstāve Marika Rošā iztirzāja trīs jautājumu blokus: energoefektīva ēku apsaimniekošana, siltumenerģijas ražošanas risinājumi un iespējas, kā arī ielu un telpu apgaismojuma racionāla izmantošana. Pēc īsas informatīvas filmiņas noskatīšanās, foruma dalībnieki strādāja darba grupās un tēmu ietvaros apkopoja dažādas idejas.

Aktīva diskusija izvērsās par daudzdzīvokļu māju siltināšanas jautājumu Ikšķiles pilsētā. Kā informēja novada pašvaldības Attīstības nodaļas vadītāja Indra Leja, no 17 daudzdzīvokļu mājām Ikšķilē 7 māju iedzīvotāji plāno nosiltināt ēkas. Arī pašvaldība savās iespēju robežās palīdz šiem iedzīvotājiem, piešķirot 2000 latu finansējumu dokumentācijas sakārtošanai.

Savukārt atbildot uz jautājumu: "Kādēļ pašvaldība nevar pilnībā finansiāli atbalstīt, kā arī realizēt daudzdzīvokļu ēku siltināšanas projektus?”, izpilddirektors Guntars Kurmis sacīja: "Pašvaldībai nav tiesību finansēt privāto ēku siltināšanas projektus. Kā viena no iespējām- pašvaldībā jāpiesaista speciālistu, kurš konsultētu iedzīvotājus un palīdzētu sakārtot visai sarežģīto projekta dokumentāciju.”

Lai iedzīvotājus būtu vieglāk pārliecināt par daudzdzīvokļu ēku siltināšanas nepieciešamību, viens no priekšlikumiem bija apsaimniekošanas rēķinu otrā pusē drukāt, piemēram, istabas temperatūras grafikus siltinātajās un nesiltinātajās ēkās. Izskanēja arī  ierosinājums rīkot "Labās prakses” pasākumus, kuru ietvaros iedzīvotājiem tiktu piedāvāta iespēja apmeklēt jau nosiltinātās mājas.

Šīs un daudzas citas idejas tiks apkopotas vienotā dokumentā, lai nākotnē pašvaldība vieglāk varētu piesaistīt investīcijas dažādu projektu realizācijai.

Foruma diskusijas vadīja Haralds Burkovskis.

Enerģijas forums tika finansēts ar Eiropas Savienības finanšu programmas "Inteliģenta enerģija Eiropai" atbalstu.
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        


© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības