Ogres novada domes preses dienests Publicēts: 2009-03-11 15:42:00 / Ekonomika
Ziņot redakcijai
SIA “Televideotīkls” (TVT), kas ir Ogres pilsētas TV kabeļu tīklu īpašnieks, noteicis izmaiņas kabeļtelevīzijas pakalpojumu izmantošanā, izsūtījis iedzīvotājiem vēstules, turpinās līgumu slēgšana par TVT piedāvāto pakalpojumu izmantošanu saskaņā ar jauno tarifu.
1998. gada 10. jūlijā starp Ogres pilsētas domi un SIA “Radošā apvienība “Modēms”” tika noslēgts līgums par kabeļtelevīzijas pakalpojumu nodrošināšanu Ogres pilsētā desmit gadu laikā. Līguma darbības termiņš beidzās 2008. gada 1. jūlijā.
Saskaņā ar šo līgumu dome līdz 2008. gada 1. jūlijam nebija tiesīga slēgt līgumus ar citām analoga profila uzņēmējdarbība firmām TV antenu sistēmas un kabeļtelevīzijas jomā Ogres pilsētā.
Minimālā cena par koplietošanas TV antenām sākotnēji bija noteikta 6 santīmi par vienu kanālu, bet vēlāk, 2001. gada 7. februārī, ar domes lēmumu maksa par kolektīvo antenu izmantošanu tika noteikta 36 santīmi no viena dzīvokļa, neatkarīgi no raidošo Latvijas TV ētera kanālu skaita. Ar 2007.gada 1. decembri par kolektīvo antenu uztverošā tīkla apkalpošanu Ogres pilsētas iedzīvotājiem bija jāmaksā jau 77 santīmi mēnesī (no viena dzīvokļa, neatkarīgi no raidošo Latvijas TV ētera kanālu skaita).
2007. gadā mainījās “Modēma” īpašnieki, firmas reorganizācijas rezultātā tās īpašumus pārņēma SIA „Televideotīkls”.
TVT vēstulē iedzīvotājiem informē par to, ka no 1. marta tiek paaugstināta abonēšanas maksa no 77 santīmiem (bez PVN) līdz 2,70 latiem (ar PVN), kā arī par to, ka saskaņā ar 2009.gada 20.februāra Ogres novada p/a “Mālkalne” vēstuli abonēšanas maksa par TVT sniegtajiem kabeļtelevīzijas pakalpojumiem, kuru iepriekš iekasēja P/a “Mālkalne”, sākot ar marta mēnesi vairs netiks iekļauta ikmēneša “Mālkalnes” izrakstītajā dzīvokļa rēķinā – kvītī par apsaimniekošanu (īri) un komunālajiem pakalpojumiem. SIA TVT norāda, ka, sākot ar 1.aprīli, ir nepieciešams noslēgt līgumu par kabeļtelevīzijas pakalpojumu izmantošanu tieši ar TVT un saņemt TVT abonenta norēķinu grāmatiņu. Jaunais līgums dos iespēju skatīties visas ētera programmas (LTV1, LTV7, LNT, TV3, TV5,Ogres TV) un piecas jaunas satelīta programmas (TV3+, TV6, Latvijas Ziņu Kanāls, Latvijas Mūzikas kanāls, TVC International). TVT arī brīdina – ja līgums netiks noslēgts, ar 1.aprīli dzīvoklī kabeļtelevīzijas tīkls tiks atslēgts un abonēšanas maksa par TVT sniegtajiem kabeļtelevīzijas pakalpojumiem netiks iekasēta.
Dome, ņemot vērā iedzīvotāju neapmierinātību ar tik strauju šo pakalpojumu sadārdzināšanos un to, ka netiek piedāvāta izvēle skatīties tikai dažas Latvijas televīzijas programmas, šā gada 4. februārī nosūtīja SIA TVT vēstuli ar ierosinājumu piedāvāt klientiem minimālo pakalpojumu paketi, t.i., tikai Latvijas TV kanālu retranslāciju.
Atbildi dome saņēma 9. martā.
Vēstulē TVT vadība skaidro, ka pakalpojuma tarifa pieaugums saistīts ar pievienotās vērtības nodokļa strauju palielināšanu (no 5% uz 21%) un ar kabeļelevīzijas tīklu uzturēšanas, apkalpošanas un remonta izmaksu palielināšanos.
Vēstulē teikts, ka Latvijas televīzijas ētera programmas (LTV1, LTV7, LNT, TV3, TV5,Ogres TV) Ogres pilsētā bez maksas var uztvert tikai ar istabas antenu. Taču, ņemot vērā domes ieteikumu, TVT vadība pieļauj iespēju pilsētas trūcīgajām ģimenēm (personām) nodrošināt kabeļtelevīzijas „mazā bloka” programmas bez maksas, ja šādu personu skaits nepārsniedz 4% no kopējā „mazā bloka” abonentu skaita, vai arī par Ls 1,50 (ar PVN) mēnesī, ja šādu personu skaits nepārsniedz 10% no kopējā „mazā bloka” abonentu skaita.
