Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

Inguna Bērziņa, direktora vietniece audzināšanas un ārpusklases darbā
  Publicēts: 2013-01-11  12:13:00 / Izglītība
 
 Ziņot redakcijai  

   

Šajā mācību gadā Ikšķiles vidusskolā darbu uzsācis Jaunsargu pulciņš, tā vadītājs ir majors Agris Purviņš, kurš ar savām zināšanām un degsmi ir ieinteresējis arī Ikšķiles vidusskolas skolēnus.

   

Tās ir  nodarbības, kurās skolēni pārdomāti,  saturīgi un lietderīgi izmanto savu brīvo laiku,  mācās  atklāt un attīstīt sevī spējas, talantus, pilnveidot zināšanas un prasmes, kas nepieciešamas dzīvē un darbā. Jaunsargu nodarbības veicina biedriskuma, drošsirdības un fizisko spēju attīstību, rada izpratni par valsts aizsardzību, popularizē Nacionālos bruņotos spēkus,  un  iepazīstina ar mūsu tautas vēsturi. Lācplēša dienā ar lepnumu skatījāmies uz mūsu staltajiem Jaunsargu puišiem, kuru stāja un augums  ir apliecinājums ierindas mācības nodarbībām.  Vēl jaunsargi apgūst individuālās lauku kaujas iemaņas, ieroču mācību un šaušanas  apmācību. 

   

Lai iepazītu tuvāk mūsu varonīgo latviešu strēlnieku kauju vēsturi, Ikšķiles vidusskolas jaunsargi 5.janvārī apmeklēja Ziemassvētku kauju 96 gadu atceres pasākumu Latvijas Kara muzeja filiālē Ziemassvētku kauju muzejā Jelgavas novada Valgundes pagasta „Mangaļos”. Muzeja teritorijā ir saglabājusies Baltijas reģionam unikāli I pasaules kara lauka fortifikācijas elementi, kas saistīti ar Ziemassvētku kaujām. Jaunsargi varēja apskatīt autentiskā vietā rekonstruēto nocietinājuma sistēmas posmu – blindāžu un daļu no vācu aizsardzības pirmās līnijas – „vācu vaļņa”, kā arī muzeja iekštelpās bija iespējams aplūkot izstādi „Latviešu strēlnieks Ziemassvētku kaujās”. Vairāk nekā 200 fotogrāfijas, kauju shēmas un Tīreļpurva apkārtnē atrastie priekšmeti sniedza interesantas vēsturiskas liecības par tā laika notikumiem. Iekštelpās bija apskatāms arī lielākais kauju vietu makets Latvijā, kurā attēloti vairāki kvadrātkilometri Ziemassvētku kauju teritorijas.

   

Muzeja darbinieki pasākuma apmeklētājiem šajā dienā bija speciāli sagatavojuši meklēšanas spēli „Izlūka taka”, kurā jaunsargi varēja iejusties izlūka lomā. Šī taka veda uz sešus metrus augstu priedes koka zobenu, kurš tika uzstādīt 1993.gada 9.janvārī, simbolizējot vācu aizsardzības līniju, kuru pārcirtis latviešu strēlnieku zobens. Ejot pa taku, jaunsargiem bija jāpamana mežā noslēptie karavīru maketi un dažādi kara laika priekšmeti (ķivere, katliņš, cirtnis u.c).

Pēc muzeja apmeklējuma jaunsargi devās uz Babītes pagasta Antiņu kapiem, kur notika Pirmā pasaules kara ekipējuma un ieroču demonstrācija un Ziemassvētku kauju rekonstrukcija – operācija Mītava, kurā piedalījās biedrība „Latviešu karavīrs”, sabiedriskais muzejs „Arsenāls, militārais vēstures rekonstrukcijas klubs „Redut”, Igaunijas militārās vēstures rekonstrukcijas klubs. Šos pasākumus organizēja biedrība „Latviešu karavīrs”.

Paldies pulciņa skolotājam Agrim Purviņam, kurš godprātīgi veic savu pulciņa vadītāja darbu! Skola aicina iesaistīties jaunus dalībniekus Jaunsargu pulciņā- zēnus un meitenes no 5. līdz 9.klasei. Uz tikšanos nodarbībās!

Fotogrāfiju autori: Viktors Labalaiks un Agris Purviņš




Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          


© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības