ogresfakti Publicēts: 2012-08-17 15:11:00 / Izglītība
Ziņot redakcijai
Sākot ar 2012. gada 1.septembri paaugstināts atalgojums pedagogiem, kā arī izglītības iestāžu vadītājiem un viņu vietniekiem, savukārt atbalsta personāla darba samaksai piemēros elastīgāku risinājumu – to paredz Izglītības un zinātnes (IZM) ministrijas sagatavotie un šodien, 17.augustā, apstiprinātie grozījumi Ministru kabineta (MK) noteikumos, kas nosaka pedagogu darba samaksu.
„Solītais ir izpildīts, un pedagogi jaunajā mācību gadā saņems algas paaugstinājumu. Vienlaikus tas ir arī sākums diferencētā skolotāju atalgojuma pakāpeniskai ieviešanai, uzsverot skaidri definētu atalgojuma sasaisti ar pedagogu darba kvalitāti,” uzsver izglītības un zinātnes ministrs R.Ķīlis.
Grozījumi Ministru kabineta noteikumos Nr.836 paredz, ka pedagogu zemākās mēneša darba algas paaugstināsies par 10 % jeb 25 latiem par likmi, palielinot algas tiem pedagogiem, kuri patlaban saņem vismazāk. Sākot ar 1. septembri, jaunajiem pedagogiem ar darba stāžu līdz pieciem gadiem zemākās mēneša darba algas likme palielināsies no 245 uz 270 latiem, bet pedagogiem ar darba stāžu lielāku par 10 gadiem zemākā mēneša alga par likmi būs 280 lati līdzšinējo 255 latu vietā.
Izglītības iestāžu vadītāju, viņu vietnieku mēneša darba algas likmes palielināsies par 10 procentiem. IZM aprēķini liecina, ka iestāžu vadītāju algas pieaugs no 45 – 342 latiem, bet vietnieku atalgojums no 34 – 240 latiem. Savukārt pedagogi, kuri ir ieguvuši profesionālās darbības kvalitātes 4. pakāpi, par viņu veikto pedagoģisko darbu saņems piemaksu 8 procentu apmērā jeb no 22 līdz 50 latiem vairāk, bet pedagogi, kuri ieguvuši profesionālās darbības kvalitātes 5. pakāpi, par veikto pedagoģisko darbu saņems piemaksu 12 procentu apmērā jeb no 32 līdz 72 latiem vairāk. Tādējādi tiks motivēti tie pedagogi, kuriem ir augstākā pedagoģiskā darba kvalitāte.
Grozījumi MK noteikumos Nr.1616 salīdzinājumā ar spēkā esošajiem noteikumiem, kas paredz, ka atbalsta personāla un administrācijas darba samaksas finansēšanai pašvaldība var izlietot līdz 15 procentiem no saņemtās mērķdotācijas, no 2012.gada 1.septembra paredz optimālāku mērķdotācijas sadalījumu administrācijas un atbalsta personāla darba samaksai, proti, mērķdotācijas sadalījumā paredz nodalīt atbalsta personāla (bibliotekārs, logopēds, psihologs, speciālais pedagogs) atalgojumu no administrācijas darba samaksas finansējuma. Līdz ar to pašvaldība drīkstēs izglītības iestāžu vadītāju un viņu vietnieku darba samaksai izmantot 12 procentus no saņemtās mērķdotācijas, savukārt atbalsta personāla darba samaksas finansēšanai nebūs ierobežojumi.
Savukārt grozījumi MK 2007.gada 2.oktobra noteikumos Nr.655 „Noteikumi par profesionālās izglītības programmu īstenošanas izmaksu minimumu uz vienu izglītojamo” paredz precizēt normu par finansējumu aprēķināšanu skolotāju darba samaksai uz vienu izglītojamo (gadā) profesionālās izglītības kompetences centros. Grozījumi paredz, ka, aprēķinot finansējuma apmēru pedagogu darba samaksai, par pamatu tiks ņemta zemākā mēneša darba algas likme pedagogam ar darba stāžu virs 10 gadiem. |