Ja trūcīgo personu skaits pārsniedz 10% no kopējā „mazā bloka” abonentu skaita, tad uzņēmums kā vienīgo iespēju piedāvā pašvaldībai piedāvā subsidēt TV no pašvaldības budžeta vai sposoriem.
Tiekoties Ogres novada domes, pašvaldības aģentūras „Mālkalne” un TVT pārstāvjiem, visas puses mēģināja vienoties pa turpmāko rīcību.
TVT abonentu nodaļas vadītājs Konstatntīns Borovikovs informēja, ka firma ir izsūtījusi 2642 vēstules Ogres pilsētas iedzīvotājiem. Pašlaik ir noslēgti 400 līgumi. Lielākajai daļai televīzijas lietotāju TVT noteiktais tarifs ir Ls 2,70, izņemot 97 dzīvokļus kartonfabrikas rajonā, kur tarifs ir Ls 1,50 mēnesī. Līgumu slēgšana ar klientiem turpinās.
Uz jautājumu, kāpēc dažiem dzīvokļiem TV kabeļi jau ir atslēgti, firmas pārstāvis skaidroja, ka tas esot ticis darīts tikai tajos gadījumos, kad konkrētā dzīvokļa iemītnieki paziņojuši, ka neizmantos TVT pakalpojumu. Domes un „Mālkalnes” vadība atzīst šādu firmas rīcību par neētisku un pretlikumīgu. K.Borovikovs informēja, ka pašlaik atslēgšana nenotiek, izņemot gadījumus, kad iedzīvotāji paziņo, ka viņi jau izmanto citu firmu pakalpojumus. Viņš solīja atjaunot pieslēgumus, ja atslēgums veikts nepamatoti. K.Borovikovs nepiekrita domes un „Mālkalnes” ierosinājumam pagarināt līgumu slēgšanas laiku vai noteikt moratoriju, jo uzskata, ka mēnesis ir pietiekami ilgs laiks, lai iedzīvotāji varētu pieņemt lēmumu par piedāvātā pakalpojuma izmantošanu. Viņš uzskata, ka vēstules ir izsūtītas savlaicīgi, ka TVT speciālisti, tiekoties ar iedzīvotājiem mājas, veic izskaidrošanas darbu.
P/a „Mālkalne” direktors Aigars Roze un tehniskais direktors Alberts Vilcāns tikšanās reizē atzina, ka TVT apzinās savu monopolstāvokli pilsētā, tāpēc arī rīkojas nekorekti gan darbā ar klientiem, gan, kārtojot attiecības ar „Mālkalni”. A.Roze pat pieļauj, ka „Mālkalne” varētu rīkot iepirkumu, lai nodrošinātu televīzijas progrommu sociālo paketi pilsētā. K.Borovikovs apgalvo, ka „Mālkalne” bremzējot TVT līgumu slēgšanas procesu, ka TVT savlaicīgi esot brīdinājusi „Mālkalni” par izmaiņām tarifā, savukārt A.Roze šādam firmas pārstāvja apgalvojumam nepiekrīt, jo TVT vēstules saņemta tikai 2. februārī, līdz ar to „Mālkalne” nevarēja savlaicīgi brīdināt savus klientus par gaidāmajām izmaiņām.
Domstarpības starp p/a „Mālkalne” un TVT šobrīd pastāv jautājumā par televīzijas kabeļu piederību. TVT uzskata sevi par kabeļu īpašniekiem, jo no SIA „Radošā apvienība „Modēms”’” iegādājās visu īpašumu. „Mālkalnes” vadībai ir cits viedoklis, tāpēc, lai laika gaitā nerastos domstarpības, TVT savi kabeļi ir jāiezīmē.
Kā palīdzēt iedzīvotājiem šajā situācijā? E.Bartkevičs atzīst, ka pašvaldība var un acīmredzot arī risinās jautājumu par palīdzību mazturīgajiem iedzīvotājiem, kuri izmantos TVT pakalpojumus. Pārējiem iedzīvotājiem pašiem jāizdara izvēle, vai izmantot TVT vai kādas citas firmas, piemēram, Lattelecom, Baltkom pakalpojumus. Viena no iespējām TV kanālu uztveršanai ir istabas antenas izmantošana, taču visā pilsētas teritorijā nav vienādi uztveršanas apstākļi.
Marta beigās visas puses vēlreiz tiksies, lai precizētu maznodrošināto ģimeņu skaitu, kurām nepieciešams LTV ētera programmas, īpašuma attiecības starp TVT un „Mālkalni” televīzijas kabeļu sistēmā un citus jautājumus, kas šobrīd aktualizējušies saistībā ar TVT darbību Ogrē.
Doties uz citu publikāciju par šo tēmu. |